Valoda
Skatījumi
49
lv.news

Konservatīvs kardināls aicina uz ķecerīgu "iekšējā foruma risinājumu"

Konservatīvais Durbanas kardināls Vilfrīds Napjērs ir uzbrucis katoļu žurnālistiem Reimondam Arojo un Edvardam Pentinam par to, ka viņi ziņojuši par "neticami vienpusīgu" Amoris Laetitia.

Tviterī (6. janvāris) Napjērs aizstāv pretrunīgo dokumentu, sakot, ka "īpaši apstākļi" var atsaukties uz iekšējo forumu, kurā kanonu likums var nebūt piemērojams, jo tas, kas ir uz spēles, ir personas sirdsapziņa."

Tēvs Pijs Petržiks turpat tviterī paskaidrojis Napjēram, ka laulību nevar atzīt par spēkā neesošu, izmantojot "iekšējo forumu", jo laulība ir "sabiedriska lieta, nevis tikai privāta". Un: "Jūs nevarat laulību paziņot tikai par vienu no pusēm."

Napjera "iekšējā foruma" teorija ir nosodīta. Jānis Pāvils II 1995. gada februārī teica, ka laulību var atzīt par spēkā neesošu tikai leģitīma iestāde un nekad ar privātu spriedumu. Kardināls Džeimss Stafords rakstīja 2005. gadā, ka "atgriezeniskā saikne ar tā saukto "iekšējo forumu risinājumu", lai atrisinātu konfliktus, kas rodas no neregulārām laulībām, ir ar dubultu morāli".

Attēls: Wilfrid Napier, © GovernmentZA, CC BY-ND, #newsPukkrkayzr
Rakstīt komentāru