Clicks1.9K
ŚW.FILOMENA
2

Wicepremier Mateusz Morawiecki na dywaniku u amerykańskiego rabina. Warto było? [WIDEO]

We wrześniu 2017 r. ówczesny wicepremier, a obecny premier rządu RP Mateusz Morawiecki spotkał się w Stanach Zjednoczonych z rabinem Shmuley’em Boteachem. Nagranie z tego spotkania zamieściła w sieci Fundacja „From the Depths” (czyli Jonny Daniels) 9 września, ale ja trafiłam na nie dopiero kilka dni temu.

Po wysłuchaniu, jak wicepremier Morawiecki tłumaczył amerykańskiemu rabinowi, że Polacy czują się skrzywdzeni pomówieniami o udział w Holokauście, który był zbrodnią niemiecką, pozwolę sobie zadać pytanie następujące: Panie Premierze, warto było? Warto było strzępić język na tłumaczenie oczywistości, że to Niemcy zrobili Holokaust? Warto było podlizywać się zapewnieniami o wielkiej przyjaźni Polski dla Izraela i diaspory żydowskiej? Warto było zapraszać amerykańskich Żydów na żydowskie festiwale w Polsce, żeby „zbudować lepszy klimat” dla przyszłych relacji?

Trzy miesiące po tej rozmowie Senat USA jednogłośnie przyjął ustawę zobowiązującą Departament Stanu do wywierania nacisków na Polskę w sprawie realizacji bezprawnych roszczeń żydowskich do tzw. mienia bezspadkowego po zamordowanych przez Niemców ofiarach Holokaustu (link do szczegółowej informacji wprawo.pl/…/zydowskie-roszc…). Tyle właśnie ugrał wicepremier Morawiecki dla Polski. Dla siebie ugrał stanowisko premiera.

Rozmowa z rabinem odbyła się po angielsku. Część wypowiedzi wicepremiera Morawieckiego przetłumaczyłam, resztę rozmowy macie w streszczeniu.

Wicepremier Morawiecki zaczął tak: „Jesteśmy wielkimi przyjaciółmi Izraela i społeczności żydowskiej na całym świecie. Czujemy się zobowiązani do odbudowania dobrej historii pomiędzy Polakami i Żydami, która została tak brutalnie i dramatycznie przerwana 1 września 78 lat temu. A ta historia rozwijała się przez 700 lat. Jest dla mnie ważne nie tylko, żeby zrozumieć historię tego, co się stało przed i w czasie II wojny światowej pomiędzy naszymi narodami i co Niemcy zrobili Żydom i Polakom. Niemcy starli naród żydowski, naród polskich Żydów, z powierzchni ziemi i to kompletnie zmieniło historię Polski. Tak jak II wojna światowa i komunizm, który po niej przyszedł. Ale dziś musimy myśleć, w jaki sposób radzić sobie z uprzedzeniami i sposobem myślenia o relacjach pomiędzy naszymi narodami. Musimy zbudować jak najwięcej związków pomiędzy Żydami mieszkającymi tu, w Ameryce i Polakami.”

Rabin Boteach oświadczył, że wśród Żydów jest mocno zakorzenione uprzedzenie do Polaków i przeświadczenie, że Polacy w pewnym stopniu byli zaangażowani w Holokaust. Wicepremier Morawiecki poinformował go, że Polacy czują się skrzywdzeni tymi pomówieniami, ponieważ Holokaust to „zjawisko niemieckie”, a nie polskie. Natomiast relacje polsko-żydowskie były przez setki lat bardzo dobre, o czym można przekonać się odwiedzając muzeum POLIN w Warszawie, do którego wicepremier Morawiecki serdecznie zaprasza.

Następnie opowiedział o tym, że w żadnym innym państwowe europejskim Żydzi nie byli tak dobrze traktowani jak w Polsce. Podkreślił, że Żydów wypędzano z innych krajów, a Polska ich przyjmowała. Natomiast II wojna światowa wszystko zmieniła, a niemiecka narracja historyczna służy przerzuceniu odpowiedzialności za Holokaust na Polaków poprzez wprowadzenie do świadomości opinii publicznej zwrotu „naziści” bez wskazywania jakiej byli narodowości oraz poprzez używanie określenia „polskie obozy koncentracyjne”, które jest dla Polaków wielką zniewagą. Rabin Boteach wskazał, że Żydzi przyjeżdżają dziś do Polski wyłącznie po to, żeby zobaczyć największy cmentarz żydowski (Treblinka, Auschwitz-Birkenau, Majdanek).

„Jak to zmienić i sprawić, żeby Żydzi przyjeżdżający do Polski zobaczyli w niej kraj swoich przodków, którzy mieszkali tu przez setki lat? Czy Pański rząd jest zainteresowany budowaniem takiej przyszłości?” – zapytał rabin.

Wicepremier Morawiecki zapewnił, że rząd polski będzie dążył do budowania dobrych relacji polsko-żydowskich, a następnie poinformował, że w wielu miastach i miasteczkach w Polsce odbywają się wydarzenia kulturalne (np. festiwale) promujące kulturę żydowską, na które serdecznie zaprasza Żydów z Ameryki, ponieważ to pozwoli „zbudować lepszy klimat” dla rozmów o historii i o przyszłości.

Następnie wicepremier Morawiecki tłumaczył się z zarzutu o „polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki” wyjaśniając, że to „kompletny nonsens” i że w każdym narodzie są dobrzy i źli ludzie. Z ust wicepremiera padły słowa o ”kulturze polsko-żydowskiej” i o tym, że Polacy bardzo chcą przyjaźni z Izraelem i diasporą żydowską w USA.

Na koniec rabin Boteach opowiedział o swojej wizycie w Polsce. Bardzo mu się podobało, Polacy byli dla niego życzliwi, widział tysiące ludzi na żydowskim festiwalu i ma nadzieję, że relacje polsko-żydowskie będą się zacieśniać m.in. dzięki wicepremierowi Morawieckiemu, z którym rabin spotka się ponownie, gdy znowu przyjedzie do Polski, z której pochodzi jego dziadek.


KURTYNA
A teraz, kochani Polacy, oddajcie amerykańskim Żydom nieruchomości w ramach restytucji mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu (wyceniane na 65 mld dolarów), za które Niemcy już wypłaciły odszkodowania państwu Izrael. I dajcie kolejne miliony na kolejne żydowskie muzeum w Polsce. I nie ważcie się przeprowadzać ekshumacji w Jedwabnem. I zdelegalizujcie ONR. I pozbądźcie się Jacka Międlara i Grzegorza Brauna. I wpłacajcie darowizny na fundację Jonny Danielsa. I najważniejsze: WALCZCIE Z ANTYSEMITYZMEM !!!

za: wprawo.pl/…/wicepremier-mat…

_____________________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

🔥 POLSKA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE !!!

Polska przerabiana na Judeopolonię?

Żydowski ekspert od ocieplania wizerunku Polski oświadcza: „Grzegorz Braun to debil”. Co na to polska prawica?


Uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim

Chanuka na Wiejskiej. Zobacz jak w Sejmie obchodzono Święto Świateł

Zobacz jak prezydent Lech Kaczyński obchodził święta Chanuka

Żydzi o Morawieckim

Chanukowe niespodzianki – Grzegorz Braun

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA: " Chciałbym, żeby święto 100-lecia odzyskania niepodległości było świętem wspólnym Żydów i Polaków"

Żydowskie roszczenia finansowe wobec Polski przy udziale USA - J. Międlar (wPrawo.pl)

Międzymorze czy Izrael bis – ?


kin-rchristusrex.blogspot.com/…/19-grudnia-2017…

DOBRA ZMIANA !!!

Polska: Ministrowie z PiS biesiadują w jarmułkach


W Polsce proces rejudaizacji / budowy Judeopolonii dzięki „dobrej zmianie” nabrał tempa

Kto nami rządzi J. Kaczyński czy Jonny Daniels ?

Knesset w Krakowie i sprzedawczyki ... ( PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ⚠ )

Andrzej Duda: Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja ⚠

Żydowski mistrz pijaru oczarował serca i umysły polityków PiS


Polska: Ministrowie z PiS biesiadują w jarmułkach

Rabin z Izraela i nasza Beata Szydło podczas żydowskiego "błogosławieństwa" na konferencji w Toruniu - 26.11.2017 r.

Kulisy spotkania prezesa PiS z przedstawicielami środowisk żydowskich. Jonny Daniels: „To było spotkanie pełne wzajemnego zrozumienia”

PIS DAŁO O. T. RYDZYKOWI PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NA KAPLICĘ POŚWIĘCONĄ POLAKOM RATUJĄCYCH ŻYDÓW

W LOGO "WYJĄTKOWEJ" KAPLICY PAMIĘCI - POŚWIĘCONEJ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW SĄ ... SZÓSTKI !!!
ŚW.FILOMENA