Clicks32
lt.news

Kardinolas ragina: Pranciškus „privalo“ pagaliau suteikti daugiau aiškumo

Utrechto Kardinolas Willemas Eijkas iš Nyderlandų teigia, jog Pranciškus „privalo“ sukurti aiškumą dėl tokių klausimų ir Bažnyčios mokymų kaip santuoka, svetimavimas, Komunijos teikimas netikintiesiems ir homoseksualų sanguliavimas.

Interviu su Tinklalapiu LifeSiteNews.com metu (gegužės 15) Kardinolas priminė savo pamirštus, negirdėtus ir senuosius prašymus Pranciškui nuo 2018-ųjų sausio iki 2018-ųjų gegužės. Eijkas apgailestauja, jog Romos Vyskupas neparodė jokios „reakcijos, bent jau ne viešai“.

Eijkas pastebi, jog dabartinė Bažnyčios krizė prasidėjo Nyderlanduose, kai ši šalis tapo „eksperimentinės liturgijos epicentru“. 1960-aisiais pagrindinis Bažnyčios tikslas buvo „patobulinti Mišias“.

Po II-ojo Vatikano Susirinkimo ir nuo 1965-ųjų iki 1971-ųjų, kai liturginiai pokyčiai dar būdavo vadinami „reformomis, buvo įskiepyti naujieji pakeitimai, tačiau tada didžioji katalikų dalis nustojo lankytis mišiose.

Šiuo metu Sekmadienio Mišių lankomumas yra nuo 4 iki 5 procentų visų olandų katalikų.

Eijkas aiškina pradėjęs mišias laikyti atsisukęs į Viešpatį savo privačioje koplyčioje ir daugiau nebenori sugrįžti prie senųjų tradicijų - mišių metu būti atsisukus nugara į Kristų.

Kardinolas priduria, jog tai „gali būti praktikuojama bet kur“ ir tai yra „labai gražus“ bei „praturtintas“ aktas.

Paveiksliukas: Willem Eijk, Jeanne Smits © LifeSiteNews.com, #newsAzisvzycbm