Clicks466
Coburg

Správy katolíckych agentúr

Poľsko: Arcibiskup ostro kritizuje šíriacu sa „dúhovú chorobu“

Krakov, 6.8.2019 (LifeSiteNews) 025 409 – Krakovský arcibiskup povedal, že jeho krajina je pod náporom „dúhovej choroby“ aktivity LGBT.
Naša krajina síce už nie je obliehaná červeným morom sovietskeho komunizmu, no teraz je sužovaná dúhovým morom ideológie LGBT, ktorá popiera ľudskú dôstojnosť a je zameraná na ovládanie duší, sŕdc a myslí poľského národa. Nie sú to marxisti, ani boľševici, no sú zrodení v tom istom duchu – neomarxistickom. Nie červení, ale dúhoví,
povedal Mons. Marek Jedraszewski (70). Arcibiskup sa takto vyslovil v homílii svätej omše v Bazilike Panny Márie pri príležitosti Varšavského povstania, ako informuje CNS News.
Arcibiskup Jedraszewski v homílii pripomenul hrdinstvo poľskej armády v boji krajiny proti nacistickej okupácii a fašizmu, ako aj desaťročia vlády 'boľševizmu' v Poľsku ako v sovietskom satelite, ako sa uvádza v správe „Irish Times“.
Povedal, že „napomáhanie ideológie LGBT popiera ľudskú dôstojnosť, pretože táto „dúhová choroba je neo-marxistická vo svojich absolutistických ambíciách“.
Deň predtým na poľskej katolíckej púti v Čenstochovej arcibiskup vyzval veriacich, aby bránili „pravdu o stvorení muža a ženy, aby spolu žili a mali deti“.
Táto homília vyvolala odsúdenie amerického jezuitu známeho obranou LGBT - pátra Jamesa Martina - ktorý nazval arcibiskupov komentár „podpaľačským“, ktorý podnecuje nenávisť a násilie voči osobám LGBT! ...

Aktivity homosexuálov nikdy neboli v Poľsku kriminalizované a ich legálnosť bola potvrdená už v r. 1932. Homosexualita nemá špeciálnu ochranu v poľských zákonoch a ich „manželstvo“ zostáva ilegálne. Väčšina ľudí v tejto katolíckej krajine prežíva nepokoje a napätia pre aktivistov LGBT, ktorí pracujú na šírení svojej agendy vo väčšinovom katolíckom Poľsku.
Jedraszewski bol ,menovaný za pomocného biskupa v Poznani v r. 1997. Bol blízkym priateľom pápeža Jána Pavla II.
Pápež Benedikt XVI. ho menoval za arcibiskupa Lodze v r. 2012 a v r. 2017 ho pápež František menoval za arcibiskupa Krakova.
V roku 2013 sa Jedraszewski vyjadril, že „ideológia gender je priamou cestou do sebazničenia našej civilizácie“. „Je to nesmierne nebezpečná ideológia, ktorá vedie priamo k smrti našej civilizácie.“

Atentátnik pápeža Ali Agca píše Františkovi

Vatikán, 6.8.2019 (KAP) 025 407 – Turecký atentátnik pápeža Jána Pavla II. Mehmet Ali Agca (61) sa v prípade zmiznutej vatikánskej občianky Emanuely Orlandiovej obrátil na pápeža Františka. V liste mu napísal, že 36 rokov nezvestná Orlandiová žije a nachádza sa v prísne stráženom uzatvorenom kláštore. Obsah listu má k dispozícii rakúska agentúra „Kathpress“. Ali Agca sa v liste označuje ako „duchovný brat pápeža Jána Pavla II.“ Bližšie údaje o mieste kláštora, či reholi v liste neuviedol.
Všetky obvinenia o zapletení Vatikánu do znásilnenia a vraždy vtedy 15-ročnej žiačky sú „lži, ktoré svetové renomé Katolíckej cirkvi strašne znečisťujú,“ ako uviedol Ali Agca. „Vatikán má morálnu povinnosť urobiť všetko pre návrat Emanuely k jej rodine. Aj keď František o sprisahaní okolo Orlandiovej nemal vedomosť, teraz má všetku moc, aby prepustenie Emanuely Orlandiovej kategoricky prikázal,“ vyhlásil Ali Agca.
Zmiznutie Emanuely Orlandiovej, dcéry vatikánskeho zamestnanca v r. 1983, patrí k najznámejším nevyriešeným kriminálnym prípadom Talianska. Podľa špekulácií ide o únos s cieľom vydieraním dosiahnuť prepustenie vtedy za atentát na Jána Pavla II. väzneného Agcu.
V júli súdni lekári skúmali pozostatky mŕtvych na cintoríne nemeckého kňazského kolégia Campo Santo Teutonico vo Vatikáne po tom, čo rodina Orlandiová dostala príslušný poukaz. No vyšetrovanie sa skončilo bez výsledku.
Ali Agca preto cez svojho právnika vyhlásil, že Emanuela žije a že vraj ide o medzinárodné sprisahanie americkej tajnej služby CIA. Emanuelin brat Pietro Orlandi vyjadril o tejto verzii veľké pochybnosti. Povedal, že Agca hľadá iba pozornosť médií.

Benedikt XVI. sa stretáva s prepusteným profesorom
„Zdá sa, že ide o úmysel otvoriť proces prehodnotenia celej sexuálnej morálky počínajúc ´Humanae vitae´!“
Rím, 5.8.2019 (LifeSiteNews) 025 405 - Emeritný pápež Benedikt XVI. minulý piatok pozval na súkromnú audienciu Mons. Livia Melinu, prepusteného profesora z Pápežského inštitútu Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme. Je to v čase, keď sa profesori z inštitútu prepúšťajú, uvádzajú sa nové štatúty a rušia kľúčové prednášky z odkazu sv. Jána Pavla II.
CNA sa dozvedela, že Benedikt prof. Melinu požehnal, ubezpečil ho o svojich modlitbách a o svojej solidarite.

Prof. Melina, ktorý bol prezidentom inštitútu desať rokov, bol prepustený z funkcie vedúceho Katedry morálnej teológie a katedra bola zrušená po uvedení nových štatútov inštitútu. Zrušená bola aj Katedra fundamentálnej teológie. Celý personál fakulty bol suspendovaný. Pápež František v r. 2017 oznámil, že dáva inštitútu nové poslanie a zameranie.
Pápež Benedikt s týmto inštitútom úzko spolupracoval.

Sv. Ján Pavol II. založil inštitút v r. 1981 na štúdium manželstva a rodiny. Zameranie dostal jeho apoštolskou exhortáciou Familiaris Consortio ako interdisciplinárny inštitút, ktorého cieľom bolo štúdium teológie Cirkvi o sexualite, manželstve a rodine.
Bývalá tiež prepustená profesorka inštitútu Dr. Monika Grygielová, dcéra filozofa a priateľa Jána Pavla II. napríklad nedávno písala v talianskom denníku Il Foglioo „hroznom útlaku a ničení“ renomovanej akademickej komunity a vyhlásila:
„Násilie vatikánskeho rušenia inštitútu bolo niečo neslýchané v akademických kruhoch. Zreformovaný inštitút je budovaný na nespravodlivosti prepúšťania z neexistujúcich, úplne nediskutabilných, či dokonca hanobiacich dôvodov.“ ...

Páter Juan José Pérez-Soba, ktorý na inštitúte prednáša pastoračnú a morálnu teológiu sa pre CNA vyslovil:

„Prepustenie pátra Melinu je závažné, lebo v kontexte významu kardinála Ratzingera — Benedikta XVI. -prednášal fundamentálnu morálku a zrušenie Katedry morálnej teológie a prepustenie Prof. Livia Melinu sa teraz javí v novom svetle. Tieto zmeny poukazujú na úsilie o zmenu morálnej paradigmy. Zdá sa, že je tu snaha o znehodnotenie objektívnej morálky, ktorá potvrdzuje pravdu o dobre, ku ktorému je človek povolaný v zmysle ´Veritatis splendor´. A zdá sa, že ide o úmysel otvoriť proces prehodnotenia celej sexuálnej morálky počínajúc ´Humanae vitae´!“ ...

Jedna reakcia zmätených veriacich v USA:

Biskupi USA hlasovali o zriekaní sa satana!

ecclesandbosco.blogspot.com 16.11.2018 025 408

V novembri 2018 Biskupská konferencia USA hlasovala 83 hlasmi proti 137 hlasom (3 zdržania) o zriekaní sa satana. Otázka „Zriekate sa zlého ducha?“, ktorá sa kladie napr. pri krstoch, je vraj problematická a ťažko sa na ňu odpovedá! Zvyčajná odpoveď: „Nuž ja si naozaj nechcem robiť nových nepriateľov,“ sa normálne nepovažuje za adekvátnu a rodičia a krstní rodičia, ktorí sú bezradní a nevedia odpovedať, sú povzbudzovaní „zavolať priateľovi“, alebo „opýtať sa prítomných“.
No človek očakáva, že biskupi budú mať pripravenú jasnú odpoveď a človeka úplne vyvedie z konceptu, keď zistí, že sú tak veľmi rozdelení v tejto otázke! ...
Verní katolíci sa môžu cítiť sklamaní zjavnou neochotou biskupov rozhnevať si otca lži, knieža temnôt a toho, čo dáva prázdne sľuby. Niektorí možno očakávali, že biskupi rázne zavrhnú príťažlivosť a čaro zla a odmietnu byť ovládaní hriechom.
No máme právo sa sťažovať? Počujme slová kardinála DiNarda, predsedu Biskupskej konferencie USA, ktorý nám namiesto jasnej odpovede iba odkázal: „Vy robte svoju prácu a my robíme svoju!“

V tejto veci nám ešte menej pomohol kardinál Cupich, ktorý len vyhlásil: „Nechajte na Vatikán rozhodovať, čo je najlepšie.“ ... Život Cirkvi (zg)