Język
Wyświetlenia
3,9 tys.
pl.news 12 3

Rządy Asada były "złotym wiekiem dla chrześcijan"

Chrześcijanie wracają do wyzwolonej przez Rosję Syrii, ale nie do kontrolowanego przez Stany Zjednoczone Iraku - pisze William Murray na worldnetdaily.com. "Chrześcijanie na środkowym wschodzie głosują nogami za świeckim rządem prezydenta Assada w Syrii". W tym roku ponad 600 tysięcy Syryjczyków, chrześcijan i Muzułmanów, wróciło do swoich domów, a jednostki USA i wspierane przez Arabię Saudyjską komórki terrorystyczne zostały pokonane. W przeciwieństwie do Iraku i większości innych krajów arabskich, Syria ma konstytucję. Szariat nie jest wprowadzony jako prawo ogólne, a liderzy chrześcijańscy w Syrii kilkadziesiąt lat rządów Assada nazywają "złotą erą dla chrześcijan".

Wielu chrześcijan z Syrii martwi się, że po obaleniu Assada staną oni przed problemem, jaki na irackich chrześcijan spadł po odsunięciu od władzy Husseina.

W Iraku kraje zachodnie stworzyły państwo, w którym islam jest oficjalną religią państwową. Żadne przepisy sprzeczne z zasadami Islamu nie mogą być wprowadzane. Muzułmanie nie mogą przejść na Chrześcijaństwo, "bluźnierstwo przeciwko Islamowi" jest zbrodnią, a żadne z dzieci nie może mieć nadanego imienia, które nie pojawia się w Koranie. Wiele dzieci w Iraku nosi imię Józef lub Maria, gdyż te się w koranie pojawiają i pozwalają żyć w zgodzie (acz w tajemnicy) z wiarą chrześcijańską i przepisami. Chrześcijanie w Iraku cierpią prześladowania od czasu rozpoczęcia amerykańskiej inwazji w 2003 roku.

Grafika: Bashar al-Assad, © Kremlin.ru, CC BY, #newsHfbanifhgu
Primum Saeculum
ORLY tradycyjne ! nie mieszajcie Mszy Swietej Trydenckiej przy Kosciele Katolickim z Msza tradycyjna Lefebrve stow - integrystow - schizmatykow !
@Quel
proponuje zlekcewaz te towarzystwo, ktore odeszlo od wiary katolickiej sam widzisz , ze wpadli w szpony szatana i nigdy nie zrozumieja swojego bledu, dopoki sie nie nawroca, zwroc tez uwage co pisza w swoich kometarzach, wiesz , ze nienawidza … Więcej
Ochroniarz
Libię także zniszczyli. Kadafi 40 lat budował dobrobyt w kraju, gdzie przeciętny obywatel miał darmową energię elektryczną, paliwo tańsze jak w USA, bezpłatną bardzo dobrą opiekę zdrowotną, mieszkania dla młodych,stypendia itd, itd wymieniać by długo. Są opracowania nawet polskie na ten temat o życiu za czasów "dyktatora". Zwyrodnialców, morderców których więził Kadafi obecne nowe władze … Więcej
Młot na posoborowe
Primum Saeculum / maksimusX Nawet Msza Trydencka jest ważna u Natanka. A dlaczego? Bo jest Mszą jedyną i nieodwołalną, aż do ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa. Skoro Franciszek pozwolił na spowiedź u lefebrystów, pozwolił na uczestnictwo we Mszy Trydenckiej u nich, to również Franciszek w takim razie jest schizmatykiem? Iluż było "wykluczonych z mistycznego ciała Jezusa, a potem zostali … Więcej
Quas Primas
Bo to jeden i ten sam "twór". Twór, rozumiejący i myślący inaczej.
-----------------------------
22Cecylia 12 minuty temu

Nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś takie głupoty napisał, a dwa inne ktosie je polubiły?!
_____________________________________
@Quel 34 minuty temu
* bractwo powstało 1 listopada 1970 roku Francois Charriere biskup Lozanny.
Nie mają ślubów zakonnych.
Jesteś kłamcą bezczel… Więcej
Młot na posoborowe
Quel Radzę słuchać i poznać nauczanie i prawdziwą historię o Bractwie Piusa X www.radiochrystusakrola.pl A to ciekawe. Czy schizmatykiem też jest ksiądz Tadeusz Guz? Który współpracuje z Grzegorzem Braunem również chodzący na Mszę Trydencką i wspierający go ks. Kneblewski?
22Cecylia
Nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś takie głupoty napisał, a dwa inne ktosie je polubiły?!
_____________________________________
@Quel 34 minuty temu
* bractwo powstało 1 listopada 1970 roku Francois Charriere biskup Lozanny.
Nie mają ślubów zakonnych.
Jesteś kłamcą bezczelnym -schizmatykiem- tyle w temacie.
Przysięga nie jest Dogmatem Wiary.
Piusa X wzięliście sobie na przyklejkę i Ty też się … Więcej
Młot na posoborowe
Quel Mów co chcesz. Tak Bractwo powstało w 1970 r. Złe odczytałeś mój wpis. Ale to twój problem. Kłamcą jesteś ty w tym temacie. Powielasz kłamstwa WOWiT, rysia, arona i innych kato-judo-lewaków. Bractwo nie musi mieć ślubów zakonnych. A czy ma śluby Bractwo św. Piotra? Należą do duszpasterstwa tradycji. Nawet Msza Trydencka jest ważna u Natanka. A dlaczego? Bo jest Mszą jedyną i nieodwołalną aż … Więcej
Młot na posoborowe
Quel Bractwo jest w Kościele od samego początku istnienia kościoła Katolickiego i wierny Mszy Trydenckiej. Schizmatykami są; Franciszek i episkopat polski coraz bardziej wciągający nas w to bagno Europy zachodniej. Kto złamał przysięgę anty-modernistyczną Piusa X: Bractwo czy Episkopat Polski z Franciszkiem na czele.
Młot na posoborowe
turysta569 Nie siej propagandy. Po raz drugi piszesz...CHRZESCIJANSTWO SIE SKONCZYLO.... Jesteś w błędzie. Po raz drugi powtarzam tobie. Upadnie zmodyfikowane na sposób ludzki posoborowe nauczanie. Dopóki będzie istnieć Bractwo Piusa X i duszpasterstwo tradycji Kościół wyjdzie"jak Feniks z popiołów". Kościół odradza się na nowo w właśnie nawet w masońsko-zlewaczałej i islamizowanej Francji.
turysta569
BO YANKESI DO TEGO DARZYLI I TAK JEST A NA ZASYFIALYM ZACHODZIEJUZ CHRZESCIJANSTWO SIE SKONCZYLO