Wyświetlenia7,9 tys.
Radek33
121

Godzina Łaski dla świata - 8 grudnia od 12:00 do 13:00

"Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci."
(Matka Boża w Montichiari)


Matka Boża , objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

„Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła”.

„ Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata”.

„ Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia”.

„ Pan mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”.

„ Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”.

„Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie”.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Nie jest to bynajmniej przyrzeczenie związane z samym tylko wymiarem duchowym. Bóg nam przypomina, że stworzył nie tylko nasze dusze; On powołał do życia także nasze ciało i nadał mu wielką godność. W Godzinie Łaski niejeden z nas przekona się, że Bóg nie neguje znaczenia ciała.

Dostąpi uzdrowienia.

Wyrwie się z nałogu.

Przestanie być niewolnikiem grzechu.

Większość z nas dozna innych łask. To wielkie dary, które jak potężny dźwig wyrywają nas z kolein codziennego zła, z naszej opieszałości, gotowości do kompromisu i dogadywania się ze światem, by postawić nas na zupełnie nowej ziemi, wśród zupełnie nowych (o ile piękniejszych) krajobrazów. A spod naszych stóp ku dalekim horyzontom wije się wąska ścieżka.

To ścieżka naszej świętości.

A w duszy zamieszka pragnienie, by biec tą drogą.

Bo nie ma większego szczęścia, jak iść w stronę szczęścia, które jest pełne, doskonałe, bez końca, które zanurza w sobie wszystkich bliskich i kochanych (nie ma w nim przecież miejsca na egoizm).

Będą też tacy, którzy w Godzinę Łaski nie poproszą o nic dla siebie. Będą modlić się za dziecko, które zgubiło drogę, za żonę, która ciężko choruje. Może znajdą się tacy, którzy będą się nawet modlili za swoich wrogów.

Jest jeszcze ostatnia grupka - modlących się o nawrócenie grzeszników, o ocalenie dusz idących do piekła. To ludzie najcenniejsi w oczach Maryi. To Jej słudzy, zaczyn nowego pokolenia, które czerpiąc moc z Niepokalanego Serca Matki Najświętszej, wyrwie świat spod władzy szatana i przekaże panowanie Sercu Matki...

Pisała o tym wiele Siostra Łucja. Stanie się to na naszych oczach.

Godzina Łaski... Nie przegap tych sześćdziesięciu minut nasyconych bliskością Nieba.
Jak odprawić Godzinę Łaski?
To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!
Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".
Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".
Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".
Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.
"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".
Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!
"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".
Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.
"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".
A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!
W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.
Radek33
Jest taka jedna godzina w roku,gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią,że Bóg jest na wyciągnięcie ręki.I Jego odwieczne skarby miłosci.Jest taka jedna godzina w roku,gdy wszystko jest możliwe.Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka!Oto Matka Najswiętsza ogłasza ,że przez 60 minut w roku Niebo staje się nad nami otworem,że każdy co w tym czasie zamknie nad głową parasol niewiary,otrzyma …Więcej
Jest taka jedna godzina w roku,gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią,że Bóg jest na wyciągnięcie ręki.I Jego odwieczne skarby miłosci.Jest taka jedna godzina w roku,gdy wszystko jest możliwe.Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka!Oto Matka Najswiętsza ogłasza ,że przez 60 minut w roku Niebo staje się nad nami otworem,że każdy co w tym czasie zamknie nad głową parasol niewiary,otrzyma od Boga to co mu najbardziej potrzebne
urielrafael lubi to.
urielrafael
urielrafael lubi to.
Radek33
Jak odprawić godzinę łaski?To szczególna godzina i dobrze będzie ,jesli zdołasz wykorzystać ją całą.Im więcej czasu spędzisz z Maryją,tym więcej łask spłynie na Ciebie i tych,któych nosisz w sercu.Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą swiętą godzinę.Każda chwila którą spędzisz przytulony do Matki Bożej jest bezcenna!
urielrafael lubi to.
Radek33
(...)Jest jeszcze ostatnia grupa- modlących się o nawrócenie grzeszników,o ocalenie dusz idących do piekła.To ludzie najcenniejsi w oczach Maryi.To jej słudzy,zaczyn nowego pokolenia,które czerpiąc moc z Niepokalanego Serca Matki Najswiętszej wyrwie swiat z pod władzy szatana i przekaże panowanie Sercu Matki...
urielrafael lubi to.
Jeden komentarz więcej od użytkowniczki Radek33
Radek33
Matka Boża:"Jest mym życzeniem,by każdego roku w dniu 8 grudnia,w południe obchodzono godzinę łaski dla swiata"
masada
Orfar33
8 grudnia – Godzina Łaski dla świata!

8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od godz. 12 do 13 modlimy się w tzw. Godzinie Łaski. Wciąż jednak wielu z nas nie wie, skąd się ona wzięła. Otóż Matka Boża Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, …Więcej
8 grudnia – Godzina Łaski dla świata!

8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od godz. 12 do 13 modlimy się w tzw. Godzinie Łaski. Wciąż jednak wielu z nas nie wie, skąd się ona wzięła. Otóż Matka Boża Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.”
Pragnąc przypomnieć o tych objawieniach, Wydawnictwo Rosemaria wydało książkę pt. Maryja Róża Duchowna. Historia objawień w Montichiari–Fontanelle. Publikacja ta przybliża okoliczności i treść tych objawień, zawiera również opisy cudów, jakie miały miejsce w Montichiari, w tym fascynujące cuda słońca.
,,Stefanek,,
NOC CZUWANIA Z NIEPOKALANĄ 7 – 8 XII 2012

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W MODLITEWNEJ NOCY CZUWANIA Z NIEPOKALNIE POCZĘTĄ NMP Z 7 NA 8 GRUDNIA 2012. MODLITWĘ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 21.30 A KOŃCZYMY NAD RANEM OKOŁO GODZINY 5.30.

RAMOWY PROGRAM CZUWANIA:
7 XII 2012 godz. 21.30 (z racji pierwszego piątku) Msza święta o NSPJ z litanią oraz aktem zadośćuczyni…Więcej
NOC CZUWANIA Z NIEPOKALANĄ 7 – 8 XII 2012

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W MODLITEWNEJ NOCY CZUWANIA Z NIEPOKALNIE POCZĘTĄ NMP Z 7 NA 8 GRUDNIA 2012. MODLITWĘ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 21.30 A KOŃCZYMY NAD RANEM OKOŁO GODZINY 5.30.

RAMOWY PROGRAM CZUWANIA:
7 XII 2012 godz. 21.30 (z racji pierwszego piątku) Msza święta o NSPJ z litanią oraz aktem zadośćuczynienia i poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Nieszpory maryjne.
8 XII 2012 około północy Msza święta z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Części świętego Różańca.
Rozważanie Bożego Słowa i Katechizmu.
Modlitwa indywidualna oraz tradycyjne pieśni.
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

UWAGA: Zgodnie z indywidualnym pragnieniem możemy być zaopatrzeni w kanapki i termos z kawą oraz w zależności od temperatury w cieplejszą odzież!

Kościół Św.Klemensa -Warszawa Wola-ul Karolkowa 49.
Wolnyczlowiek
Bog zaplac moj drogi Braciszku niech Mateczka nasza blogoslawi hojnie w tej bezcennej godzinie milosierdzia nam i naszym wrogom laskami nawrocenia i tym , ktorzy najbardziej tego potrzebuja... Szczesc Boze ! Swoja droga warto rowniez modlic sie w tej godzinie o Intronizacje ! Pozdrawiam po rycersku ... Kroluj nam Chryste ! ! !
daniel.k
Hołd z kwiatów dla Niepokalanej Maryi

W najbliższą sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze zostaną odprawione Nieszpory ludowe z kazaniem metropolity częstochowskiego ks. abpa Wacława Depo.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.15 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie o godz. 17.00 z Kaplicy wyruszy Procesja światła, która przejdzie na plac przed …Więcej
Hołd z kwiatów dla Niepokalanej Maryi

W najbliższą sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze zostaną odprawione Nieszpory ludowe z kazaniem metropolity częstochowskiego ks. abpa Wacława Depo.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.15 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie o godz. 17.00 z Kaplicy wyruszy Procesja światła, która przejdzie na plac przed Szczytem, pod figurę Maryi Niepokalanej. Właśnie tam nastąpi Akt Zawierzenia i złożenie białych kwiatów u stóp Maryi Niepokalanej.
Zwyczaj hołdu z kwiatów sięga 1938 r. Wtedy to papież Pius XI polecił Papieskiej Akademii Niepokalanej przygotować każdego roku 8 grudnia na Placu Hiszpańskim uroczysty akt oddania czci Maryi Niepokalanej. Tę tradycję podtrzymują kolejni papieże.
Tradycja składania białych kwiatów pod statuą Matki Bożej na placu jasnogórskim została zapoczątkowana w 2009 r., wtedy to poświęcona została nowa figura Maryi Niepokalanej. Od tego czasu, jak zapowiedział przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski, co roku na jasnogórskim placu będą się zbierać paulini, częstochowianie i pielgrzymi, i przynosząc białe kwiaty, składać będą hołd Maryi Niepokalanej.
Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary katolickiej. Ogłosił go uroczyście papież Pius IX dnia 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus.
www.radiomaryja.pl/kosciol/hold-z-kwiatow-…
tahamata
Jest jeszcze ostatnia grupka - modlących się o nawrócenie grzeszników, o ocalenie dusz idących do piekła. To ludzie najcenniejsi w oczach Maryi. To Jej słudzy, zaczyn nowego pokolenia, które czerpiąc moc z Niepokalanego Serca Matki Najświętszej, wyrwie świat spod władzy szatana i przekaże panowanie Sercu Matki...
Radek33
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad …Więcej
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.