Jazyk
Pozretia
560
Peter(skala) 1 1

Tisíce ľudí v Dubline vyšli do ulíc. Protestovali proti liberalizácii interrupcií

DUBLIN - Najmenej 10.000 ľudí vyšlo v sobotu do ulíc v Dubline na protest proti plánom írskej vlády zmierniť niektoré z najreštriktívnejších zákonov o interrupcii na svete. Niektorí aktivisti uviedli, že prieskumy verejnej mienky úplne neodzrkadľujú protiinterrupčné nálady v krajine. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.

Občania Írska budú mať koncom mája možnosť hlasovať v referende o liberalizácii zákonov obmedzujúcich interrupcie. Ilustračné foto Zdroj:Twitter
Občania Írska budú mať koncom mája možnosť hlasovať v referende o liberalizácii zákonov obmedzujúcich interrupcie.
Za život
V prípade kladného výsledku referenda bude z ústavy odstránený príslušný dodatok schválený v referende v roku 1983, podľa ktorého sa život ženy a jej nenarodeného dieťaťa považuje za rovnocenný, a parlament dostane možnosť legalizovať interrupcie až do dvanásteho týždňa tehotenstva.

V Brazílii zakázali interupcie. Zákon však hovorí aj o výnimkách

V doteraz najväčšom proteste proti tomuto vládnemu plánu demonštranti v írskej metropole skandovali heslá ako "Za život" a "Zrušenie zabíja", niektorí z nich držali fotografie odstránených plodov.

Írska štátna stanica RTE odhadla, že sobotného pochodu sa zúčastnili desaťtisíce ľudí.

Interrupcie sú v silno katolíckom Írsku ústavou zakázané. Výnimka je umožnená len vtedy, ak je ohrozený život matky, nie však prípade znásilnenia, incestu alebo smrteľnej abnormality plodu. Tisíce írskych žien preto každý rok cestujú do zahraničia, hlavne do Anglicka, na vykonanie zákroku na umelé prerušenie tehotenstva.
alica111
boh Soros: Server Lifesitenews.com cituje z uniknutého dokumentu: “Víťazstvo v krajine s jednou z najprísnejšou protipotratovou legislatívou by mohlo mať dopad aj na iné katolícke krajiny, ako Poľsko a poskytnúť tak dôkaz, že zmena je možná, dokonca aj vo vysoko konzervatívnych krajinách.“

Server informuje aj o tom, že Soros veľmi štedro financuje írske potratové hnutia ako Abortion Right Campai… Viac