Clicks399
KAHLENBERG
1

FRANCÚZSKO: POLÍCIA ZAZNAMENALA TAKMER 900 PREJAVOV ANTIKATOLÍCKEHO VANDALIZMU

na fotke požiar kostola Sv. Sulpícia v Paríži

V roku 2018 francúzska polícia oznámila 129 krádeží a 877 prejavov vandalizmu v katolíckych priestoroch po celej krajine. Napriek týmto alarmujúcim číslam zostali mainstreamové média a predstavitelia cirkvi v tejto otázke relatívne potichu.
www.prehladsprav.sk/…/3781

Čísla z roku 2018 však neukážu všetko, čo sa skrýva za týmito prejavmi. Francúzske ministerstvo vnútra uviedlo, že útoky na kresťanské miesta v krajine sa v rokoch 2008 až 2019 štvornásobne zvýšili podľa prieskumu „RealClearInvestigations“.

Medzi takéto útoky patrí znesvätenie katolíckych cintorínov, zničenie interiéru kostolov, či zničenie stáročného umenia.

Mnohí ľudia špekulovali o dôvodoch, prečo došlo k zvýšenému počtu útokov na katolícke miesta a ustanovizne v celej krajine. Niektorí sa domnievajú, že za všetkým je „islamský extrémizmus, zatiaľ čo iní si myslia, že je to pravdepodobne kvôli narastajúcej nevraživosti náboženstva a náboženských symbolov všeobecne“.

Bez ohľadu na dôvod je jasné, že náboženské symboly sa čoraz viac stávajú cieľmi extrémneho násilia.

Minulú zimu, na vianočnom trhu v Štrasburgu, islamský extrémista zaútočil na dav a zabil päť ľudí.

V roku 2016 dvaja teroristi, ktorí tvrdili, že sú spojení s ISIS, zavraždili katolíckeho kňaza a počas omše v meste Saint Etienne du Rouvray v severnom Francúzsku vážne zranili ďalšiu osobu.

Dňa 17. marca tohto roku došlo k podpáleniu kostola Sv. Sulpícia, čo je druhý najväčší kostol v Paríži po katedrále Notre Dame. Kostol je 113 metrov dlhý a 58 metrov široký a do výšky meria 34 metrov. Deň po útoku vyšetrovatelia potvrdili, že oheň bol založený úmyselne.

Hoci dôkazy svedčia o tom, že moslimovia stoja za istým počtom protikresťanských zločinov, médiá a francúzska vláda pravdepodobne nechcú upozorniť na tieto útoky, aby sa vyhli provokácii alebo podnecovaniu protiislamských názorov.
Peter(skala) likes this.