Wyświetlenia4,6 tys.
siostramaria
633

Dowody na demoniczność zjawy z Medjugorie

Dowody na demoniczność zjawy z Medjugorie
Wśród argumentów świadczącymi o diabelskiej naturze Medjugorie (niezgodności z praktyką prawdziwych objawień) można wymienić to że:
Zjawa głosi herezje sprzeczne z nauką Kościoła co świadczy że zjawiska te nie pochodzą od Boga.
Wizjonerzy grzeszyli przed objawieniami
Zjawa wybrała grzeszników
Wizjonerzy kłamali co do swych działań
Wizje miały miejsce nocą w różnych miejscach
Wizje trwają od 1981 przez wiele lat
Wizje mają miejsce wielokrotne w ciągu doby
Wizje maja miejsce na życzenie wizjonerów
Wizje nie są regularne
Przekazy zjawy są chaotyczne
Stopy zjawy (podającej się za Marie) są ukryte
Wygląd zjawy nie zgodny z katolicką symboliką maryjną
Zjawie towarzyszą amorki o demonicznym wyglądzie
Demoniczne amorki mają ukryte stopy
Amorki naśladują zjawę
Wizjonerzy mają fizyczny kontakt ze zjawą (całują się z nią, przytulają się do niej)
Zjawa nie jest zrównoważona emocjonalnie
Zjawa napawała lękiem wizjonerów
Wizjonerzy są uzależnieni od wizji
Zjawa zmusza wizjonerów do szaleńczego wysiłku
Zjawa groziła biskupowi miejsca
Franciszkanie z Medjugorie za wspieranie objawień są usunięci ze stanu kapłańskiego
Zjawa odwraca uwagę wiernych od Jezusa i kieruje ją na siebie
Zjawa neguje posiadanie przez Maryje łask (podczas gdy Kościół naucza że Maryja obdarzona łaskami)
Zjawa neguje moc wstawiennictwa Maryi i twierdzi że Maryja potrzebuje wsparcia ludzi (podczas gdy Kościół naucza że modlitwa Maryi jest w pełni skuteczna)
Zjawa głosi nową datę narodzin Maryi 5 sierpnia czyli nowy kalendarz liturgiczny (podczas gdy Maria urodziła się 8 września)
Zjawa głosi że Maryja sama wstąpiła do Nieba i tam zmarła (podczas gdy Kościół naucza że w Niebie się nie umiera a Maryje do Nieba wziął Bóg)
Zjawa kreuje Maryje na równą Jezusowi (podczas gdy Kościół naucza że Maria jest Matką Jezusa i pośredniczką między ludźmi a Bogiem)
Zjawa głosi, że rzekomo objawienia są ostatnie (podczas gdy Kościół naucza że to Kościół decyduje o prawdziwości objawień)
Zjawa kreuje Maryje na niezależną od Boga twierdząc, że sama wybrała Medjugorie (podczas gdy Kościół naucza że Bóg posyła Maryje)
Zjawa twierdzi, że nie chrześcijanie a mieszkańcy Medjugorie są ludem wybranym (podczas gdy Kościół naucza, że to chrześcijanie są narodem wybranym)
Zjawa wprowadza nowy sakrament specjalne błogosławieństwo (podczas gdy Kościół naucza, że tylko on ma władze wprowadzania sakramentów)
Zjawa nawołuje do nieposłuszeństwa wobec biskupa, co było równoznaczne z rozbijaniem kościoła (podczas gdy Kościół naucza, że Maryja dba o jedność i nienaruszalność Kościoła)
Zjawa chce uwielbienia na równi Bogu (podczas gdy Kościół naucza, że wielbiony ma być Bóg)
Zjawa milczy o Trójcy (będącej podstawą Katolicyzmu)
Zjawa głosi, że w Medjugorie Bóg najbliższy w historii ludziom (podczas gdy Kościół naucza, że Bóg był zawsze blisko ludzi, dziś obecny jest w Ewangelii i Kościele, bliskość ta najpełniej urzeczywistniła się w Jezusie, Jezus fizycznie obecny jest w chlebie i winie podczas Eucharystii, przyjecie Komunii Świętej jest zespoleniem z Jezusem)
Zjawa neguje pośrednictwo w modlitwie (podczas gdy Kościół naucza, że warto korzystać z pośrednictwa świętych i Maryi)
Zjawa głosi, że Jezus jest Ojcem (podczas gdy Kościół naucza, że Ojciec i Syn to inne osoby)
Zjawa głosi, że Jezus umarł za wiarę (podczas gdy Kościół naucza, że Jezus wiedział, więc nie wierzył, a swe życie oddał dla zbawienia ludzi)
Zjawa głosi wszechpotęgę Szatana (podczas gdy Kościół naucza, że Jezus pokonał szatana raz na zawsze na krzyżu i poprzez zmartwychwstanie, a szatan nie ma władzy nad chrześcijanami)
Zzjawa głosi automatyczne zbawienie grzeszników po spowiedzi i komunii świętej (podczas gdy Kościół naucza, że automatycznie zbawieni są tylko święci, grzesznik po spowiedzi i komunii świętej trafia do Czyśćca, bo musi ponieść karę)
Zjawa głosi, że za dusze czyśćcowe nikt się nie modli (podczas gdy Kościół w swej liturgii modli się za dusze czyśćcowe)
Zjawa podaje nową datę przejścia z czyśćca do nieba w dzień bożego narodzenia (podczas gdy Kościół naucza że przejście taki ma miejsce w dniu zadusznym)
Zjawa głosi, że potępieni nie cierpią w Piekle
Zjawa głosi, że człowiek odrodzi się w innym ciele
Zjawa głosi, ze nie trzeba się nawracać na katolicyzm wystarczy przyjąć jej orędzia
Zjawa głosi, że przynależność religijna nie ma znaczenia
Zjawa mieni się zbawieniem dla wszystkich niezależnie od wiary
Zjawa głosiła zbawienie w zjawie nie w Jezusie
Zjawa głosi, że pokój na świecie niezbędny do zbawienia
Zjawa głosi samo zbawienie we własnej religii
Zjawa wprowadza własną liturgie
Tylko wizjonerzy znają tajne orędzie.
Fałszywe objawienia
W Medjugorie, Oławie i Garabandal Szatan podszywał się po Maryje. Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to dobre, bo nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim.
Medjugorie ma swój metafizyczny wymiar pierwotny który widzimy też w Garabandal (polecam książkę ks. Warszawskiego "Garabandal"), Oławie, gdzie stajemy oko w oko z wrogiem z początków czasów. Jest też wymiar polityczny (o którym Mackiewicz pisał w "Watykan w cieniu krzyża", "W cieniu czerwonej gwiazdy") Medjugorie, zjawa propaguje pacyfizm (kto czytał "Zwycięstwo prowokacji " Mackiewicza czy "100 zabobonów” Bocheńskiego”, ten wie że propaganda pacyfizmu jest orężem ruchu komunistycznego_.
Bibliografia:
Dorota Rafalska, "Medjugorie prawda czy fałsz", KUL w 2003 roku.
Tymoteusz i 2 inne użytkowniczki lubią to.
Tymoteusz lubi to.
Edgar71 lubi to.
Croisade lubi to.
POLECAM KRÓTKI REPORTAŻ O CUDZIE W MEDZIUGORJU:
Matko jesteś tutaj...
kinia 23
To co dla innych jest oczywiste, Tobie trzeba wyliczać na palcach i pisać dużymi literami.Sprawdź człowieku czy nie gorączkujesz dziś?
JózefK
kinia 23 — 2012-03-25 16:39:22:
Tj Magisterium Kościoła, bo... Kościół to wspólnota ludzi złączonych z Jezusem Chrystusem
Że co proszę? A gdzie Pan Jezus i Matka Najświętsza oraz wszyscy Świeci czy dusze w czyśćcu pokutujące?
Dlaczego ich z Kościoła wyeliminowałaś?
Widzę że modernizm zrobił Ci w głowie sieczkę.
kinia 23
Tj Magisterium Kościoła, bo... Kościół to wspólnota ludzi złączonych z Jezusem Chrystusem. Proste sprawy tak zaczynasz mącić, że gimnazjaliści przy Tobie wysiadają, ale co kto lubi...
JózefK
kinia 23 — 2012-03-25 16:11:38:
Biblia... Nowy Testament...
Od interpretacji Biblii jest Kosciol, i tylko Kosciol, bo wszelkie sekty szukają w niej poparcia dla swych herezji.
kinia 23
Biblia... Nowy Testament...
JózefK
kinia 23 — 2012-03-25 15:31:35:
JózefieK co do egzorcystów i nauczania z pierwszych wieków
Podobne pierdółki nawiązujace do starozytności, potępił nieomylnie w Encyklice ,,Mediator Dei'' Pius XII Papież przez duże ,,P" jako herezję archeologizmu.
kinia 23
JózefieK co do egzorcystów i nauczania z pierwszych wieków...
Słyszałeś, by zły duch wyrzucał złego ducha?
Poczytaj sobie nauczanie Jezusa o królestwie wewnętrznie skłóconym... Tak wracajmy do Źródła...
JózefK
kinia 23 — 2012-03-25 15:11:23:
JózefK...księży egzorcystów,zaklinaczy wężów wrzucasz do jednego worka
Niech wpierw egzorcyści szukają Boga w tym co nauczał nieomylnie XX wieków Kościół, a nie zjawy czy inne mamienia szatańskie, a wygłaszając swoje nauki niech nie powołują się na wypowiedzi demonów mistrzów kłamstwa.
JózefK
neonka — 2012-03-23 20:15:26:
sprawie:www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/171
Następny fascynujący autor, na którego istotnie warto się powoływać, bo jako sceptyk i człowiek świecki posiada potężną i rzetelną wiedzę w poruszanym temacie

Zgadza się.
kinia 23
JózefK...księży egzorcystów,zaklinaczy wężów wrzucasz do jednego worka. No,no...ale się człowieku rozbujałęś. Nie pierwszy i nie ostatni raz widzę, ale co kto lubi...Ja kocham Medjugorje i bardzo żałuję, że tak późno tam pojechałam. Dziecko Matkę czuje...To zdanie wypowiedziane przez przyjaciela egzorcystę tak długo mnie drążyło, że postanowiłam sprawdzić to sama w Medjugorje.Dziękuję Maryjo,że …Więcej
JózefK...księży egzorcystów,zaklinaczy wężów wrzucasz do jednego worka. No,no...ale się człowieku rozbujałęś. Nie pierwszy i nie ostatni raz widzę, ale co kto lubi...Ja kocham Medjugorje i bardzo żałuję, że tak późno tam pojechałam. Dziecko Matkę czuje...To zdanie wypowiedziane przez przyjaciela egzorcystę tak długo mnie drążyło, że postanowiłam sprawdzić to sama w Medjugorje.Dziękuję Maryjo,że mnie zaprosiłaś...Dziękuję o.Franciszku
JózefK:GDYBYŚ MIAŁ CHOĆ MIAŁ TROCHĘ UCZCIWOŚCI TO NIE CYTOWAŁBYŚ OBSZERNIE TEGO TYLKO JUZ DAWNO BYŚ PRZECZYTAŁ TO CO JUŻ PODAWAŁEM
www.medjugorje.org.pl/index.php
neonka
JózefieK. ..ależ mąciciel z ciebie..
..zaznacz, kopiuj, wklej.. Podaj link i po sprawie: www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/171
Następny fascynujący autor, na którego istotnie warto się powoływać, bo jako sceptyk i człowiek świecki posiada potężną i rzetelną wiedzę w poruszanym temacie..
Pozwól się wypowiedzieć Pasterzom Kościoła w tych kwestiach.
JózefK
,,Stałym motywem „objawień” są treści niezgodne z wiarą katolicką. Już w samookreśleniu się zjawy widać niezgodność z nauką Kościoła. „Gospa” mówi: „Wiatr jest moim znakiem. Przychodzę w wietrze. Kiedy wieje wiatr, wiedzcie, że jestem z wami. (...) Jestem z wami w wietrze”6. Innym razem, w orędziu z 1 października 1981 r., „Gospa” daje nam popis swojego ekumenizmu; czytamy m.in.: „Wszystkie …Więcej
,,Stałym motywem „objawień” są treści niezgodne z wiarą katolicką. Już w samookreśleniu się zjawy widać niezgodność z nauką Kościoła. „Gospa” mówi: „Wiatr jest moim znakiem. Przychodzę w wietrze. Kiedy wieje wiatr, wiedzcie, że jestem z wami. (...) Jestem z wami w wietrze”6. Innym razem, w orędziu z 1 października 1981 r., „Gospa” daje nam popis swojego ekumenizmu; czytamy m.in.: „Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii. To ludzie stworzyli podziały religijne, gdy Bóg panuje nad nimi wszystkimi. Należy szanować wyznanie każdego i respektować jego sumienie. Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach, nawet jeśli nie wszędzie z taką samą mocą”. W dniu 24 lipca 1982 r. „Gospa” zaprzecza zmartwychwstaniu ciał, mówi, że „po śmierci ciało wzięte z ziemi ulega rozkładowi i nigdy nie odżyje. Człowiek otrzymuje ciało przemienione”. Innym razem (22 sierpnia 1981 r.) mówi ona o tym, że „Jezus był prze śladowany za swą wiarę” co może sugerować, iż Pan Jezus nie był Bogiem, bowiem Chrystus Pan poniósł męczeństwo dla naszego zbawienia, nie zaś jako ofiara prześladowań religijnych7. W dzień drugiego „objawienia” (25 czerwca 1981 r.) „Gospa” domagała się ustanowienia w dniu 25 czerwca święta Królowej Pokoju. Jeszcze nigdy w historii Ko ścioła nie zdarzyło się, by Matka Boża występowała z żądaniem ustanowienia własnego święta. W dniu 24 czerwca 1986 r. zjawa przekazała każdemu z obecnych w Medjugorie „specjalne błogosławieństwo”. Każdy pielgrzym może go udzielać innym, a ci następnym itd. „Błogosławieństwo” to polega na nakładaniu rąk na głowę lub nakreśleniu krzyżyka na czole z wypowiedzeniem formuły (jedynie w myślach): „Przekazuję tobie specjalne błogosławieństwo Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie, a ty przekaż je innym. Otrzymujesz w tym momencie łaskę macierzyńską Maryi, siłę nawrócenia, uzdrowienia wewnętrznego i fizycznego. Od dziś żyj głównym przesłaniem i orędziami...”8. Wygląda to jak parodia święceń kapłańskich albo jakiś „supersakrament”. O. Vlasić twierdzi, że to „błogosławieństwo jest największym darem danym Medjugorie przez Gospę, większym niż orędzia”9. Zadziwiające jest tu podobieństwo do „naszej” polskiej Oławy, gdzie „wizjoner” udziela podobnego „błogosławieństwa”.
Ponadto „objawienia” te cechują liczne sprzeczności; towarzyszą im nawet śmieszności. Na początku „wizjonerzy” twierdzili, że „Matka Boża” powróci do nich jeszcze trzy razy, mija już jednak prawie 18 lat od pierwszego ukazania się „Gospy”, a końca tych „objawień” nie widać. Jej „objawienia” mają trwać do końca życia „wizjonerów”, z których najstarszy ma dziś zaledwie 35 lat! Zacytujmy ponownie kard. Franića: „Trzeba zająć się poważnie i krytycznie badaniem treści i formy orędzia. Młodzi świadkowie «objawień» nie zawsze referują dosłownie orędzie Matki Bożej, czasem podają swoje myśli, nieraz powtarzają orędzia otrzymane przed rokiem czy trzema laty w sposób nieco odmienny”10. „Wizjonerzy” zadają też „Gospie” liczne pytania. Często „objawienie” polega na rozmowie z „Gospą”. Mamy tu doczynienia z karykaturą Matki Bożej – w miejsce pokornej Niepokalanej, którą znamy z Pisma Świętego czy z prawdziwych objawień w Lourdes czy Fatimie, pojawia się gadająca „Gospa”. Odpowiada ona na absurdalne pytania w stylu „Kto zdobędzie mistrzostwo Jugosławii w piłce nożnej?” czy też „Gdzie jest mój zgubiony pierścionek?”11. Wzbudzała u „wizjonerów” uczucie strachu i przerażenia. Znany nam ks. Józef Warszawski SI, który poza Garabandalem zajmował się także sprawą Medjugorie, opowiadał kiedyś, jak podczas jednego z medjugorskich „objawień” „Gospa”, ku przerażeniu „wizjonerów”, ukazała dzieciom wizerunek szatana przybierając jego postać!12.
Antyteza Fatimy''

Medjugorie antytezą Fatimy
Chcący
Pielgrzym
"V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet jak będzie koniec świata to Bractwo w niego nie uwierzy...no bo to stanie się przecież już po soborze watykańskim II"

Ten argument, to chyba żart. Ale nie popieram takiego żartu. Przeinacza on stanowisko Bractwa.
Chcący
To są ważne poszlaki. Ale czy dowody?
MOże być też tak, że pomiędzy objawienia matki Bożej miesza się szatan. Siostrze Faustynie też się szatan pokazał jako Chrystus. NIe wiem.
JózefK
Biskup Richard Williamson z Bractwa PX wierzy w Garabandal i tzw. ,,wielkie ostrzeżenie", tak że Bractwo PX wcale nie jest monolitem na kwestie rozmaitych objawień.
carpediem1
Szatan,który jest wrogiem pokoju nawołuje do modlitwy o pokój ? Szatan który nienawidzi miłości,nawołuje do niej ? Szatan,który nienawidzi radości pojawia się w miejscu,gdzie ta radość jest wokół ? Czyli szatan zwariował,bo działa przeciwko sobie.
JózefK
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL — 2012-03-23 18:56:30:
jak będzie koniec świata to Bractwo w niego nie uwierzy...no bo to stanie się przecież już po soborze watykańskim II
Humor Ci dopisuje?
Croisade lubi to.
nukula
Osobiście wierzę w prawdziwość objawień z Medjugorie. I z całą pewnością mogę powiedzieć że ta "zjawa" - jak niektórzy nazywają Matkę Bożą, to rzeczywiście Maryja Panna, rodem z Nazaretu. Pan Jezus powiedział, żeby różne sprawy badać po owocach! A owoce Medjugorie są takie: szczere i trwałe nawrócenia, uzdrowienia wewnętrzne i fizyczne, modlitwa, posty, różaniec, lektura Pisma Świętego, częsta …Więcej
Osobiście wierzę w prawdziwość objawień z Medjugorie. I z całą pewnością mogę powiedzieć że ta "zjawa" - jak niektórzy nazywają Matkę Bożą, to rzeczywiście Maryja Panna, rodem z Nazaretu. Pan Jezus powiedział, żeby różne sprawy badać po owocach! A owoce Medjugorie są takie: szczere i trwałe nawrócenia, uzdrowienia wewnętrzne i fizyczne, modlitwa, posty, różaniec, lektura Pisma Świętego, częsta Eucharystia i Spowiedź. Czy to wg was pochodzi od złego? Bo wg mnie nie. Skorzystajmy i czerpmy z tego daru miłości Boga jaki okazuje światu przez Dziewicę Maryję ukazującą się w Medjugorie i wielu innych miejscach na świecie.
carpediem1
Masz rację @Pielgrzymie.Powinni jeszcze używać masek tlenowych,bo to powietrze jest tak przesiaknięte modernizmem posoborowym,że grzech śmiertelny nim oddychać.
nie wiem dlaczego ale Bractwo Piusa X,z zadziwiającą wsciekłością atakuje Medziugorje,a powinno być odwrotnie,bo tam M.B.prosi o rzeczy bardzo przesiąknięte Tradycją Kościoła,takie co już na zachodzie dawno zapomnieli.
jedynym wytłumaczeniem na to jest to że te objawienia są po soborze V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet …Więcej
nie wiem dlaczego ale Bractwo Piusa X,z zadziwiającą wsciekłością atakuje Medziugorje,a powinno być odwrotnie,bo tam M.B.prosi o rzeczy bardzo przesiąknięte Tradycją Kościoła,takie co już na zachodzie dawno zapomnieli.
jedynym wytłumaczeniem na to jest to że te objawienia są po soborze V.2,a wiadomo że według nich co po soborze to złe.
kiedyś użyłem takiego argumentu w rozmowie z nimi że nawet jak będzie koniec świata to Bractwo w niego nie uwierzy...no bo to stanie się przecież już po soborze watykańskim II
carpediem1
Staram sie nie odnosić personalnie do nikogo na tym forum,ale muszę zrobić ten wyjątek.
@JózefK - Może jednak powinien Pan wrócić do swojego Bractwa i nie zabierać nigdy więcej głosu w sprawach dotyczących Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Wszystko co nie jest związane ze schizmatyckim Bractwem Św.Piusa X jest dla Pana złe i we wszystkim widzi Pan działanie Złego.
no Bracie fr_goiovanni:dzięki za syntetyczną a zarazem wyczerpującą i jasną informację na temat Medziugoria.
JózefK
kinia 23 — 2012-03-23 17:46:16:
Do Medjugorje jeżdżą egzorcyści
i zaklinacze węży też.Przeczytaj sobie o uznanych przez KK objawieniach NMP w La Salette, Quito,Lourdes, czy w Gietrzwałdzie.Wizjonerzy mieli ważne konkretne przesłania, a tutaj jest po prostu od lat to samo gadulstwo, nie wspominając o jawnych herezjach głoszonych na początku tych pseudoobjawień.
Żadna z widzących nie wybrała życia …Więcej
kinia 23 — 2012-03-23 17:46:16:
Do Medjugorje jeżdżą egzorcyści
i zaklinacze węży też.Przeczytaj sobie o uznanych przez KK objawieniach NMP w La Salette, Quito,Lourdes, czy w Gietrzwałdzie.Wizjonerzy mieli ważne konkretne przesłania, a tutaj jest po prostu od lat to samo gadulstwo, nie wspominając o jawnych herezjach głoszonych na początku tych pseudoobjawień.
Żadna z widzących nie wybrała życia konsekrowanego.
Diabeł potrafi też wyprowadzić w pole i egzorcystę.Od uznania prawdziwości czy nie takich objawień jest tylko Kościół.
fr_giovanni
Watykan o Medjugorie.

(na czerwono podkreśliłem ważne słowa dla każdego na ten czas, których trzeba się trzymać)

Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie.
Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu…Więcej
Watykan o Medjugorie.

(na czerwono podkreśliłem ważne słowa dla każdego na ten czas, których trzeba się trzymać)

Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie.
Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu do tamtejszego sanktuarium nie można organizować pielgrzymek oficjalnych, do chwili, kiedy nie zostanie ono uznane za miejsce autentycznych objawień.
Nadal obowiązująca wykładnia Stolicy Apostolskiej zawarta jest w dwóch listach ówczesnego sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, abp Tarcisio Bertone (obecnie kardynała i watykańskiego Sekretarza Stanu).
W pierwszym, wystosowanym 23 marca 1996 do bpa Léona Taverdet z Langres podkreślono, że na podstawie dotychczasowych badań nie można stwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo to wielu przybywających tam wiernych wymaga opieki duszpasterskiej biskupa i diecezji, a także innych biskupów, aby w Medjugorie rozwijano pobożność maryjną, zgodną z nauką Kościoła. Zachodzące tam zjawiska ma badać specjalna komisja.
Kard. Bertone podkreśla, że do Medjugorie, jako że nie jest pewne, czy jest to miejsce autentycznych objawień Matki Bożej, nie można organizować pielgrzymek oficjalnych na poziomie diecezjalnym ani też parafialnym. Było by to bowiem sprzeczne ze stanowiskiem miejscowego episkopatu.
W drugim liście, z 26 maja 1998 r. ówczesny sekretarz Kongregacji Nauki Wiary zaznacza, że pierwszą instancją badającą autentyczność objawień jest ordynariusz miejsca, następnie episkopat, w tym wypadku Bośni i Hercegowiny. (TERAZ WAŻNE DLA WSZYSTKICH CO CHCĄ TAM JECHAĆ !!!!!!!): Podkreśla, że wolno organizować pielgrzymki prywatne, pod warunkiem, by ich nie uważać za uwiarygodnienie aktualnie zachodzących w Medjugorie wydarzeń. Wymagają one bowiem badań ze strony
Kościoła.

PODSUMOWANIE!!!!!!!!!!!!

WSZYSTKIE PRYWATNE PIELGRZYMKI NIE PODLEGAJĄ ŻADNYM ZAKAZOM. CZYLI TAKA FIRMA JAK PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL MOŻE ORGANIZOWAĆ (i dobrze, że organizują) PIELGRZYMKI DO MEDJUGORIE - JAKO MIEJSCA MODLITWY. TAKA FIRMA MOŻE RÓWNIEŻ WZIĄĆ KAPŁANA JAKO OPIEKUNA DUCHOWEGO - I DALEJ NIE BĘDZIE TO PIELGRZYMKA PARAFIALNA, BĄDŹ DIECEZJALNA.

W myśl tego każdy biskup, każdy kapłan może również jako prywatnie być tam jako na pielgrzymce prywatnej!
neonka
Mam ogromny szacunek dla ks.Gabriela Amortha.
Link do Jego wypowiedzi nt. Medziugorja:
medziugorje.blogspot.com/…/wywiad-z-egzorc…
kinia 23
Ad Moja koleżanka odeszła...Judasz też odszedł od Pana Jezusa...to też nie argument...Ten przypadek to kropla w oceanie nawróceń. Do Medjugorje jeżdżą egzorcyści...Ci nie odrzucają...Ciekawe, prawda?
a J.P.II zawsze mawiał że Medziugorje to przedłużenie fatimy:-)
JózefK
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL — 2012-03-23 16:28:08:
JózefieK,byłeś choć raz w Medziugorje?
bo twierdzenie że M.to jedna wielka ściema szatana nie trzyma się kupy
.
Medjugorie to antyteza Fatimy. Gospa wypowiedziała słowa które przeczą Fatimie, czy objawieniom Św Brygidy Szwedzkiej.Medjugorie doskonale wpisuje się w posoborowy ekumeniczny Kosciol, ale nie w katolicką wiarę.
zgadza się siostromario!
wiec nie wyprzedzajmy oficjalnej decyzji Stolicy Apostolskiej.
siostramaria
Kard. Saraiva Martins: nawrócenia i cuda nie świadczą o autentyczności objawień w Medjugorie

– Nawrócenia i cuda nie są dostatecznym argumentem świadczącym o autentyczności objawień w Medjugorie – stwierdził kard. José Saraiva Martins. Emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych udzielił wypowiedzi dla włoskiego portalu „Petrus” na temat komentarzy jakie pojawiły się po niedawnej …Więcej
Kard. Saraiva Martins: nawrócenia i cuda nie świadczą o autentyczności objawień w Medjugorie

– Nawrócenia i cuda nie są dostatecznym argumentem świadczącym o autentyczności objawień w Medjugorie – stwierdził kard. José Saraiva Martins. Emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych udzielił wypowiedzi dla włoskiego portalu „Petrus” na temat komentarzy jakie pojawiły się po niedawnej wizycie w tym miejscu arcybiskupa Wiednia, kard. Christopha Schönborna. Portal „Petrus” przytacza niepotwierdzone informacje, iż kwestię rozpatrywania autentyczności objawień w Medjugorie Ojciec Święty powierzył specjalnej komisji, której prace koordynuje jego były wikariusz dla Rzymu, kard. Camillo Ruini.

Kard. Saraiva Martins odnosi się też do konfliktu osób propagujących Medjugorie z lokalnym biskupem. Zaznacza, iż Matka Boża nigdy nie zachęcałaby do nieposłuszeństwa względem hierarchy, nawet jeśli postępowałby on niesłusznie.
siostramaria
Watykan podtrzymuje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r. mówiącą, że nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo tego, przybywający tam wierni powinni być nadal otoczeni opieką duszpasterską.
Według stanowiska Stolicy Apostolskiej, do sanktuarium w Medjugorie nie można organizować oficjalnych pielgrzymek , do momentu, gdy nie …Więcej
Watykan podtrzymuje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r. mówiącą, że nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo tego, przybywający tam wierni powinni być nadal otoczeni opieką duszpasterską.
Według stanowiska Stolicy Apostolskiej, do sanktuarium w Medjugorie nie można organizować oficjalnych pielgrzymek , do momentu, gdy nie zostanie ono uznane za miejsce autentycznych objawień. Zmiany głosu Stolicy Apostolskiej w tej sprawie oczekiwano w kontekście 28 rocznicy objawień. Stosunek Watykanu do maryjnych objawień w byłej Jugosławii przedstawiają dwa listy ówczesnego sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, abp Tarcisio Bertone (obecnie kardynała i watykańskiego Sekretarza Stanu), informuje KAI.
W pierwszym z nich, napisanym 23 marca 1996 do bp. Léona Taverdet z Langres podkreślono, że na podstawie dotychczasowych badań nie można stwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo to wielu przybywających tam wiernych wymaga opieki duszpasterskiej biskupa i diecezji, a także innych biskupów, aby w Medjugorie rozwijano pobożność maryjną, zgodną z nauką Kościoła. Zachodzące tam zjawiska ma badać specjalna komisja.
Kard. Bertone podkreśla, że do Medjugorie, jako że nie jest to miejsce autentycznych objawień Matki Bożej, nie można organizować pielgrzymek oficjalnych na poziomie diecezjalnym ani też parafialnym. Było by to bowiem sprzeczne ze stanowiskiem miejscowego episkopatu. W drugim liście, z 26 maja 1998 r. ówczesny sekretarz Kongregacji Nauki Wiary zaznacza, że pierwszą instancją badającą autentyczność objawień jest zawsze miejscowy episkopat, w tym wypadku Bośni i Hercegowiny. Podkreśla, że wolno organizować pielgrzymki prywatne, pod warunkiem, by ich nie uważać za uwiarygodnienie aktualnie zachodzących w Medjugorie wydarzeń. Wymagają one bowiem badań ze strony Kościoła.
Medjugorie, mała miejscowość na południu Hercegowiny to często odwiedzane miejsce przez katolików z całego świata. W tamtejszym kościele św. Jakuba znajduje się nieformalne sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Według świadectwa sześciu – młodych wtedy – ludzi, w Medjugorie od 24 czerwca 1981 r. codziennie objawia się Matka Boża, zostawiając w każdy czwartek orędzie skierowane do całego świata.
MM/RV/KAI
JózefieK,byłeś choć raz w Medziugorje?
bo twierdzenie że M.to jedna wielka ściema szatana nie trzyma się kupy,a jak tak to są tylko dwie możliwości;
1)szatan się nawrócił
2)szatan zwariował
dlatego zrobił misyfikację objawień M.B.
bo dziwny to szatan,który zachęca do Eucharystii,spowiedzi,wyrzeknięncia się nawet najmniejszego zła,słuchania Magisterium Kościoła itd...
JózefK
Moja koleżanka dała takie świadectwo o Medjugorie
,,Od ponad pięciu lat jestem tzw. singlem z odzysku, rozkręcam własną
firmę z ******** - przeżywam drugą młodość, bo trzeba było zacząć
wszystko od nowa.
Mam troje dzieci -M...... 27, M.... 21, M..... 18. Dzieci poszły w świat,
a ja
odzyskuję swoje wewnętrzne przestrzenie.
Owocem moich dwóch dziesięciodniowych pielgrzymek do Medżugorja w 1999 …
Więcej
Moja koleżanka dała takie świadectwo o Medjugorie
,,Od ponad pięciu lat jestem tzw. singlem z odzysku, rozkręcam własną
firmę z ******** - przeżywam drugą młodość, bo trzeba było zacząć
wszystko od nowa.
Mam troje dzieci -M...... 27, M.... 21, M..... 18. Dzieci poszły w świat,
a ja
odzyskuję swoje wewnętrzne przestrzenie.
Owocem moich dwóch dziesięciodniowych pielgrzymek do Medżugorja w 1999
r. było mentalne wyjście z Kościoła Katolickiego''

Jakże wymowny ten owoc Medjugoria?
kinia 23
Ks.Jarosław Cielecki dyrektor Serwisu Informacyjnego Watykanu był w Madjugorje z relikwiami Jana Pawła II. Pielgrzymowałam z nim i z relikawiami Jana Pawła II po Medjugorje. Jego osobiste świadectwo jest do obejrzenia na Glorii. Film nosi tytuł Matko jesteś tutaj...
JózefK
PIELGRZYM-WARSZAWSKI.PL — 2012-03-23 15:45:00:
osoba opętana zaczeła się wić w konwulsjach i wykrzykneła:"GOSPA"
I tak mistrz kłamstwa zwodzi kogo popadnie.
no tak,carpadiem1,tamten o którym ja słyszałem z ust samego egzorcysty dotyczył kamienia który położył zawiniety w papier na piersi osoby opętanej.
osoba opętana zaczeła się wić w konwulsjach i wykrzykneła:"GOSPA"(tak,M.B.się przedstawia w Medziugoriu-po chorwacku:"PANI")
zgadzam się tahamata:tak piszę na swojej stronie,bo nie wyprzedzam oficjalnego wyerdyktu Stolicy Apostolskiej,a prywatnie,czyli tutaj mogę napisać co o tych objawieniach sądzę,papież też prywatnie mówił.a nawet pisał do znajomych że wierzy w prawdziwośc objawień w M.
trochę namieszałeś z tym że kapłan który jedzie do M.musi mieć pozwolenie biskupa ordynariusza,ale to szczegół.
pokaż mi OFICJALNY…Więcej
zgadzam się tahamata:tak piszę na swojej stronie,bo nie wyprzedzam oficjalnego wyerdyktu Stolicy Apostolskiej,a prywatnie,czyli tutaj mogę napisać co o tych objawieniach sądzę,papież też prywatnie mówił.a nawet pisał do znajomych że wierzy w prawdziwośc objawień w M.
trochę namieszałeś z tym że kapłan który jedzie do M.musi mieć pozwolenie biskupa ordynariusza,ale to szczegół.
pokaż mi OFICJALNY dokument Kościoła który tak to stwierdza.
wkleiłem wam oficjalną strone o M.zobaczcie sobie,tam są wszystkie oficjalne(i nie oficjalne)wypowiedzi Kościoła,J.P.II itd.
carpediem1
@Pielgrzym - To znamy dwa różne przypadki.Bo tym,którego ja słuchałem był ks.Piotr Glas,egzorcysta pracujący w Anglii.
tahamata
Po piąte, watykańska instrukcja wydana przez stosowną kongregacje, która jest do wglądu w każdej kurii biskupiej, instrukcja dotycząca postępowania wobec pielgrzymek do Medjugorie jest jednoznaczna i jakiekolwiek jej zaciemnianie jest moralnym nadużyciem. Stwierdza ona, że kapłanom nie wolno organizować tych pielgrzymek. Mogą tam jechać, po uzyskaniu specjalnej zgody biskupa ordynariusza tylko …Więcej
Po piąte, watykańska instrukcja wydana przez stosowną kongregacje, która jest do wglądu w każdej kurii biskupiej, instrukcja dotycząca postępowania wobec pielgrzymek do Medjugorie jest jednoznaczna i jakiekolwiek jej zaciemnianie jest moralnym nadużyciem. Stwierdza ona, że kapłanom nie wolno organizować tych pielgrzymek. Mogą tam jechać, po uzyskaniu specjalnej zgody biskupa ordynariusza tylko wtedy gdy pielgrzymkę zorganizują wierni i to po to, aby ustrzec tych wiernych przed błędami. W pierwszym dniu pielgrzymki musza wyjaśnić wiernym, że nie jest to pielgrzymka do miejsca objawień, a tylko i wyłącznie do miejsca modlitwy.

Coraz więcej kapłanów i wiernych postępuje tu w sposób nie do końca zgodny lub nawet w sposób sprzeczny ze wskazaniami Kościoła. To musi niepokoić i powiększać wątpliwości, co do prawdziwości tych objawień."
..
Ciekawe, czy Pielgrzym sprawdził papier swojego księdza... i czy ten wyjaśnia ludziom że jadą do miejsca modlitwy.... Na swojej stronie piszesz o pielgrzymkach do miejsca "domniemanych objawień" a tutaj wyrażasz się zdecydowanie mniej krytycznie.
słyszałem o tym carpediem1,tym egzorcystą był egzorcysta diecezji Rzymskiej
carpediem1
@Pielgrzym - Oglądałem niedawno materiał filmowy ze spotkania z egzorcystą.Ksiądz ten mówił m.in.o pewnym trudnym przypadku podczas jednego z egzorcyzmów,że nie mógł sobie poradzic z najsilniejszym z demonów,który nie chciał wyjść.W pewnym momencie wyjął z kieszeni malutki obrazek i położył go na brzuchu osoby egzorcyzmowanej.I w tej samej chwili demon wydał z siebie głęboki jęk i wyszedł.Tym …Więcej
@Pielgrzym - Oglądałem niedawno materiał filmowy ze spotkania z egzorcystą.Ksiądz ten mówił m.in.o pewnym trudnym przypadku podczas jednego z egzorcyzmów,że nie mógł sobie poradzic z najsilniejszym z demonów,który nie chciał wyjść.W pewnym momencie wyjął z kieszeni malutki obrazek i położył go na brzuchu osoby egzorcyzmowanej.I w tej samej chwili demon wydał z siebie głęboki jęk i wyszedł.Tym obrazkiem był obrazek Matki Bożej z Medjugorje.
Primo
1. Papież powiedział wizjonerce Mirjanie Soldo podczas prywatnej rozmowy: „Gdybym nie był papieżem, już dawno bym był w Medziugorju, żeby spowiadać". (1997)
2. Jego ekscelencja Mauvillo Kviceoer, były biskup brazylijskiego miasta Flovianopolis był w Medziugorju czterokrotnie. Pierwszy raz w 1986 r. Oto co pisze: „W 1988 r. razem z ośmioma innymi biskupami i trzydziestoma trzema duchownymi, byłem …Więcej
1. Papież powiedział wizjonerce Mirjanie Soldo podczas prywatnej rozmowy: „Gdybym nie był papieżem, już dawno bym był w Medziugorju, żeby spowiadać". (1997)
2. Jego ekscelencja Mauvillo Kviceoer, były biskup brazylijskiego miasta Flovianopolis był w Medziugorju czterokrotnie. Pierwszy raz w 1986 r. Oto co pisze: „W 1988 r. razem z ośmioma innymi biskupami i trzydziestoma trzema duchownymi, byłem na rekolekcjach w Watykanie. Papież wiedział, że po rekolekcjach wielu z nas wybiera się do Medziugorja. Przed naszym wyjazdem z Rzymu, po prywatnej Mszy św. z Papieżem, powiedział do nas (nie pytany o nic): „Módlcie się za mnie w Medziugorju". Przy innej okazji powiedziałem do Papieża: „Czwarty raz jadę do Medziugorja". Ojciec święty odrzekł: „Medziugorje, to jest duchowe centrum świata". Tego samego dnia razem z innymi brazylijskimi biskupami, rozmawiałem z Papieżem w czasie obiadu i zwróciłem się do niego: „Wasza świątobliwość, czy mogę powiedzieć wizjonerom z Medziugorja że mają błogosławieństwo Waszej Świątobliwości?" On odpowiedział: „Tak, tak" i mnie objął.
3. Grupie lekarzy, którzy bronią godności życia nienarodzonych, 1 sierpnia 1988 r. Papież powiedział: „Tak, dziś świat zagubił sens nadprzyrodzonego. W Medziugorju wielu tego sensu szukało i znalazło w modlitwie, poście i spowiedzi".
polecane linki przez Polskie Centrum InFormacji Medziugorje"Mir'
www.medjugorje.org.pl/index.php
o co Matka Boża prosi(nie żąda)w Medziugorje?
nie wnosi nic nowego do wiary,tylko przypomina podstawowe sprawy u katolika:
Wezwanie "Królowej Pokoju"
neonka
;)