Jazyk
Pozretia
570
csk.news 1

Taliansky biskupský denník ohovára Kardinála Burke

V apríli publikoval denník italských biskupov Avvenire nepriateľský článok proti Kardinálovi Raymond Burkea, ktorý napísal Gianni Gennari, bývalý kňaz známy pre svoje útoky proti Benediktovi XVI. A Jánovi Pavlovi II.

Bez toho, aby skontroloval fakty, Gennari falošne obvinil Kardinála, že počas rozhovoru v Ríme nazval Pápeža Františka antikristom.

Iba v júni Avvenire uverejnili skrátenú verziu Burkeovej odpovede, v ktorej poukázali na to, že Gennariho tvrdenia nie sú v žiadnom prípade spojené s tým, čo povedal počas svojho rozhovoru. Požiadal Avvenire o verejnú nápravu a ospravedlnenie.

Marco Tarquinio, šéfredaktor Avvenire komentoval Burkeho list, ktorý obhajuje Gennariho krivdy. Pridal ďalšie urážky a klamstvá tým, že odkázal na iné údajné vyhlásenia Burkeho, o ktorých ani neuviedol zdroj.

Katolícky predaj LaNuovaBQ.it komentoval Tarquinioho správanie takto: "Noviny založené na modeli Pravdy sovietskej pamäte nemôžu zvládnuť tých, ktorých vníma ako" nepriateľov revolúcie" sovietskou cestou."

Obrázok: Raymond Burke, #newsVaizwqtrvf