Clicks34
lv.news

Kādreizējais kardināls Ethegarajs bija arhibīskapa Lefebvres “cietsirdīgais pretinieks”

Kardināls Rodžers Ethegarajs (96 gadi), kurš nomira 4. septembrī, bija viens no galvenajiem vainīgajiem konfliktā starp Francijas bīskapiem un arhibīskapu Marsu Lefebvru, Svētā Pija X priesteriskās brālības dibinātāju (SSPX), raksta FSSPX.News.

Lai gan viņš kapitulēja “modernitātes” izaicinājumiem un neatlaidīgi īstenoja liktenīgās samierinošās “reformas”, Ethegarajs “brutāli iebilda pret” Lefebvres veiksmīgo priesterības un liturģijas atjaunošanu.

70. gadu sākumā viņš sauca Lefebvres reformas semināru Ekonas štatā, Šveicē, par “savvaļas semināriem”, kuram “bija lemts izgāzties” un “sešu mēnešu laikā vairs nepastāvēs”. Faktiski Francijas padomes bīskapu semināri sabruka viens pēc otra.

Lai gan Ethegarajs bija neveiksmīgs kā bīskaps, Jānis Pāvils II padarīja viņu par Asisi sinkretisma kardinālu un galveno veicinātāju.

Jānis Pāvils viņu nosauca arī par 2000. gada “Lielās jubilejas komitejas” prezidentu, kur viņš kļuva par Jāņa Pāvila “lielās atvainošanās” pasaules arhitektu.

Ethegarajs nespēja mācīties no savām kļūdām. Vēl 2012. gada septembrī viņš La Croix rakstīja, ka baidās no “iespējamās tuvināšanās Lefebvrem”.

Attēls: Roger Etchegaray, © ktabkbih.net, CC BY-SA, #newsUyxnihkvao