Valoda
Skatījumi
14
lv.news

"Konservatīvo" draudzes bīskaps aiziet pensijā kopā ar SSPX

Pēc viņa pensionēšanās aprīlī, Čūras bīskaps Vituss Huonders (76 gadi), Šveicē, dzīvos internātskolā Institut Sancta Maria Vagsu ciematā 30 km uz ziemeļiem no Čūras, Sangallen diecēzē.

Skola pieder Svētā Pija X (SSPX) priesteru biedrībai. Pāvests Francisks atbalsta rīcību, par kuru Hounders pirms vairākiem mēnešiem paziņoja vēstulē izvēlētajai priesteru grupai.

Huonders gandrīz divpadsmit gadus vadīja Čūras diecēzi. Viņš ir bijis tipisks "konservatīvais", kas reizēm izteica "konservatīvus" paziņojumus, bet citādi vadīja radikāli liberālu diecēzi, veicinot antikatolisko priesteru iecelšanu vadošajās pozīcijās, bet labos priesterus pārceļot uz draudzes pagastiem.

Savu laiku aptuveni 15 jauni priesteri, kas piederēja katoļu spārnam, atstāja savu diecēzi.

Kad liberālais draudzes priesteris 2015. gadā svētīja geju pseidolaulību, Huonders viņam neaizrādīja. Pensionētājam priesterim, kurš bija publiski paziņojis, ka dzīvo kopā ar sievieti, bija atļauts svinēt savu priesteru jubileju bez iejaukšanās.

Semināra profesori Čūrā ir liberāli ekstrēmisti. Gandrīz visus no viņiem amatā iecēla Huonders. Nav pārsteidzoši, ka, kad Huonders 2017. gadā nodeva ziņu par pensionēšanos, Francisks pagarināja viņa termiņu par vēl diviem gadiem.

[Piezīme: bīskaps Huonders ir gloria.tv ienaidnieks, kaut gan šī vietne viņu atbalstīja viņa pilnvaru termiņa sākumā.]

Attēls: Vitus Huonder © Pressebild, #newsYykmsmncdf