Clicks510
Anty_modernista
52

„Sieci”: Mafia sprowadza do Polski tysiące imigrantów. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze

„Trafiliśmy na trop mafii, która masowo legalizuje pobyt tysięcy, być może nawet dziesiątek tysięcy, imigrantów w Polsce. To prawdziwa pajęczyna pośredników i firm słupów skupiona wokół agencji fałszujących dokumentację konieczną do uzyskania kart pobytu. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze i wyspecjalizowane metody oszukiwania urzędników oraz służb” – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło w poniedziałkowym wydaniu tygodnika „Sieci”.

Publicyści tygodnika „Sieci” poruszają temat narastającego problemu nielegalnego przemytu imigrantów do Polski. Cały proces jest bardzo złożony, co Pyza i Wikło szczegółowo wyjaśniają czytelnikom:

Cały system naczyń połączonych, który ma doprowadzić do zalegalizowania pobytu w Polsce (a więc de facto w całej strefie Schengen), zaczyna się w kraju pochodzenia cudzoziemca. Tam bardzo prężnie działają agenci, są aktywni w Internecie, oferują pracę w Polsce, albo nawet – choć to zupełnie nierealne – podwójne obywatelstwo. Nie można się stać Polakiem na zasadzie citizenship by investment, czyli inwestując, kupując nieruchomości albo nawet zakładając firmy i dając pracę w naszym kraju. Agent stamtąd pobiera pierwszą prowizję w wysokości ok. 5 tys. euro i przesyła klienta do agenta w Polsce, który także pobiera 5 tys. euro. Klient do Polski dostaje się albo jako turysta (wiza turystyczna) i tutaj rozpoczyna procedurę, albo przyjeżdża już jako ktoś, kto jest jakiejś firmie niezbędny do pracy, i wtedy zaczyna się ubiegać o kartę pobytu.

W grę wchodzą zawsze duże pieniądze, które pośrednicy zarabiają na swojej działalności.

Agenci w Polsce to najczęściej cudzoziemcy legalizujący pobyt swoich rodaków albo ludzi ze swojego regionu świata (np. z północnej Afryki). Kierują ich do „agencji”, które rozpoczynają oszukańczy proceder, pobierając na wstępie swoją prowizję. Stawka podstawowa to 4 tys. euro, ale „jeśli klient jest bogatym frajerem, bierzemy nawet po 10 tys.”. A trzeba to mnożyć przez setki klientów – wychodzą zawrotne kwoty, właściciele „agencji” to bardzo bogaci ludzie – piszą publicyści na łamach „Sieci”.

„Polska stała się wrotami do Europy, ale chyba nie w takim znaczeniu, jak byśmy sobie tego życzyli” – kończą artykuł Pyza i Wikło.
źródło: Tygodnik „W Sieci”

ndie.pl/sieci-mafia-spr…

Patrz także:

Niekontrilowany zalew emigrantów opanowuje Polskę. Czas apokalipsy blisko

Statki z imigrantami płyną w kierunku Włoch. Minister mówi, że nie ma dla nich miejsca

Wiceminister w rządzie PiS: jesteśmy skazani na migrantów. Wzrost gospodarczy ważniejszy niż bezpieczeństwo polskiego narodu

Władze Warszawy wydadzą ponad 7 milionów na zapory przeciw zamachom

Biskupi znów stręczą nam "uchodźców"

Żydzi i muzułmanie będą walczyć z polską „ksenofobią”
ZBM
I co nam zostanie po "dobrej zmianie"? podatki +, lichwa +, żydzi +, islamiści +, banderowcy +, obce wojska +, obce służby +, aborcja +, zboczenia +, mafia +, itd. Same PiS-wskie plusy. Tylko czy dla Polaków?
modernistae prohibere and 2 more users like this.
modernistae prohibere likes this.
Quas Primas likes this.
m.rekinek likes this.
olek19801
A gdzież te służby specjalne od wielkich boleści? Gdzież te ministry od kraju obrony? Gdzież te śpiące królewny biorące kasę państwową z brakiem czujności w urzędach, a tropiące Polaków czy zasiłek pielęgnacyjny (153 zł) przyznać choremu?
olek19801 likes this.
Degrengolada "dobrej zmiany" postępuje.
m.rekinek
No tak, teraz „dobra zmiana” zwali to na mafię, no chyba, że się okaże, że ta mafia to ,,dobrozmianowcy - wtedy śledztwo umorzą.
Quas Primas and one more user like this.
Quas Primas likes this.
mk2017 likes this.
mk2017