Język
Wyświetlenia
4,3 tys.
ŚW.FILOMENA 1 5

Skradziono Tabernakulum z konsekrowanymi hostiami. Prośba o modlitwy wynagradzające

Przekazuję wiadomość którą otrzymałem telefonicznie z Warszawy: W nocy z 23-24 sierpnia nieznani sprawcy włamali się do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach. Zabrali Tabernakulum z konsekrowanymi hostiami.

Abp. Dzięga zarządził, że w dniach 3-11 września, we wszystkich kościołach archidiecezji zostanie podjęta nowenna ekspiacyjna wynagradzająca za tę profanację.

Prosimy o dołączenie się do modlitw wynagradzających Panu Jezusowi za profanację i ból dokonywany na Jego Mistycznym Ciele.

źródło : z mojej poczty
_______________________

Profanacja kościoła w Lipianach

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach. Zabrali tabernakulum z konsekrowanymi hostiami oraz projektor. Sprawę bada pyrzycka policja. Budynek kościoła nie miał zainstalowanego alarmu.


Z kościoła zniknęło znajdujące się w głównym ołtarzu tabernakulum (ceny tabernakulów rozpoczynają się od około trzech tysięcy złotych), w którym znajdowały się konsekrowane hostie. Ukradziony został również projektor tekstów. Niczego więcej nie zrabowano.

– Byłem zaskoczony, ponieważ nikt nie ruszył nawet stojących przy tabernakulum lichtarzy – mówi ks. kan. Andrzej Stolarski, proboszcz parafii w Lipianach. – Nikt nie próbował się także dostać choćby na chór.

Tabernakulum było dość ciężkie, więc prawdopodobne jest, że sprawców było kilku. Proboszcz parafii nie wyklucza, że motywem złodziei nie był zwykły rabunek, ale dokonanie świętokradztwa.

– Na ścianach przy głównym wejściu pojawiły się pieczątki z liczbą 6 – mówi ksiądz proboszcz.

za: www.24kurier.pl/…/profanacja-kosc…

ŚW.FILOMENA
O Maria, sine labe concepta, ora pro nobis, qui ad Te recurrimus et pro omnibus qui ad Te non recurrunt et praesertim pro inimicis Sanctae Ecclesiae pro massonibus et commendatis Tibi.
mkatana lubi to.