Język
Wyświetlenia
330
D a n i e l 1 2

Orszak Trzech Króli: Ulicami ponad 750 miejscowości przeszło 1,2 mln osób

W Święto Objawienia Pańskiego ulicami polskich miast przeszły w niedzielę Orszaki Trzech Króli. Marsze odbyły się w 752 miejscowościach naszej Ojczyzny i w 22 poza granicami Polski. To już 11. edycja wydarzenia. W sumie udział wzięło ok. 1,2 mln osób. W tym roku hasłem przewodnim było: „Odnowi oblicze ziemi”.

W Toruniu podczas homilii w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR mówił, że Święto Trzech Króli to jedno z największych świąt w Kościele katolickim.

– I dobrze, że w Polsce przed paru laty z powrotem przywrócono mu należne miejsce, a myślę o tym, jak to ileś lat po wojnie, w czasach komunistycznych, niszczono Kościół katolicki na przeróżny sposób i m.in. zlikwidowano też święta – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Władza komunistyczna nakazywała wówczas, by w Święto Trzech Króli iść do pracy. Jednak dziś w uroczystość Objawienia Pańskiego możemy bez żadnych przeszkód brać udział w Orszakach Trzech Króli.

Trzej królowie symbolicznie oddali pokłon i wręczyli dary Dzieciątku Jezus także w Warszawie. To właśnie w stolicy odbywa się największy z orszaków. W tym roku wzięło w nim udział 60 tys. osób.

Tegoroczne hasło orszaków – „Odnowi oblicze ziemi” – nawiązywało do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych w 1979 r. w Warszawie.


www.radiomaryja.pl/…/orszak-trzech-k…
PiotrM
PILNE POTRZEBNA MODLITWA DO MARYI O ZDROWIE: Przekazane od Dorota Wardziński: Prośba od Grześka Kropiewnickiego "Dzisiaj 2 letnia córeczka znajomych z domowego kościoła oblała się wrzątkiem. Ma 80 procent poparzenia ciała, w tym poparzenia trzeciego stopnia. Jest utrzymywana w śpiączce. Sytuacja jest bardzo ciężka. Bardzo proszą o modlitwę za Marysie Nowak Roześlij proszę. Bóg zapłać.