Język
Wyświetlenia
2,9 tys.
pl.news 6

Synod Młodych: oświadczenia szalone i nie tylko

Kardynała Bobmaju, Graciasa "uderzyło" to, bo "nie spodziewał się", że młodzi ludzie będą prosili o "lepsze liturgie". "Dla mnie to było objawienie", dodał (konferencja prasowa z 9 października).

Kardynał Aguiar z Meksyku insynuował, że Kościół stoi w obliczu "zmiany epoki" i musi "się dostosować" [sic!]. Wierzy, że "[pogrążony] Sobór Watykański II już wskazał drogę" (konferencja z 10 października).

Abp Fisher z Sydney zauważył, że dwóch reżimowych biskupów z Chin, których Franciszek przywitał przy ogólnym aplauzie, "dostało pozwolenie [od chińskich władz] tylko na udział w połowie Synodu" (CatholicWeekly.com, 10 października).

W czasie spotkania homoseksualistów w Rzymie progejowski biskup Marcello Semeraro, sekretarz papieskiej Rady Kardynałów, wezwał Kościół do "otwarcia się i wysłuchania Chrześcijan LGBT" (Avvenire, 9 października).

Anglojęzyczna grupa "C" Synodu w swoim raporcie pisze, że powinno być jasne, "że młodzi ludzie, którzy nie zgadzają się z Kościołem w sprawach płci, są nadal członkami Kościoła" [pedofile też się z Kościołem tej materii nie zgadzają]. (Vatican.va, 9 października).

Biskup pomocniczy z Brukseli, Jean Kockerols, zaproponował, by rozważyć małżeństwa księży, co, według Edwarda Pentina, powitano "miękkim westchnieniem" na sali (10 października).

Arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi skrytykował roboczy dokument Synodu, twierdząc, że jest "głównie socjologiczny" i brak mu "perspektywy wiary".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk CC BY-NC-SA, #newsNcpmzugbcz
Napisz komentarz
Lech42
Z kościoła socjologicznego do scientologicznego niedaleka droga. Tylko kilka liter zmienić. Oj tam, oj tam ...
Napisz komentarz
Lech42
predex
To nie jest zaden synod , tylko raczej sabat.
----------------------------------------
Sabat czarownic? O, przepraszam... czarnoksiężników?
Napisz komentarz
Tymoteusz
Kardynał Aguiar z Meksyku insynuował, że Kościół stoi w obliczu "zmiany epoki" (...)”, natomiast „Arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi skrytykował roboczy dokument Synodu, twierdząc, że jest "głównie socjologiczny" (...)”.

Nazywając więc rzeczy po imieniu, bez znieczulenia, Kościół katolicki przekształca się w Kościół socjologiczny dzięki drogiemu wszystkim masonom Franciszkowi burzycielowi.
Napisz komentarz
marcys.td
Szajba odwala poszczególnym purpuratom. Zapewne więcej tam będzie "miękkich westchnień". Pewnie "lawendowe mruczenia" też się pojawią.
Napisz komentarz
PiotrM
Co tu dużo gadać, to ich nauczanie światowe nie pochodzi od Chrystusa Pana tylko od najemnika.
Napisz komentarz
predex
To nie jest zaden synod , tyl;ko raczej sabat.

Na co wy liczycie, to jest samozaoranie koscioła katolickiego przez jego głowę i jego pomocników.
Napisz komentarz