Jazyk
Pozretia
244
csk.news

"Vatikánsky obal" Zanchetta je dvojitým "vlastným cieľom" pre Františka

John Allen formuloval dojem, že pápež František poskytol "Vatikánsky kryt" argentínskemu biskupovi Gustavo Zanchetta, 54, ktorý "uteká od tvrdení o zneužívaní . "

Napísané na CruxNow.com (6. januára) naznačuje, že vymenovanie Zanchetty do APSA, Vatikánskej de facto investičnej banky, vrhá aj pochybnosti o závažnosti finančných reforiem Františka, pretože Zanchetta je taktiež obvinený zo zneužitia diecéznych fondov.

Pre Allena správanie Františka hrozí, že sa stane vzácnym dvojitým "vlastným cieľom" pre Františka, ktorý vytvorí sebaurčené rany pre Františkovu dôveryhodnosť v morálnych a finančných záležitostiach.

Zanchetta bol jedným z prvých biskupov nominovaných Františkom v júli 2013. Odstúpil v auguste 2017. O päť mesiacov neskôr vytvoril František pre neho zvláštne miesto pre APSA.

Vatikánsky hovorca Alessandro Gisotti tvrdil 4. decembra, že obvinenia proti Zanchettovi sa objavili až v posledných mesiacoch, čo naznačuje, že o nich František predtým nevedel.

To nemôže byť pravda. František si udržiava pevnú kontrolu nad Argentínou, jeho vlasťou a miestnym nunciom bol už v rokoch 2014 a 2015 informovaný o homosexuálnych dobrodružstvách Zanchetty, vrátane nahých obrázkov.

Obrázok: Gustavo Zanchetta, © Diócesis de Orán, #newsKjivgybuti