Język
Wyświetlenia
255
ZBM 1

Czy pozwolimy na nieskrępowany wykup polskiej ziemi już w przyszłym roku?

Nieskrępowany wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców zacznie się już w przyszłym roku

admin, pt., 2015-02-27 19:48

Gdy Polska odzyskiwała niepodległość po I wojnie światowej postanowiono zabezpieczyć jakoś ryzyko wykupu ziemi przez obcokrajowców. Ustawa normująca takie zakupy została uchwalona 24 marca 1920 roku i obowiązywała cały czas w czasie trwania PRL. Każdy obcokrajowiec przed zakupem ziemi musiał uzyskać stosowne zezwolenie wydawane przez MSW. Teraz przez Unię Europejską ustawa ta przestaje obowiązywać i od przyszłego roku zacznie się niczym nieskrępowany wykup ziemi w Polsce.

Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej to katastrofa, którą jeszcze nie wszyscy dostrzegają. Dopóki szaleje propaganda finansowana z naszych podatków, przekonująca, że dzięki UE każdemu ocieli się krowa, trudno jest zwrócić uwagę ogółu na oczywiste niebezpieczeństwa jakie ta organizacja stwarza dla Polski.

Jednak "dobry wujek UE", który wszystkim daje ma też inne ukryte oblicze. Po prostu, aby dać musi najpierw gdzieś odebrać i większość tego co daje to i tak oddawanie tych samych pieniędzy, które sami tam wpłacamy. Poza tym na naszych oczach odbywa się cały czas typowa kolonizacja gospodarcza. W nowych krajach Unii coraz mniej się produkuje i coraz więcej się importuje.

Tubylcze narody sprowadza się wyłącznie do postaci konsumentów dóbr produkowanych za granicą. Jednocześnie polskich przedsiębiorców niszczy się cały czas jak najgorszych wrogów władzy i wpaja się w społeczeństwie negatywny wizerunek prowadzących własną działalność gospodarczą. To typowe zachowania władz okupacyjnych..

Teraz jeszcze do tej wyjątkowo niszczącej kolonizacji gospodarczej, dojdzie realna już kolonizacja w postaci niczym nieskrępowanego skupu polskiej ziemi przez cudzoziemców. Jak wiadomo Polacy przez II wojnę światową oraz dziesiątki lat komunistycznej, a potem bezpieczniackiej okupacji, stali się społeczeństwem biednych ludzi. Po wejściu Polski do UE ceny dóbr powszechnego użytku wyrównały się u nas z tymi na zachodzie. Najlepiej świadczy o tym niemal taka sama cena litra benzyny w Polsce jak w bogatych Niemczech. W ostatnich latach wzrosły też u nas znacznie ceny ziemi, ale nadal jest ona stosunkowo tania w porównaniu do tej dostępnej na zachodzie naszego kontynentu.

Polskich rolników nie będzie po prostu stać na zakup ziemi rolnej, która jest teraz traktowana jako przepustka do dopłat unijnych i z tego powodu stała się dla Polaków po prostu droga. Jednak jeśli nasi rządzący zaczną sprzedawać przez rozmaite agencje należące do rządu hektary, to należy się spodziewać masowego wykupu polskiej ziemi przez Niemców, Holendrów, ale również przedstawicieli innych nacji. Proceder ten zresztą kwitł już teraz tylko stosowano do tego podstawionych Polaków, tak zwane "słupy".

Gdy do tego doda się plany polskojęzycznych polityków, aby sprzedać lasy państwowe, a pozyskane dzięki temu około 65 mld dolarów przeznaczyć na zaspokojenie roszczeń żydowskich po II wojnie światowej, to jawi nam się upiorność sytuacji w której się znaleźliśmy jako naród polski.

Za: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nieskrepowany-w…

Napisz komentarz …
mkatana
Polska Centralna, cena 1 ha ziemi w graniach 25 - 30 tys. zł. Wielkie połacie ziemi po dawnych pegeerach już od dawna są skupowane pod budowę zakładów przemysłowych kapitału zagranicznego, a wiele jeszcze ziemi czeka na właścicieli. Przy obecnych cenach skupu płodów rolnych, przeciętnego rolnika rzadko stac na dokupienie sobie kilku hektarów do własnego gospodarstwa.(Chyba, że weźmie kredyt, … Więcej