Język
Wyświetlenia
3 tys.
pl.news 4

Franciszkanki – kolejny ruch Watykanu

O. Paolo Siano, franciszkanin, pisze 7 lutego na blogu Marco Tosattiego, że Watykan zażądał, by komisarz zwołał Zgromadzenie Ogólne w obecności przedstawicieli Watykanu. jego celem jest "dzielenie się, słuchanie i zrozumienie…". Siano nie ujawnia, kiedy dojdzie do tego wydarzenia.

Pyta jednak, co Watykan, po dwóch latach od zawieszenia samorządności zgromadzenia, nagle chciałby im przekazać.

W oświadczeniu prosi się zakonnice, aby przed spotkaniem nie prosiły o zwolnienie ze ślubów. Siano komentuje: "to zrozumiałe, że wiele sióstr chciałoby opuścić zgromadzenie".

#newsNjofdkgqmg
EON Protestanckie wątki masz w zakonach posoborowych, które podobają się Franciszkowi. Takich pseudo-zakonów nie likwiduje,, a rozkrzewia. Franciszek walczy zakonami,o silnej, tradycyjnej regule kontenplacyjnymi, klauzurowymi . Również z tradycyjnymi seminariami franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/…/to-z-rozkazu-fr…
Albo rozmiękcza, regułę zakonną na współczesnych 'zakonników disco" dostosow… Więcej
EON
@Młot na posoborowe aberracje ale brak wątków protestanckich a to nie spełnia współczesnych wymogów nowoczesności.
Franciszek likwiduje ośrodki silnej wiary czyli ZAKONY KONTENPLACYJNE - jest POST, MODLITWA, ŻERTWY OFIARNE ZA GRZECH ŚWIATA I KOŚCIOŁA czyli całkowite oddani i zaślubieni Bogu i Maryji - mnisi i mniszki. Dopóki będą silne zakony, dopóty antychryst nie może w pełni władać Światem.