Clicks56
Peter(skala)

PETICIA: Britská sudkyňa nariadila matke potrat proti jej vôli

47.450 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 50.000 podpisov.

PODPISAŤ TU: www.citizengo.org/…/171594-britska-…

CitizenGO · 22/06/2019
Britský súd nariadil matke, ktorá je v 22. týždni tehotenstva, že musí ísť aj proti svojej vôli na potrat. Matka, ktorá dieťatko chce, trpí stredným stupňom mentálneho postihnutia, a preto o nej rozhoduje tzv. Súd pre ochranu.

Sociálna pracovníčka tejto matky dôrazne odmieta názor lekárov, ktorí tvrdia, že potrat je v jej najlepšom záujme. Právny tím ženy protestoval, že takýto názor nie je ničím podložený.

Matka tehotnej ženy sa chce o vnúča postarať, keď sa narodí. Sudkyňa Lievenová, známa zástankyňa potratov, ktorá v roku 2017 povedala, že protipotratové zákony v Severnom Írsku boli podobné mučeniu, sa však nazdáva, že by bolo pre babku príliš náročné starať sa zároveň o svoju dcéru a aj o vnúča.

A preto vraj s ohľadom na to, "že by to žene mohlo spôsobiť traumu, ak by jej dieťa bolo odňaté zo starostlivosti," nariadila ukončenia života chceného dieťaťa, a to napriek tomu, že takéto konanie môže matke spôsobiť vážnu postpotratovú traumu.

Takýto drastický a nehorázny zásah zo strany štátu nie je možné tolerovať, preto, prosím, podpíšte túto petíciu Ministrovi zdravotníctva Veľkej Británie, Mattovi Hancockovi, aby v tomto prípade zasiahol a urobil všetko, čo je v jeho silách, aby zabránil tomuto hrubému prekročeniu právomoci štátu.

Nevieme, koľko času matka a jej dieťa majú, kým budú donútené k vykonaniu hrozného ortieľ,u prosíme podporte túto petíciu hneď teraz.

Bližšie informácie:

www.catholicnewsagency.com/news/uk-court-orders…

Potrat nikdy nie je v záujme ženy a už vôbec nie nenarodeného dieťa, vždy je lepšie riešenie ako potrat. Viac info tu: www.alexisporadna.sk

Riziká spojené s potratom: nechcenetehotenstvo.sk/potrat-cena/