Wyświetlenia1,5 tys.
pl.news
7

Czy Niemcy zmuszą "papieża ubogich" do zniesienia celibatu?

“Prawdopodobnie wkrótce będziemy mieli więcej żonatych księży”, powiedział Thomas Sternberg w DomRadio.de 10 marca. Według niego w Watykanie "wiele się zmieniło".

Sternberg przewodniczy antykatolickiemu Głównemu Komitetowi Katolików Niemieckich, organizacji świeckich, która została oficjalnie uznana przez biskupów, a która w 2015 roku głosowała za przyjęciem błogosławieństw dla gejowskich pseudomałżeństw.

Grupa naciska na wprowadzenie w Kościele Katolickim tych samych nowinek, które przyniosły zagładę protestanckim kościołom państwowym.

Teraz "źródło zbliżone do niemieckich hierarchów" przekazało Edwardowi Pentinowi (NCRegister.com, 11 marca), że komentarz Sternberga właściwie stwierdza już wynik Synodu Amazonii: "po synodzie będziemy mieli żonatych księży".

Źródło wyjaśnia, to "wpływem" niemieckiego Kościoła [a szczególnie jego pieniędzy].

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsOaowslhysm
wacula
Można powiedzieć że dzięki okiełznaniu cielesnych żądz można osiągnąć wyzwolenie duszy. . Poglądy esseńczyków silnie wpłynęły na chrześcijaństwo, a ich pustynne wspólnoty samotnych mężczyzn stały się wzorem dla późniejszych klasztorów. Aby narzucić celibat księżom, Kościół potrzebował tysiąca lat starań i setek różnych dekretów, uchwał i encyklik. W XIII w. formalne bezżeństwo było już na ogół …Więcej
Można powiedzieć że dzięki okiełznaniu cielesnych żądz można osiągnąć wyzwolenie duszy. . Poglądy esseńczyków silnie wpłynęły na chrześcijaństwo, a ich pustynne wspólnoty samotnych mężczyzn stały się wzorem dla późniejszych klasztorów. Aby narzucić celibat księżom, Kościół potrzebował tysiąca lat starań i setek różnych dekretów, uchwał i encyklik. W XIII w. formalne bezżeństwo było już na ogół przestrzegane w katolickiej Europie. Ale walka o celibat realny toczy się do dziś .Ponieważ NIE WOLNO ŻYĆ NA DWA SAKRAMENTY św.
Radek33
Skoro w tym dziwnym kraju praktycznie już od dawna nie ma spowiedzi i tamtejsi hierarchowie nie widzą problemu to czemu nie żonaci księża. Niemiecki kościół już dawno wszedł w jawna herezję
mk2017 lubi to.
Gdyby do głosu doszli w jakiś dziwny i nieprawdopodobny sposób papieże przedsoborowi to cały Watykan i niemieccy biskupi zostaliby prawdopodobnie ekskomunikowani czyli wyłączeni z Kościoła Katolickiego.
slawek 1 i 2 inne użytkowniczki lubią to.
slawek 1 lubi to.
mar219 lubi to.
turysta569 lubi to.