Język
Wyświetlenia
392
pl.news 1

Odrzucono fałszywe oskarżenia przeciwko arcybiskupowi Wilsonowi

Sędzia sądu okręgowego w Newcastle, Roy Ellis, unieważnił wyrok byłego Philipa Wilsona nałożony w lipcu za "wyciszanie" nadużyć seksualnych.

Wyrok został zakwestionowany pod względem ważności w prawie Australijskim. Niewinny biskup już spędził cztery miesiące w areszcie domowym w domu swojej siostry. W lipcu zmuszono go do ustąpienia ze stanowiska.

Prokuratura twierdziła, że 26-letni ojciec Wilson został poinformowany przez dwóch ministrantów w 1976 roku, że byli oni wykorzystywani przez byłego księdza Jamesa Fletchera, ale Wilson "nie zrobił nic" w tej sprawie.

Jeden z fałszywych oskarżycieli Wilsona, Peter Creigh, zalał się łzami po tym, jak sąd ujawnił jego kłamstwa. Creigh powinien być ścigany za ich rozpowszechnianie.

Sprawa przeciwko Wilsonowi była poszlakowa. Nie było żadnych dowodów, aby udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że powiedziano mu o nadużyciu, a on sam w to uwierzył albo chociaż pamiętał o takim zdarzeniu.

Sędzia Ellis wielokrotnie stwierdził podczas rozprawy, że Wilson jest inteligentnym, elokwentnym człowiekiem, który starał się odpowiedzieć na pytania zadane mu podczas procesu.

#newsUcawjmvjpg