Clicks20
tr.news

Dubia Konusunda Francis: "Bir Şeyler Yapmanın Dini Bir Yolu Değil"

20 Haziran tarihinde, medya devi Reuters'ten Philip Pullella ile yaptığı bir röportajda, Papa Francis pek de mümkün olmayan bir iddiada bulunarak, dört Kardinalin Amoris Laetitia hakkında Dubia gerçekleştirdiği haberlerini "gazetelerden" öğrendiğini söyledi ve şu açıklamayı yaptı: "Bu, iyi bir şeyler yapmanın, ne diyelim, dini bir yolu değil".

Bu açıklamanın tek anlamı, Francis'in mektuplarıyla ilgilenmek yerine, gazete okumayı tercih ettiğidir. Dubia, 2016'da kendisine gönderildi. Francis, o zamandan beri kendilerini görmezden geldi.

Röportajın diğer konuları arasında, Francis, Avrupa'yı, toplu göçleri kabul etmeye çağırdı, “Gelen insanları reddedemezsiniz.” Avrupa'nın, daha fazla göçmen olan “demografik bir kış” ile yüzleşmesi gerekiyor. Göçmenlik nedeniyle genç nüfusunu zengin Batılı devletlere kaybeden fakir ülkelere isabet eden demografik kışı ise umursamadı.

Francis ayrıca Vatikan departmanlarına başkanlık etmek üzere daha fazla kadın istediğini söyledi, çünkü kadınlar, [sözde] “çatışmaları çözmede çok daha iyiler” [yaygın olarak kabul edilmeyen bir düşünce].

Francis'e göre, Çin ile gerçekleştirilen tartışmalı Vatikan müzakereleri ise “iyi bir noktada”.

İstifa hakkında sorulan bir soruya ise Francis: “Şu an aklımdan bile geçmiyor.” dedi.

Resim: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUxvbcfkads