Język
Wyświetlenia
783
ŚW.FILOMENA 1

Pierwszy krok w kierunku budowy Trzeciej Świątyni: synagogi na Wzgórzu Świątynnym

TŁUMACZONE TRANSLATOREM

Yaakov Hayman , szef Yishai, NGO poświęcona przywrócenia żydowskiej modlitwy na Wzgórzu Świątynnym, przygotowuje się do złożenia mapę ankietę do rządu izraelskiego, aby wybudować cztery synagogi , po jednym w każdym rogu związku Wzgórze Świątynne krytyczny punkt zwrotny Izrael kierownicy we właściwym kierunku modlitwy w najświętszym miejscu judaizmu.

Zgodnie z prawem, rząd jest zobowiązany do umożliwienia Żydom modlić się w tym miejscu. W 2015 roku sprawy wniesionej przez rabina Jehudy Glick , obecnie członek Likudu stron, Sąd Jerusalem Sędziego orzekł, że zgodnie z prawem podstawowym Izraela, który gwarantuje wolność wyznania dla wszystkich religii, Żydzi muszą być dopuszczone do modlitwy na Wzgórzu Świątynnym.

W praktyce, Żydzi, wspiąć się na Wzgórzu Świątynnym są antagonizować Islamski waqf strażników, którzy ściśle monitorować każdy ich ruch. Każde działanie, które pojawia Miłościwy powodowało natychmiastowe wydalenie.

Obecnie chrześcijanie też są zakazane od modlitwy na Wzgórzu Świątynnym. Wierny wizji biblijnej z domem modlitwy dla wszystkich narodów, Hayman uważa "Każdy, kto nie sprzeciwia się ktoś będąc na Wzgórzu Świątynnym powinny być dozwolone tam się modlić", powiedział Israel Breaking News.

Hayman uważa, że ma rozwiązanie. Według tradycji żydowskiej, Świątynia została zniszczona z powodu nienawiści między Żydami. Modlitwa żydowska na Wzgórze Świątynne jest uniemożliwione przez nienawiść; agenda polityczna zależy od przemocy muzułmańskiej. Hayman uważa, że odpowiedź jest wylanie miłości do Wzgórza Świątynnego, że łączy ludzi w modlitwie.

"Synagoga jest pierwszym krokiem w kierunku budowy Trzeciej Świątyni", Hayman wyjaśnione. Cytując książkę królów, zauważył, że świątynia została otwarta nie tylko jako miejsce dla ofiar, ale przede wszystkim jako dom modlitwy.

Mapa planowanych przez Jakowa Hayman skonstruować cztery synagogi na Wzgórzu Świątynnym. (Foto: Yishai)

A Ty wysłuchaj błagania do Twego sługi i Twego ludu Izraelu , kiedy będą się modlić na tym miejscu; Tak, Ty wysłuchaj w niebie Thy mieszkanie-miejsce; a gdy tylko wysłuchaj, wybacz. Krl 8:30

Hayman cytowane Miszny (prawo ustna), który stwierdził wyraźnie, że znajdowała się synagoga stoi obok świątyni. Plan Hayman jest budowa czterech synagog ustawiona pod kątem, aby zmierzyć się z Najświętszego. "Ściana naprzeciwko Świątyni będzie szklany, więc ludzi, którzy mogą zobaczyć świątynię podczas ich modlitwy," wyjaśnił.

"Musimy uzyskać więcej Żydów, aby przejść do Wzgórza Świątynnego" Hayman wezwał. Niestety, wizytacja żydowska jest poważnie ograniczona. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, tylko 14.000 Żydów pozwolono odwiedzić Wzgórze Świątynne. "W ubiegłym roku, ponad 7 milionów Żydów odwiedził Kotel (ściana zachodnia), zaledwie kilka jardów. Gdy mamy tysiące Żydów udających się codziennie, modlitwa żydowska na Wzgórzu Świątynnym będzie po prostu w naturalny sposób zaczynają się dziać ".

Co ciekawe, nie jest Hayman rabinem. Bardziej właściwe jest jego funkcja, zawód Hayman jest rozwijanie i zarządzanie projektami budowlanymi. Podchodzi święte przedsięwzięcie jak każdy inny projekt budowy budynku, ale na Wzgórzu Świątynnym stanowi wyjątkowe wyzwanie.

"Pierwszym etapem każdego projektu budowlanego geodezyjnych gruntów i uzyskanie mapę zaakceptowane przez rząd jako dokładne i aktualne," Hayman wyjaśnione do rozbijania Israel News. "Zazwyczaj jest to proste, niemal automatyczne. Podpatrzyliśmy Wzgórze Świątynne i przedstawiła mapę trzy lata temu. To był pierwszy raz, Wzgórze Świątynne zostało zmierzone od 1967 roku "

Po przeprowadzeniu badań niezbędnych do ustalenia, czy budowa na Wzgórzu Świątynnym byłoby legalne, "Odkryliśmy, że Wzgórze Świątynne nie jest zarejestrowany dla każdego," Hayman ujawnione Łamanie Israel News.

"Niemniej jednak, badanie zostało odrzucone postanowieniem z urzędu premiera. Oni nie chcą, aby sobie z tym poradzić. "
Pomimo początkowych odmów, Hayman przygotowuje się do ponownego złożenia ankiety.

"Mam nadzieję, że ze względu na bieżące wydarzenia i nieco innym przywództwem w wyższych szczeblach władzy, że może przejść przez ten czas" Hyman powiedział.

Wyjaśnił, że UNESCO uznali, że przyznane religijny monopol na Wzgórzu Świątynnym do muzułmanów otworzył drzwi do ostatniego piątkowego Rady Bezpieczeństwa ONZ w głosowaniu , które przyznało Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy Palestyńczykom.

"Jeśli nie masz suwerenność we własnym najświętszym miejscu, jak można żądać suwerenności gdziekolwiek indziej?" Hayman zapytał retorycznie.

"Budowa synagogi na Wzgórzu Świątynnym może pomóc Izrael politycznie ... Mam nadzieję, że rząd będzie zrozumieć."

W rzadkim pokazem jedności w zawodzie przeszkolonego w dialektyce, rabini ze wszystkich sektorów wyrazili poparcie dla budowy. Nasiona projektu posadzono przy rabin Szlomo Goren, IDF Chief Rabbi, stanął w momentach Kotel po jej wyzwolenie z Jordanii. Rabin Goren zorganizowano kilka sesji modlitewnych na Wzgórzu Świątynnym w komplecie z zwoje Tory, ale rząd powstrzymać nich, zanim mógł go przejrzeć.

Rabin Mordechai Eliyahu, były sefardyjskich Naczelny Rabin Izraela, wezwał do budowy synagogi na Wzgórzu Świątynnym, a teraz jego syn, Safed, naczelny rabin rabin Szmuel Elijahu, pracuje do osiągnięcia tego celu funkcję Prezesa Yishai.

Naczelny Rabin David Lau , powszechnie uważany za umiarkowanego, oszołomiony wiele czerwcu ubiegłego roku, gdy w wywiadzie na telewizyjnym kanale Knesetu, wezwał do budowy świątyni żydowskiej na Wzgórzu Świątynnym.

"Nie ma miejsca dla Żydów, nie ma miejsca dla chrześcijan, jest miejsce dla każdego", rabin Lau powiedział zszokowany publiczności."

za: www.breakingisraelnews.com/…/will-2017-see-s…

________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: antychryst da się poznać, jako człowiek pokoju, który stworzy najbardziej ambitny plan pokojowy na Bliskim Wschodzie

DONALD TRUMP, PRZEMÓWIENIE INAUGURACYJNE I GESTY TRZECH SZÓSTEK

Izrael wzywa Trumpa do działania przeciwko Iranowi

Trump: Jared Kushner będzie pośrednikiem porozumienia pokojowego na Bliskim Wschodzie

Trumpa prawdziwa misja: uczynienie Izraela znowu Wielkim

Czy to już nie koniec czasów ? Sanhedryn po raz pierwszy od 2000 lat wybrał arcykapłana

Sanhedryn – Putin i Trump pomogą zbudować Trzecią Świątynie w Jerozolimie?

Na mapach GOOGLE żydowska Trzecia Świątynia już stoi na Wzgórzu Świątynnym na miejscu Kopuły na Skale !!!

Donald Trump Antichrist 666 - The HyperTexts
_______________________

I ZOBACZ:

Rabin Alon Anava wzywa naród żydowski, aby przygotować się na objawienie ich Mesjasza


Orędzia "Ostrzeżenie": Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Benjamin Netanjahu: Prezydentura Trumpa "jest okazją bez precedensu", by osiągnąć postęp ku pokojow….
ŚW.FILOMENA
"Naczelny Rabin David Lau , powszechnie uważany za umiarkowanego, oszołomiony wiele czerwcu ubiegłego roku, gdy w wywiadzie na telewizyjnym kanale Knesetu, wezwał do budowy świątyni żydowskiej na Wzgórzu Świątynnym.

"Nie ma miejsca dla Żydów, nie ma miejsca dla chrześcijan, jest miejsce dla każdego", rabin Lau powiedział zszokowanej publiczności."