Język
Wyświetlenia
601
ŚW.FILOMENA

Izrael od trzech dni bombarduje Syrię

W południowo-zachodniej części Syrii trwają zacięte walki między armią rządową a tzw. opozycją. Izrael najwyraźniej przyłączył się do konfliktu argumentując, że pociski wystrzeliwane przez syryjską armię wpadają na Wzgórza Golan. Choć Izrael nie odnotował jak dotąd żadnych strat, samoloty wojskowe już trzeci dzień z rzędu prowadzą naloty w Syrii.

Wszystko zaczęło się w sobotę, gdy tzw. rebelianci rozpoczęli atak na kontrolowane przez wojsko miasto Al-Baath w muhafazie Al-Kunajtira. Syryjska armia twierdzi, że ofensywa zbiegła się w czasie z izraelskimi nalotami. Ostrzał okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan nie przyniósłby Syrii żadnych korzyści, więc można powiedzieć, że pociski miały trafić w pozycje rebelii ale nie trafiły, albo jest to po prostu celowa prowokacja.

Władze Izraela potwierdziły naloty na pozycje wojsk syryjskich i oświadczyły, że za wszystko co dzieje się na terytorium tego państwa odpowiada rząd i armia - bez względu na to kto dokonał tego ostrzału. W sobotę izraelskie samoloty zniszczyły gniazdo ciężkiego karabinu maszynowego oraz dwa czołgi.

Ostrzał Wzgórz Golan powtórzył się również w niedzielę. Izrael odpowiedział atakiem, niszcząc dwa działa artyleryjskie oraz ciężarówkę z amunicją. Z kolei w poniedziałek izraelska armia ogłosiła, że kilka pocisków wywołało niewielki pożar lasu na okupowanych wzgórzach. Według niepotwierdzonycjh informacji, samoloty wojskowe ponownie ruszyły i trzeci dzień z rzędu uderzyły w pozycje wojsk syryjskich w okolicach miasta Al-Baath.


Nie da się nie zauważyć pewnego powiązania między rebelią a izraelskimi nalotami. Podobne przypadki zdarzały się już w przeszłości, np. gdy amerykańskie samoloty zrzuciły bomby fosforowe w pobliżu miasta Dajr az-Zaur, zabijając dziesiątki syryjskich żołnierzy, co zbiegło się w czasie z ofensywą ISIS. Za każdym razem rząd w Damaszku zwraca uwagę, że Zachód współpracuje z terrorystami, lecz oświadczenia te zwykle nie są brane na poważnie.

Istnieje możliwość, że Izrael postanowił włączyć się w konflikt zbrojny, aby wesprzeć siły antyrządowe, walczące przeciwko Assadowi. Wojna na pełną skalę raczej nie jest możliwa, ponieważ w sąsiednim Libanie znajduje się potężna organizacja paramilitarna Hezbollah, która oświadczyła niedawno, że w razie kolejnej wielkiej wojny jest gotowa zniszczyć Izrael.

Źródła:
sana.sy/en/
syria.liveuamap.com
www.haaretz.com/israel-news/1.797831

za: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-od-trzec…
_______________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: Świat będzie wyśpiewywał chwałę antychrystowi. Gdy tylko wprowadzi on pokój - fałszywy pokój - pośród wojen, które sam pomógł rozpętać ...

Izrael: Kushner i Greenblatt, doradcy Trumpa, spotkali się z Netanjahu

"POKOJOWA" MISJA JAREDA KUSHNERA...(antychrysta)

JEZUS: Izrael jest drugim celem, dlatego, że urodziłem się Żydem i to jest ziemia ludu wybranego przez Boga – miejsce dla Jerozolimy.

Zięć Trumpa, członek sekty Chabad Lubavitch, Jared Kushner, przygotowuje się do roli biblijnego Antychrysta (video).

Spotkanie Trumpa z prezesami Apple, Google, Amazon zapowiedzią chipowania?

JEZUS O ANTYCHRYŚCIE: Jego piękna twarz spodoba się wszystkim, ale on wkrótce się zmieni. Będzie siał w świecie spustoszenie i zamorduje wielu

Matka Zbawienia: Antychryst zajmie tę pozycję, ponieważ zostanie o to poproszony

Trump powiedział, że Jared Kushner, który jest właścicielem 666 Fifth Avenue, przyniesie pokój na Bliskim Wschodzie.

DEMON PODCZAS EGZORCYZMU: POLITYCY SĄ MOIMI UMIŁOWANYMI UCZNIAMI I NAŚLADOWCAMI...

ANIOŁ STRÓŻ POLSKI: Nie spoglądajcie ani na Wschód ani na Zachód. Ameryka chce sprzedać was i oddać pod wpływ Rosji, która dąży do militarnej ekspansji.

JEZUS : III wojna światowa wkrótce ukaże się światu.


JEZUS CHRYSTUS: Intelektualna pycha, zaślepiła was na prawdę wiedzy duchowej

I ZOBACZ:

Pokój i Bezpieczeństwo. Wypełniają się słowa proroków.

Antychryst ma zaprowadzić "pokój" na Bliskim Wschodzie...


Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem
henryk33 wspomniał ten post w Izrael od trzech dni bombarduje Syrię.