Jazyk
Pozretia
716
mike084 4

Nórske deti budú na Vianoce recitovať verše z Koránu

www.hlavnespravy.sk/…/1232096

Oslo 7. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Rahmat Gul)

Dobrovoľné podrobenie sa islamu ? Politická korektnosť v niektorých európskych krajinách prekročila všetky medze. Na základnej škole v Nórsku budú musieť deti na vianočných oslavách recitovať okrem iného aj verše z islamskej posvätnej knihy Korán.

Ilustračné foto

Vianoce sú najkrajším kresťanským sviatkom. V niektorých západných krajinách však kvôli prehnanej imigrácii a politickej korektnosti spájajú nespojiteľné, aby sa zapáčili novým obyvateľom prichádzajúcim z islamských krajín.

Jedna vianočná oslava upútala v Nórsku veľkú pozornosť. Portál document.no informoval, že Stigeråsenská základná škola v Skien (rodné mesto Henrika Ibsena), oznámila, že v tomto roku by jej vianočné slávnosti mali obsahovať nielen obvyklé čítanie žiakov veršov z Biblie, ale aj bonus – dva verše z Koránu. Obidva verše sú o Ježišovi, ktorého islam považuje za proroka, aj keď, samozrejme, nie za Božieho Syna. Informoval o tom portál Gatestoneinstitute.

Reportérka Hanne Tolgová zistila, že niektoré zmeny programov pre tieto tradičné sviatky boli pravdepodobne nevyhnutné, pretože 40% detí v Stigeråsenskej škole má nórštinu až ako druhý jazyk. Teda sú to deti imigrantov, prevažne z moslimských krajín.

Napriek tomu, ako dodala Tolgová, celá vec je úplne bizarná, vzhľadom na to, že Vianoce nie sú islamským sviatkom a vďaka takémuto zavádzaniu noviniek vznikne celá generácia nórskych detí, ktoré si budú myslieť, že “Alah a Korán majú niečo spoločné s Vianocami. ”

Podľa vedenia školy však na tom nie je nič zlé. Vrchná vzdelávacia šéfka školy Skien Grete Gjeltenová v rozhovore pre portál Faktisk.no vyhlásila, že dôvodom zaradenia veršov z Koránu bolo “vytvoriť úctu a porozumenie medzi rôznymi náboženstvami.”

Samuel Gdovin
Napísať komentár
maja prus
Ono, aby zlo zvíťazilo, stačí, aby tí dobrí nerobili nič!
Ružena sa to páči. 
maja prus
Že to bolo dobrovoľne o tom silne pochybujem! Ono na odmietnutie je potrebná aj veľmi pevná viera a dôvera v nášho pravého Boha - Ježiša, lebo len v ňom môžeme byť spasení. Ruku na srdce, máme takúto vieru, keď tolerujeme akékoľvek zlo, blud, zhadzujeme kríže atď. ustupujeme ich požiadavkám, bez toho aby sme sa vzopreli a čo je ešte horšie mnohí stým súhlasia a vôbec si neuvedomujú čo robia? … Viac
majina1
Teraz sú to len verše, za chvíľu celý korán, nuž prijali islamizáciu dobrovoľne, je to ich voľba.
ľubica sa to páči. 
Libor Halik sa to páči. 
alica111
Begoglio musí mať OBROVSKÚ RADOSŤ imgworld.cz/ufL7L1XrLV.jpg
Libor Halik sa to páči.