Clicks91
tr.news

Peder Nicolini, Bekârete Karşı Manipülasyon Savaşına Devam Ediyor

Bolonyalı peder Giovanni Nicolini, Amazon diyakozlarının Ayinleri taklit ettiklerini ve Papa Francis'in de buna katıldığı iddiasına “kulak misafiri” olduğunu söyledi – ama inkâr etmedi.

Nicolini’nin sözleri, Francis’in sert bir mürtet olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Vatikan bu iddiaları hiç reddetmedi.

17 Eylül'de Nicolini, LaNuovaBq.it internet sitesine “Belirli bir olaya değil, duyduklarına atıfta bulunduğunu” söyledi. Bu, Nicolini’nin orijinal açıklamasının kesin ayrıntılar içermesi nedeniyle anlamsız görünüyor.

Ayrıca, bekâreti ortadan kaldırmak için açıklamada bulunduğunu da itiraf etti. Nicolini manipülasyon stratejisinin bilinen bir yolunu takip ediyor;

• Birinci adım: Francis'in İmandan çıktığı da dâhil olmak üzere çirkin iddialarda bulundu.

• İkinci adım: İddialarını reddetmeden yumuşattı.

• Üçüncü adım: Amacı, halkı en çirkin iddialara alıştırmaktır.

• Dördüncü adım: Şimdi, tacizler bir dipnot aracılığıyla, tek dava hilesiyle veya basitçe istismara müsamaha göstererek ve anında kınayarak ortaya konabilir.

Elden Komünyon alınması, doğum kontrolü, kürtaj, ertesi gün hapı, boşanma ve eşcinsel zina da dâhil olmak üzere, İkinci Vatikan Konsili'nden bu yana “reformların” çoğu bu şekilde yapılıyor.

#newsIsmwhapklb