Clicks1.7K
pl.news
3

Nuncjusz przy ONZ oskarżony o romans z dziewicą konsekrowaną

Trzech księży pracujących dawniej w misji watykańskiej przy ONZ w Nowym Jorku przyznało CatholicNewsAgency.com 15 marca, że były nuncjusz przy ONZ, Francis Chullikatt (65) często wysyłał "niewłąściwe", "romantyczne" wiadomości do kobiety.

Chullikatt przez przypadek — prawdopodobnie kiedy był pijany — wysłał je również do współpracowników.

Kobieta, o której mowa, to dziewica konsekrowana, profesor, którą Chullikatt spotkał w czasie misji w Bagdadzie, audytorka na Synodzie Biskupów Środkowego Wschodu w Rzymie w 2012 roku. Chullikatt zapewnił jej amerykańską wizę, a ona często go odwiedzała.

Chullikatt miał też zwyczaj nakładania arbitralnych obniżek pensji. Sądzi się, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazywał kobiecie. Dopuszczał się mobbingu, wybuchał złością i zwykł był wyrzucać pracowników bez wypowiedzenia.

Skargi dotarły do Watykanu we wrześniu 2012. Rezygnacja Chullikatta została przyjęta w czerwcu 2014, jednak wcześniej zwolnił on wszystkich, którzy mu się sprzeciwiali.

Po prawie dwóch latach bez przydziału, w czerwcu 2016 Chullikatt został wysłany do Kazachstanu, Tażdżykistanu i Kirgistanu: krajów, które zajmują olbrzymią powierzchnię, a w których mieszkaniewielu katolików.

Grafika: Francis Chullikatt, #newsJgsetnnfyk
wacula
PRZERAŻENIE mój BOŻE
Jeżeli dziewictwa w wyniku tego romansu nie pozbyła się, to nie ma problemu.
ELOHIM.
Jaki z tego wniosek?