Język
Wyświetlenia
3,1 tys.
ŚW.FILOMENA 3

Czy to już nie koniec czasów ? Sanhedryn po raz pierwszy od 2000 lat wybrał arcykapłana

Odradzający się w Izraelu Sanhedryn wybrał arcykapłana a także zwrócił się do Putina i Trumpa z apelem o odbudowanie żydowskiej Trzeciej Świątyni. Ponadto żydzi już mówią o ujawnieniu się moshiacha-Antychrysta.
————————————————————————————————

Uczyniono niedawno ważny krok w procesie przywracania kultu świątynnego. Odradzający się w Izraelu Sanhedryn wybrał rabina Barucha Kahane następnym arcykapłanem (Cohen Gadol).

Rabin Baruch Kahane

Wybór ten został dokonany jako środek zapobiegawczy dla obchodów święta Yom Kipur. Jeżeli zmieni się sytuacja polityczna i żydom zostanie przyznany dostęp do Wzgórza Świątynnego to zgodnie z wymaganiami Tory arcykapłan będzie musiał składać ofiary. Rabin Kahane jest przekonany, że w tym wypadku świątynne obrzędy mogły by się rozpocząć wcześniej niż w ciągu tygodnia.

Rabin Kahane to błyskotliwy uczony, który dobrze jest zorientowany we wszystkich niuansach i zawiłościach zakonów (praw) odnoszących się do kultu świątynnego. Pracuje on w Instytucie Halacha Berurach (założonym przez rabina Abrahama Isaaka ha-Cohen Kook’a, pierwszego naczelnego rabina Izraela), który zajmuje się nauczaniem praw żydowskich na podstawie własnych źródeł talmudycznych (prawo ustne) i komentarzy. Kahane odegrał ogromną rolę w odtworzeniu obrzędów kultu świątynnego i w ich przygotowaniu na Yom Kipur.

W tym roku przeprowadzono już wiele przedsięwzięć mających związek ze światynią. Instytut Świątynny utworzył listę rejestracyjną kohanim (bezpośrednich potomków Aarona), założył szkołę dla mężczyzn z kapłańskiego rodu, w której naucza się subtelności świątynnych obrzędów a także przeprowadzał podczas wszystkich świąt religijnych obrzędy składania ofiar (imprezy mające na celu ich odtworzenie), zwłaszcza obrzędy paschalne.

Rabin Hillel Weiss, przedstawiciel rodzącego się właśnie Sanhedrynu, wyjaśnił w wywiadzie dla www.breakingisraelnews.com dlaczego konieczne było wybranie arcykapłana, biorąc nawet pod uwagę ten fakt, że świątyni jeszcze nie ma.

„My nie potrzebujemy cudu w rodzaju świątyni nagle zstępującej z niebios na Wzgórze Świątynne, żeby uzasadnić sensowność tej decyzji” – powiedział Weiss. „Jedyne co dzisiaj uniemożliwia przeprowadzenie świątynnych obrzędów to jest sytuacja polityczna. Jeżeli niespodziewanie sytuacja polityczna się zmieni, co jest całkowicie możliwe, to będziemy musieli natychmiast odprawiać światynne obrzędy. Dlatego konieczny jest kandydat, gotowy do przyjęcia roli arcykapłana, zwłaszcza teraz kiedy mamy spis „kohanim”, którzy gotowi są do służby w świątyni”.

Rabin Israel Ariel, założyciel i szef Instytutu Świątynnego, jest członkiem Sanhedrynu chociaż nie odegrał kluczowej roli w wyborze arcykapłana. W wywiadzie dla www.breakingisraelnews.com, potwierdził on konieczność wyboru arcykapłana przez Sanhedryn.
„To jest to co my, religijni żydzi, powinniśmy robić” – powiedział rabin Ariel. „Wybór arcykapłana i wszystkie przygotowania do obrzędów świątynnych to jest mitzvot, to znaczy obowiązek na nas nałożony przez Torę”.

„To nie jest kwestia opinii” – wyjaśnia Ariel – „To jest jasno wyłożone w Torze, dlatego tak jak każdy inny mitzvot, my powinniśmy byli wybrać arcykapłana i uczynić wszystkie przygotowania niezależnie od tego czy jest już świątynia czy nie”.

Rabin Kahane niezbyt chętnie komentował decyzję Sanhedrynu. „Być może jeszcze nie czas na wybór arcykapłana; na razie składanie ofiar nie jest wymagane” – powiedział Kahane w wywiadzie udzielonym dla www breakingisraelnews.com. „Jednakże wszystko może się zmienić w ciągu jednej nocy. W każdym wypadku jest to oczywiste, że powinniśmy być przygotowani. Kapłani powinni być gotowi. Wszystko powinno być gotowe”.

Odpowiadając na pytanie ile czasu potrzeba by było żeby rozpocząć świątynne składanie ofiar (jeżeli takie pozwolenie zostałoby udzielone), Kahane, zamyśliwszy się, odpowiedział: „Jeśliby rząd podjął decyzję udzielenia pozwolenia na to, to zajęłoby zaledwie kilka tygodni przygotowań, zdążylibyśmy nawet na Yom Kipur”.

„Tymczasowe miejsce na składanie ofiar można przygotować praktycznie z dnia na dzień” – wyjaśnia Kahane. „Główną przeszkodą może tylko być niewystarczające przeszkolenie kohanim. Ale już rozwiązujemy ten problem. Jak tylko kapłani zostaną przeszkoleni to wybranie arcykapłana i nauczenie go tego wszystkiego co potrzebne jest do dokonania złożenia ofiary na Yom Kipur, będzie stosunkowo proste i zajmie zaledwie jeden tydzień. Służba w świątyni wymaga dużo wiedzy i umiejętności od arcykapłana ale jezeli jest on już wyszkolonym kapłanem to będzie on w stanie w tydzień, w pełni, uzupełnić wiedzę niezbędną do funkcjonowania jako arcykapłan”.

Rabin Weiss także wskazuje na doniosłość prowadzenia „przygotowań świątynnych” pomimo tego, że odrodzenie obrzędów świątynnych nie jest pilną koniecznością. „Tora zawiera wiele praw, które odnoszą się do składania ofiar i do służby świątynnej ale, tym nie mniej, zależą od świątyni i od kohanim” – powiedział Weiss. „Niedawno odtworzyliśmy ofiarę chleba (dosłownie „potrząsanie omera”) po której Izraelczycy mogą jeść chleb ze zbiorów”. „To nie jest, po prostu, element składania ofiary ale i kwestia praw koszernej żywności (kashrut), które powinniśmy przestrzegać” – wyjaśnia rabin Weiss. „My na razie próbujemy przestrzegać tego wszystkiego w lichy, symboliczny sposób”.

Chociaż my wszyscy rozumiemy, że chyba sytuacja polityczna nie zmieni się w ciągu kilku tygodni na tyle, żeby żydzi mogli ustawić na Wzgórzu Świątynnym ołtarz i na Yom Kipur rozpocząć składanie ofiar, to jednak świat może pozostawać w pełnym przekonaniu, że jeżeli nagle pojawi się taka możliwość to lud żydowski będzie do tego przygotowany…


Za: 3rm.info/main/65298-sinedrion…

_________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Sanhedrin Asks Putin and Trump to Build Third Temple in Jerusalem - dakowski.pl/index.php

Na mapach GOOGLE żydowska Trzecia Świątynia już stoi na Wzgórzu Świątynnym na miejscu Kopuły na Skale !!!

Antychryst zajmie tę pozycję, ponieważ zostanie o to poproszony

"POLSKI" EPISKOPAT NIE CHCE NAŁOŻYĆ PANU JEZUSOWI NAŁOŻYĆ KORONY KRÓLEWSKIEJ...

APEL O DALSZĄ MODLITWĘ W INTENCJI INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI
ZBM wspomniał ten post w A fakty są takie że w Izraelu została już wskrzeszona instytucja Sanhedrynu i Arcykapłana (rab. ….