Clicks1.3K
ľubica
12

Keď padne viera, padnú i kostoly.... - počas sv. omše v chráme sv. Rity v Paríži vyvlečení: kňaz, miništranti, veriaci!!!

Poznámka šéfredaktora: argument o tom, že niektoré kostoly je lacnejšie zbúrať ako renovovať, neobstojí. Demolácia neogotického skvostu v Abbeville z 1868, stála 350 000 euro. Krátke video:

Paříž. Francouzská protiteroristická policie necelý týden po vraždě o. Jacquese Hamela v Rouen opětovně zasahovala, tentokrát v hlavním městě. Ve středu 3.8. 2016 přerušila bohoslužbu v kostele sv. Rity (rue François Bonvin v patnáctém pařížském arrondissement) a doslova z budovy vyvlekla skupinu kněží, ministrantů a věřících, píše italský list Famiglia Cristiana.

Důvodem byla plánovaná demolice kostela, který má uvolnit místo novému parkovišti a které se věřící snažili zabránit. Prohlášení pařížské policie poté lapidárně informovalo, že evakuace osob z budovy proběhla bez incidentů. Opomnělo však dodat, že agenti na posvátné místo vtrhli, když se slavila mše svatá.

Spor pařížských katolíků a vlastníka sakrální budovy – belgické společnosti Les Chapelles Catholiques et Apostoliques se vleče už dlouhou dobu – od roku 2000. Teprve o deset let později schválila francouzská památkářská komise stržení budovy, kterému podle jejího soudu nebránily žádné umělecké ani urbanistické důvody.

Proti rozhodnutí komise se však postavila skupina architektů, která naopak upozorňovala na ojedinělý novogotický styl kostela, postaveného na počátku 20. století.
Podpořili je pařížští věřící a kněží z Institutu Dobrého Pastýře, kteří začali kostel zaplňovat při každodenní mši svaté, skupinové modlitbě růžence, slavení svátostí křtu a dokonce každoročního žehnání domácích zvířat počátkem listopadu.

Majitel kostela se proto obrátil na soud, který letos v lednu potvrdil definitivní datum demolice, jemuž předcházelo popsané vyklizení budovy pařížskou policií.

Kostel sv. Rity tak následuje dalších dvacet kostelů, které byly ve Francii strženy od roku 2000, poprvé od francouzské revoluce (1789).

Jsou mezi nimi také stavby staršího data - kupříkladu hlavní farní kostel sv. Josefa z roku 1870 v obci Saint-Georges-des-Gardes, stržený před deseti lety (roku 2006).

Obdobný osud v nejbližší době čeká dalších 250 francouzských kostelů a podle francouzského senátu v příštích letech až 2800 sakrálních staveb. Kunsthistorik Didier Rykner, ředitel časopisu Tribune de l´Art, v této souvislosti prohlásil: „Kostely v troskách jsme neviděli od druhé světové války“.
DÁTUM ZDROJA:
06. Aug 2016
ZDROJ:
RADIO VATICANA
Samson1
Monika G
alica 111. Hoki se ptá, co proti tomu budeme dělat? Určitě se nebudeme tak jako on, zastávat papeže Františka který k tomu nejen mlčí, ale ještě se těm muslimům podbízí.
ľubica likes this.
ľubica
Francie: 3. srpna přepadla francouzská policie pařížský kostel sv. Rity, v němž byla právě sloužena Mše sv. knězem z Institutu Dobrého Pastýře, a násilím z něj „evakuovala“ věřící. Unikátní novogotický kostel byl přes nesouhlas farníků prodán developerovi a (po architekty zpochybňovaném rozhodnutí úřadů, že nemá žádnou uměleckou hodnotu a může být tedy zbourán) určen k demolici. Patří mezi …More
Francie: 3. srpna přepadla francouzská policie pařížský kostel sv. Rity, v němž byla právě sloužena Mše sv. knězem z Institutu Dobrého Pastýře, a násilím z něj „evakuovala“ věřící. Unikátní novogotický kostel byl přes nesouhlas farníků prodán developerovi a (po architekty zpochybňovaném rozhodnutí úřadů, že nemá žádnou uměleckou hodnotu a může být tedy zbourán) určen k demolici. Patří mezi minimálně 250 kostelů, které má potkat podobný osud v nejbližší době. Francouzský senát pak chce zlikvidovat v příštích letech 2800 kostelů (většina francouzských kostelů byla v dobách pronásledování Církve uchvácena státem, který je Církvi jen pronajímá).

Nejméně dvě stě padesát francouzských kostelů čeká demolice

Ve Francii zase bijí kněze…?

Police used teargas to remove parishioners during traditional Mass in France
ľubica
Katolický arcibiskup ze Smyrny Giuseppe Germano Bernardini již v roce 1999 vysvětloval papeži a kardinálům, proč není možné muslimy do kostelů zvát: v muslimském uvažování to má právní následky.
Důvody,proč není možné muslimy zvát do kostelů

+
2 more comments from ľubica
ľubica
.... no v Bratislave bude v septembri 8-9 rušno.... dúfam že kardinál Péter Erdő zaboduje ako na synode o rodine 2015 a strhne na svoju stranu ostatných vrátane našich , je to úžasná osobnosť! Bez pretvárky, bez klamstva a podlizovania a skláňania sa pred Bergogliovým aparátom ! verný syn KC, práve jemu na synode vypínali mikrofón....!...... treba si poznačiť do kalendára a pamätať v modlitbe More
.... no v Bratislave bude v septembri 8-9 rušno.... dúfam že kardinál Péter Erdő zaboduje ako na synode o rodine 2015 a strhne na svoju stranu ostatných vrátane našich , je to úžasná osobnosť! Bez pretvárky, bez klamstva a podlizovania a skláňania sa pred Bergogliovým aparátom ! verný syn KC, práve jemu na synode vypínali mikrofón....!...... treba si poznačiť do kalendára a pamätať v modlitbe
KBS chystá summit predsedov biskupských konferencií o migrácii a rodine
alino
Áno Alica, máš úplnú pravdu. Pokiaľ muselmani vstúpia do katolíckeho chrámu podla ich zmýšľania si tento chrám dobili a podmanili spolu s územím i kresťanmi! Títo budú otrokmi alaha.

Počuj 42 min. www.youtube.com/watch
ľubica likes this.
ľubica
Kostel sv. Rity tak následuje dalších dvacet kostelů, které byly ve Francii strženy od roku 2000, poprvé od francouzské revoluce (1789). Jsou mezi nimi také stavby staršího data - kupříkladu hlavní farní kostel sv. Josefa z roku 1870 v obci Saint-Georges-des-Gardes, stržený před deseti lety (roku 2006). Obdobný osud v nejbližší době čeká dalších 250 francouzských kostelů a podle francouzského …More
Kostel sv. Rity tak následuje dalších dvacet kostelů, které byly ve Francii strženy od roku 2000, poprvé od francouzské revoluce (1789). Jsou mezi nimi také stavby staršího data - kupříkladu hlavní farní kostel sv. Josefa z roku 1870 v obci Saint-Georges-des-Gardes, stržený před deseti lety (roku 2006). Obdobný osud v nejbližší době čeká dalších 250 francouzských kostelů a podle francouzského senátu v příštích letech až 2800 sakrálních staveb. Kunsthistorik Didier Rykner, ředitel časopisu Tribune de l´Art, v této souvislosti prohlásil: „Kostely v troskách jsme neviděli od druhé světové války“.
ľubica
2 more comments from ľubica
ľubica
... hento ja s tým tiež nesúhlasím...Když vaši pastýři/vlci/ předávají chrámy k demolici, ale bola sv. omša! t j kalvárska obeta!.... a nepomohli si - písali petície.... a výsledok!!!, ved ani ten knaz nemusel súhlasit a myslím že NESUHLASIL s DEMOLACIOU!! inak by tam neslúžil!
ľubica
ako to možeš takto necitlivo povedať hento?