Język
Wyświetlenia
1,8 tys.
Ewangelista 14 13

Ban za Lutra! Zwiastun filmu - to trzeba zobaczyć!

Zwiastun:

vimeo.com/240890131

Administracja YouTube zlikwidowała kanał Braun Movies, na którym opublikowany został zwiastun filmu „Luter i rewolucja protestancka”. Jak informują twórcy kanału, stało się to bez jakiegokolwiek sygnału czy też uprzedzenia ze strony YouTube.

Trwają prace nad najnowszym filmem dokumentalnym w reżyserii Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”. Choć dzieło jeszcze nie ujrzało światła dziennego, to już napotyka opór.

W ostatnim czasie działalność kanału Braun Movies w serwisie YouTube, na którym promowany był klip zwiastujący film o Marcinie Lutrze, została ocenzurowana. „Konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi” – brzmiał komunikat. Teraz użytkownicy otrzymują informację, że konto nie istnieje.

- Odbieram takie działanie jako swoisty komplement – powiedział nam Grzegorz Braun. Jak zauważył reżyser, takie działania to dowód na to, że bunt Marcina Lutra i jego tragiczne następstwa relacjonowane nie w tonie sentymentalno-ekumenicznym nie są poprawne politycznie. - Najwyraźniej w prześwicie kosiarki poprawności politycznej nie mieści się nawet proste przypominanie faktów związanych z wystąpieniem Marcina Lutra sprzed 500 laty – dodał Grzegorz Braun.

Administratorzy zlikwidowanego kanału podejrzewają, że poszło o zwiastun filmu „Luter i rewolucja protestancka”, w którym wypowiada się prof. Grzegorz Kucharczyk i mówi o Lutrze jako pierwszym Führerze Niemiec. To jednak tylko domysły, bo administrator konta nie otrzymał żadnej informacji od serwisu YouTube.

Zwiastun filmu oraz kolejne materiały promocyjne udostępniane będą na kanale Vimeo oraz drugim kanale Braun Movies na YouTube.
Napisz komentarz
Maria Jan Kowalski
Gość prowadził jutubowy poradnik na temat rowerów.
No i oczywiście było wszystko ok do czasu gdy nie zaczął omawiać rodzaje pedałów.
Podobno za te pedały dostał bana.
Napisz komentarz
Maria Jan Kowalski
Ostatnio wielu ludzi narzeka na ten jutub.
Napisz komentarz
Maria Jan Kowalski
Słyszałem coś o tym banie dla pana Brauna.
Zdaje się że YT to wpływy i biznesy protestantów.
Jakoś nie mogli zdzierżyć by na ich platformie byli krytykowani.
Napisz komentarz
Autorytet
Luter to jest podpucha diabła aby nie korzystać owoców świętości Boga na ziemi.
Napisz komentarz
Stonka Ziemniaczana
Usunięto z YT prawdopodobnie za porównanie Lutra do Hitlera. W międzyczasie pojawia się w wypowiedzi profesora słowo na Ż, co musiało stanowić akcelerator bana.
Napisz komentarz
Borkowska96
Nie lubią PRAWDY, ale

historia w ostatecznym rachunku przyznaje rację bitym, a nie tym bijącym, OBROŃCOM PRAWDY, a nie siewcom kłamstwa.
Napisz komentarz
VRS
@Ewangelista

No to czemu G. Braun nie wrzuci zwiastuna na glorię? Tu mu raczej nie usuną (chyba że jakąś tam parwusią dumę osobistą urazi).
PS Film z vimeo mi się nie otwiera.
Napisz komentarz
predex
Tego nie wiedzialem ,że on był I Furerem Niemców, i za niego zaczęto palic książki katolickie.
Napisz komentarz
Quas Primas
Banują, bo nienawidzą PRAWDY. Niestety, pomagają im hierarchowie Kościoła, świętując 500-lecie Rewolucji luterskiej. Przyjdzie jednak czas i na nich. Też dostaną "bana".
Napisz komentarz
Ewangelista
Wszystkie ręce na pokład @Tymoteusz.
Napisz komentarz
Ewangelista
@molot @VRS proszę o pomoc

Trzeba zintensyfikować promocję filmu o Lutrze na innych mediach skoro na yt zablokowali.
Napisz komentarz