Język
Wyświetlenia
142
karinka

Chiny grożą odwetem USA! ZOBACZ za co !


15 czerwca 2018 philo

Kilka minut po ogłoszeniu w piątek przez prezydenta Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na chińskie towary eksportowane do USA wartości 50 mld dolarów chiński resort handlu zapowiedział analogiczne działania odwetowe wobec importu z USA.

Na stronie internetowej chińskiego ministerstwa podkreślono, że „Chiny nie chcą wojny handlowej”, ale w obliczu „krótkowzrocznego postępowania USA, które zaszkodzi innym i samym Stanom Zjednoczonym”, muszą zdecydowanie bronić interesu kraju i narodu”.

Zaakcentowano, że wszystkie gospodarcze i handlowo-polityczne porozumienia, zawarte wcześniej w negocjacjach dotyczących sporu handlowego, są już nieważne. Obie strony doszły wcześniej do porozumienia, nazywanego przez komentatorów „zawieszeniem broni”, zgodnie z którym Chiny miały zwiększyć import amerykańskich dóbr, by „znacznie zmniejszyć” swoją nadwyżkę w dwustronnym handlu. Waszyngton ponowił jednak zapowiedzi nałożenia karnych ceł już po ogłoszeniu tego porozumienia, a Pekin zapowiedział, że umowa nie będzie zrealizowana, jeśli taryfy zostaną wprowadzone.

fjf/Centrum Prasowe PAP

malydziennik.pl/chiny-groza-odw…