Język
Wyświetlenia
10 tys.
pl.news 10 5

Mężczyzna bez wiary rządzi Kościołem – bp. Athanasius Schneider.

Człowiek pozbawiony wiary zapanował nad najwyższymi stanowiskami w Kościele, twierdzi bp Athanasius Schneider.

Schneider rozmawiał z Gloria.tv po celebracji mszy Pontyfikalnej w rycie trydenckim w opactwie cystersów Vyšší Brod w Czechach (10 czerwca).

Według niego są w hierarchii kościelnej członkowie, którzy promują relatywizm, Protestantyzm i "inny Kościół". Używają władzy, by gnębić wiernych i zakazać mszy trydenckich.

Biskup zauważył, że członkowie tej grupy nie lubią Katechizmu, a ponieważ jedność w wierze została utracona, biskupi są podzieleni, co jest publicznie widoczne.

Dla Schneidera jest jasne, że kardynałowie Marx i Kasper nie są ludźmi tej samej wiary co kardynałowie Burke i Müller.

W świetle prób wprowadzenia żonatych księży Schneider twierdzi, że celibat nie jest po prostu "prawem Kościoła", tylko owocem tradycji apostolskiej. Już w IV wieku św. Augustyn i Rada Kartaginy stwierdzili, że celibat ma pochodzenie apostolskie.

Schneider zgaduje, że nadchodzący Synod Amazonii zaowocuje wprowadzeniem jakiegoś rodzaju "pomocników duszpasterskich", podobnie, jak ma to miejsce w krajach niemieckojęzycznych [gdzie są pieniądze, którymi można ich opłacić].

[Niemiecki] żeński Kościół zatrudnia na przykład kobiety, które noszą alby "przewodniczą" liturgiom, modlitwom, udzielają Komunii, koncelebrują lub asystują przy "sakramencie namaszczenia chorych", mimo że nie mają uprawnień, jakie dają święcenia kapłańskie.

#newsRrbnqdlsoh

Napisz komentarz
Doktor wiee
Jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu?Czy tytuł artykułu wskazuje ze zdaniem biskupa Schneidera obecny lokator Watykanu jest człowiekiem bez wiary?
SCore
Zamieściłam komentarz który sie nie ukazał na tej stronie, próbuje ponownie... Jaką moc przebicia mają wierni i co musieliby zrobić Quas Primas, żeby oczyścił sie kościół, jeżeli księżom takim jak ojciec Augustyn Pelanowski, którzy o tym otwarcie mówią zamyka się usta i izoluje się ich od świata!!!
niewolnicaMaryi lubi to. 
Quas Primas
Wierni, świadomi katolickiej Wiary.
Przecież na portalach społecznościowych już o tym się czyta. Nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.
--------------------------------
SCore 53 minuty temu
Stonka Ziemniaczana a kto ogłosi, że biskupi, to antybiskupi?
VRS
@Weronika..S
Pytanie jest retoryczne. Festiwal rozpoczął "dobry papież Roncalli", który przebił utrzymujący się od ok. 400 lat limit kardynałów.
Quas Primas lubi to. 
SCore
Stonka Ziemniaczana a kto ogłosi, że biskupi, to antybiskupi?
Quas Primas lubi to. 
Agata.B lubi to. 
Panowie biskupi! Czas na konkrety. Może należy ogłosić, że Bergoglio to antypapież.
Irenikus lubi to. 
Pokaż 6 polubień więcej.
GracjanJan
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Athanasius Schneider to mądry i odważny hierarcha. Chciałoby się, żeby - po zbliżającym się wielkim oczyszczeniu - został papieżem. Jedynie Duch Święty wie czy się tak stanie.
niewolnicaMaryi lubi to. 
Weronika..S
Wyborcy byli ,,przygotowani,, za poprzednich pontyfikatów. Stąd pytanie, dlaczego nominowano takich kardynałów, którzy wybrali takiego papieża?
VRS lubi to.