Język
Wyświetlenia
2 tys.
W obronie Tradycji Kościoła 2

Biskup Schneider: Kapłani "muszą odmówić" poleceniu biskupa, aby udzielić Komunii cudzołożnikom

Biskup Kazachstanu Atanasius Schneider mówi, że biskupi, którzy nakazują swoim kapłanom udzielanie Komunii Świętej rozwiedzionym i żyjącym w ponownych związkach katolikom, "popełniają poważne nadużycie swojej władzy".

"To nakaz grzeszenia, a jeżeli biskup lub nawet papież nakazuje mi grzeszyć, muszę odmówić" - wyjaśnił bp Schneider w niedawnym wywiadzie dla rorate-caeli.blogspot.ro/…/new-bishop-atha… i Adelante la Fe

"Muszę być posłuszny Bogu i dlatego w tym wypadku ksiądz musi powiedzieć biskupowi: 'Wasza Ekscelencja nakazuje mi popełnienie grzechu. Nie mogę tego zrobić, bo muszę słuchać Boga, a nie Waszej Ekscelencji'" - podkreślił Schneider.

(Ksiądz) "musi się opierać aż do momentu utraty swojego urzędu" - dodaje. "Lepiej jest stracić wszystko, niż popełnić grzech przeciwko Przykazaniu Bożemu".


Arcybiskup Malty powiedział seminarzystom, że "brama seminaryjna jest otwarta" - co oznacza, że mogą swobodnie odejść - jeśli nie zgadzają się z biskupami na temat umożliwienia Komunii żyjącym w powtórnych związkach po rozwodzie.

W Kolumbii kapłan został zawieszony w posłudze kapłańskiej za naleganie w homilii, by nie udzielać Komunii świętej cudzołożnikom.

Zawieszając ks. Uribe Medina, biskup Rigoberto Corredor Bermúdez zarzucił kapłanowi "prywatne i publiczne wyrażenie swojego odrzucenia nauk doktrynalnych i pastoralnych Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, zwłaszcza w odniesieniu do małżeństwa i Eucharystii". Od tamtej pory ks. Medina został przywrócony.

Źródło: www.lifesitenews.com/news/bishop-schneide…
Weronika..S
,,muszą,,... pod warunkiem, że bardziej słuchają Boga niż ludzi.
JezusMaryja
NEO-MODERNIZM w Kosciele powszechnym i polskim:

Józef Mackiewicz żył wedle maksymy „jedynie prawda jest ciekawa”. Nie podobało się to wielu, tak właściwie nikomu. Tym samym Mackiewicza za śmiertelnego wroga uważali nie tylko bolszewicy czy narodowcy (wszelkich grup etnicznych dawnej Rzeczypospolitej), ale też piłsudczycy, socjaliści czy w końcu...moderniści i zwolennicy reform Kościoła …
Więcej