Język
Wyświetlenia
2,6 tys.
ŚW.FILOMENA 1 1

NOWY, TRZYLETNI PROGRAM KEP: ... Będziemy powoływać nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

Duszpasterstwo eucharystyczne, wzmocnienie zaangażowania duchownych i świeckich w przeżywanie Eucharystii oraz świętowanie niedzieli - to główne założenia nowego programu duszpasterskiego, który przyjęli biskupi obecni na 379. Zebraniu Plenarnym KEP w Janowie Podlaskim.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej KEP, zgromadzeni na nim biskupi przyjęli trzyletni program duszpasterski, który pod hasłem "Eucharystia - Źródło, Szczyt i Misja Kościoła" będzie obowiązywał w Kościele w Polsce w latach 2019-2022.

Program - napisali autorzy komunikatu - zwraca uwagę na potrzebę powoływania nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, którzy mogą pomagać w parafiach, m.in. w niesieniu Komunii Świętej osobom chorym, starszym lub tym, którzy nie są w stanie uczestniczyć w mszy św.

"Celem programu jest pogłębienie wiedzy o Eucharystii i świadomości jej wpływu na rozwój życia chrześcijańskiego. Ma on także wzmocnić zaangażowanie osób duchownych i wiernych w przygotowanie i celebrację Eucharystii oraz ożywić chrześcijańską formację służby liturgicznej. Ponadto program pomoże w szerzeniu kultu eucharystycznego w parafii, ma także motywować do chrześcijańskiego świętowania niedzieli jako wartości kulturowo-społecznej i religijno-rodzinnej" - napisali biskupi.

Autorzy komunikatu zaznaczyli, że świętowanie niedzieli jest bezpośrednio związane z Eucharystią. "Właśnie poprzez udział w Eucharystii dzień Pański staje się także dniem Kościoła, który dzięki temu może spełniać skutecznie swoje zadanie jako sakrament jedności" - podkreślili.

Na zakończenie trzyletniego programu mają odbyć się kongresy eucharystyczne na poziomie Kościołów lokalnych. Program został przygotowany przez Komisję Duszpasterstwa pod kierunkiem przewodniczącego abpa Wiktora Skworca.

za: www.deon.pl/…/art,34520,eucha…

__________________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: Te złe siły infiltrują Mój Kościół od II Soboru Watykańskiego i rozwadniają Moje Nauczanie

JEZUS: Masoneria kościelna sięgnęła obecnie najwyższego poziomu władzy w Moim najświętszym Kościele na ziemi

JEZUS: Demaskujcie wszystkich, którzy wspierają węża i jego armię, ale róbcie to dokładnie / JESUS: Expose all who support the serpent and his army, but tread carefully

Franciszek dostał 5 lat na przeróbkę Kościoła

🔥 LIST DO KAPŁANÓW: KOŚCIÓŁ W CZASIE WIELKIEGO ODSTĘPSTWA OD WIARY

I POSŁUCHAJ:

PAN JEZUS DO KS. NATANKA: NASI BISKUPI NIE ZROBIĄ INTRONIZACJI
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Ks. Alfred Marek Wierzbicki: Kościół w Polsce wkracza w nową fazę i coraz śmielej mówi językiem ….