Język
Wyświetlenia
5,5 tys.
pl.news 24

Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła się święta"

W bożonarodzeniowym słowie (21 grudnia) papież Franciszek mówił o Matce Boskiej i św. Józefie w szopce pełnej świętości i radości.

Kontynuował: "I wtedy powiecie mi: oczywiście! To Matka Boska i święty Józef! Tak, ale nie myślcie, że to było dla nich łatwe, świętym się nie rodzi, świętym się staje i było to prawdą również w ich przypadku."

Według doktryny katolickiej Matka Boska przyszła na świat bez grzechu pierworodnego, więc narodziła się świętą. A Franciszek, jak wiadomo, często mówi, zanim zdąży pomyśleć.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsKqwbfadzym
wacula
stanislawp To ty ośmielsza się nazywać heretykiem człowieka który za ciebie się modlił .Uklęknij i mów Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę tak stary i stracę resztę zdrowia dodaj mi wiary i rozumu abym spokorniał i był miłosierny
wacula
stanislawp A kim ty jesteś że każesz mi zamilczeć Stasiu
stanislawp
Dobra Rada dla takich heretykow I nieukow Jak Ty. Milczenie jest zlotem, Bo Jak milczysz to nie bluznisz.
wacula
A na co wam zgłębiać aż tak wielką tajemnicę i tak jej nie rozwiążecie nigdy .Nie godzi się przecież , aby rzecz zilustrować przykładami i tak wysoko stawiać tzw poprzeczkę chwalebnej św.PANIENCE i dążności do zgłębiania tak wielkiej Tajemnicy daremne wasze wysiłki
m.rekinek
borgan Być może Biskup Rzymu miał na myśli co innego, a tylko wyraził się nieprecyzyjnie
i dwuznacznie ...
==========================
Tutaj też ?! Franciszek o Maryi : ,,Maryja jest niemożliwa do naśladowania, ludzie idą do Niej po tanie łaski"(!!!)
PiotrM
Przecież to logiczne że Bóg Świętość Najświętsza mógł się narodzić tylko w Ciele Świętym bez grzechu. Bo od kiedy światłość mogła by żyć w zgodzie z ciemnością. Słyszeliście o takim proroctwie: Człowiek w bieli, na wzgórzu ukryty w skale, bardzo cierpiący, z białą głową, nie mylić z siwą, odsunięty na bok, uwięziony. Kto to?
Weronika....S
Franciszek dużo mówił w związku Bożym Narodzeniem o pracy, jakby praca była głównym elementem uświęcenia. O modlitwie i służbie Bogu niewiele. Muszę przyznać z pewną satysfakcją, że podczas pasterki w kościele wysłuchałam bardzo dobrego pod względem religijnym i intelektualnym kazania. Nie było w nim niejasności i dwuznaczności.
borgan
Być może Biskup Rzymu miał na myśli co innego, a tylko wyraził się nieprecyzyjnie i dwuznacznie, bo przecież Pan Jezus też "czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi" (Łk 2, 52).
Weronika....S
Tytuł nie tyle jest błędny, co jest logicznym wnioskiem ze słów Franciszka, który na okoliczność Bożego Narodzenia powiedział, że ,,świętym się nie rodzi,, a przecież Matka Boża Niepokalana i Syn Boży, Chrystus nie potrzebowali stawać się świętymi, ponieważ takimi się urodzili.
Stonka Ziemniaczana
Tutaj wystąpienie F1 na oficjalnej stronie Watykanu:
w2.vatican.va/…/papa-francesco_…
a tu fragmencik wycięty z tego wystąpienia.
They are Our Lady and Saint Joseph! Yes, but let us not think it was easy for them: saints are not born, they become thus, and this is true for them too.
borgan
Czy ktoś może podać link do materiału źródłowego? Przeszukałem internet i nigdzie nie znalazłem ani słowa na ten temat. To niemożliwe, aby wszyscy przemilczeli taki news.
TomaszBiał
Dajecie się sprowokować i po co?
TomaszBiał
Kolejne słowo wyrwane z cytatu czy prawdziwe? Gdzie odnośnik od tłumaczenia jakiegoś artykułu? Ktoś coś napisał i już afera . Rzucacie kamieniami po co i w kogo?
stanislawp
Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"
Co to

"Maryja nie urodziła świętego"?

Nie wiem czy ten tytuł jest prawdziwy ale jeśli tak, to świadczy że ten antychryst już wypowiedział się o Dzieciątku Jezus, że nie urodził się Świętym..
Agnieszka -C
Franciszek nie mówi zanim zdąży pomyśleć,jest to celowa mowa, mająca na celu umniejszenie godności Matki Najświętszej
Verba Veritatis
Widać w wypowiedzi ewidentnie mentalność Ludera ścierwa vel Lutra...ten potępieniec od 500 lat , twierdzi że Chrystus jest poddanym diabła....kto zna wykłady ka.prod Guza ten wie o czym piszę....
Weronika....S
Świętości Matki Bożej nie można zestawiać ze świętością żadnego człowieka, nawet ze świętością św. Józefa. Tylko Jej przysługuje tytuł ,,Najświętsza,,. Ona jest bowiem jedynym człowiekiem ,,niepokalanie poczętym,, z ciałem i duszą wzięta do nieba, czego Franciszek nie bierze pod uwagę. Jako Niepokalana urodziła Syna Bożego. To nie pierwsza wypowiedź Franciszka, kiedy tenże dystansuje się od … Więcej
turysta569
Franek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"---HEJ TY FRANEK A JAKIEGO CO CZYZBY BYLES SWIATKIEM NARODZIN A I MOZE KRZESNYM CO FRANEK CZY TOBIE ZA MOCNO ABY NIE ODBIJA CO
Sykomora
I tak małymi i większymi kroczkami... do celu
Quas Primas
Nie wiem kim urodził się Franciszek, ale wiem, ze jest heretykiem i jeśli się nie nawróci, to heretykiem umrze.
ps. Dziwię się tym, którzy są blisko Franciszka, że nie zbuntują się wobec jego herezji. Nie myślę tu o jawnych heretykach czy sodomitach, ale o ks. Guido Marinim, czy naszym polskim ks. Konradzie Krajewskim.