Перегляди7
NewsLetters

Проголошення найвищих представників християнських Церков

Словаччина належить до країн, в яких багато людей добре усвідомлює важливість подружжя та сім'ї, а одночасно вміє розпізнати шкоду, яку завдає суспільству гендерна ідеологія. Ми цінуємо всі кроки, які сприяють добру сімей і подружжів.
Ми, представники християнських Церков, хочемо нагадати, що гендерна ідеологія є псевдонауковим «вченням», згідно якого людська істота народжується сексуально нейтральною. Стать і ґендер у ній повністю розділені; ґендер, в розумінні цієї ідеології, є лише культурною конструкцією. З цього погляду сексуальна ідентичність людської особи в суспільстві проголошується лише культурним продуктом, який начебто не має ніякого підґрунтя в людській природі.
Звертаємо увагу на роль, яку при поширенні гендерної ідеології відіграє мовна маніпуляція. Це відбувається, наприклад, тоді, коли замість «тато» і «мама» говоримо «батько 1» і «батько 2»; коли терміном «подружжя» називаємо й інше співжиття, ніж співжиття чоловіка і жінки; коли замість однозначного поняття «насильство в сім'ях» говоримо про таке насильство, яке зумовлене чи спричинене «ґендером». Це питання справедливості – щоб реальність і правда не перекручувалися.
Ці зусилля не зупиняться на впровадженні даної ідеології в законодавство. Їх мета – вплинути на освітній процес, щоб громадяни вважали нормальними твердження, які проповідує гендерна ідеологія. Ми переконані, що з етичного та релігійного виховання неможна виключити виховання до відповідального подружжя, батьківства та духовних цінностей, на яких історично було побудоване наше суспільство.
Гендерну ідеологію подолаємо лише через її однозначне відкинення, повернення до християнської антропології та ефективної сімейної політики. У Євангелії Христа і християнській теології ми знаходимо правду про людську любов. Ми серйозно занепокоєні тим, що в нашій державі недостатньо звертається увага на соціальну цінність подружжя, батьківства і сім'ї. В подружжі між одним чоловіком і однією жінкою, яке провадить до створення сім'ї, ми мали б зуміти розпізнати найважливіші цінності для суспільства: незамінний дар людського життя, рівність гідності чоловіка і жінки, а їхню відмінність розуміти як добро.
З цих причин ми звертаємося до представників громадського життя і всіх людей доброї волі, щоб як в законодавстві, так і в освітньому процесі ми відкинули кожний прояв гендерної ідеології. Водночас ми підтверджуємо позицію з минулого року, в якій ми виразили наше переконання про необхідність відкинення Стамбульської конвенції, яка зловживає темою насильства з метою поширення гендерної ідеології.
Словацька Республіка мала б не тільки зберегти свій суверенітет у конституційному визначенні сімейних цінностей, подружжя та рівності між чоловіками та жінками, але й своєю позицією мала б активно впливати на напрям розвитку всього Європейського Союзу. Тому вимагаємо, щоб на засіданнях інституцій ЄС або інших органів міжнародних організацій від імені Словаччини посилалися делегати і представники, які здатні чітко задекларувати незгоду Словацької Республіки з гендерною ідеологією в її наявному трактуванні і не припустити втручання до цінностей, підтверджених нашою Конституцією.

У Бадіні, 4 березня 2019 р.