Język
Wyświetlenia
3,6 tys.
ŚW.FILOMENA 1 1

FRANCISZEK: JESTEM ZANIEPOKOJONY WZROSTEM NOWYCH TRADYCYJNYCH ZAKONÓW

TŁUMACZONE TRANSLATOREM

RZYM, 09 luty 2017 ( LifeSiteNews ) - Franciszek stwierdził, że powstanie nowej instytucji religijnych, które przyciągają liczne powołania religijnego "martwi" go, ponieważ często promować Franciszek potępił nowe zakony jak tradycyjne "Pelagians", "sztywność". którzy chcą powrotu do ascezy i pokuty.

W oczywistym odniesieniem do Legionistów Chrystusa, wezwał młodych ludzi w tradycyjnych zamówień "żołnierzy, którzy wydają się gotowi zrobić wszystko dla obrony wiary i moralności, a nawet skandal wyłania udziałem założyciela [męskie lub żeńskie]."

"Tak więc, nie należy umieszczać nadzieję w nagłym, masowego kwitnienia tych instytutów," dodał.

"Gdy mówią mi, że nie jest to zgromadzenie, które przyciąga tak wielu powołań, muszę przyznać, że martwić", powiedział podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z 140 Przełożonych Generalnych męskich zakonów i zgromadzeń, które miały miejsce listopada 25. transkrypt z nieplanowanych Q & A został opublikowany w tym tygodniu przez czołowego włoskiego dziennika Corriere della Sera.

Zapytany o tym, jak ogień w sercach młodych ludzi dla sprawy Ewangelii, Papież skupił się na szkolenie "seminarzystów i przyszłych kapłanów."
Franciszek powiedział, że księża "szkolenie" logikę czerni i bieli ", że" może prowadzić do abstrakcyjnego kazuistyka "należy unikać.

"Rozeznanie tymczasem oznacza naprzód poprzez szarości życia zgodnie z wolą Boga. I wolą Boga jest, aby być prowadzona zgodnie ze zdrową nauką Ewangelii, a nie w sztywności abstrakcyjnej doktryny, "powiedział.

Na pytanie, co należy zrobić, o gwałtowny liczby powołań do kapłaństwa, papież powiedział, że podczas gdy spadek "Martwi mnie" jestem także zaniepokojony wzrostem nowych tradycyjnych zakonów.

"Niektóre z nich są, że tak powiem," restauracjonistycznych 'wydają się oferować bezpieczeństwo, ale zamiast podać tylko sztywność, "powiedział.

"Gdy mówią mi, że nie jest to zgromadzenie, które przyciąga tak wielu powołań, muszę przyznać, że się martwię. Duch nie wynika z logiki ludzkiej sukcesu: to działa w inny sposób. Ale powiedz mi, że istnieje tak wiele młodych osób przygotowane do niczego, którzy modlą się bardzo dużo, którzy są prawdziwie wierni. I mówię sobie: "Wspaniały: zobaczymy, czy jest Pan!".

Tradycyjne zlecenia nie tylko martwić Franciszek. W ciągu kilku miesięcy od wystąpienia papieża w marcu 2013 roku, Franciszek szybko przeniósł się całkowicie rozebrać rozkwitu Franciszkanie Niepokalanej. Kolejność, w którym zachęca łacińskiej Mszy, był jednym z najbardziej wiernych wszystkich nowych katolickich zakonów, zwłaszcza w odniesieniu do ich zaangażowaniu pro-life. Akcja oszołomiony wiernych katolików.

W 2015 roku papież ostrzegł biskupów przeciwko ordaining "tradycjonalistów" seminarzystów, twierdząc, że robi tak jakby umieszczenie "hipotecznych o Kościele".

W 2012 roku pod Benedykta XVI, Watykan był w procesie reformowania grupę zrzeszającą amerykańskich zakonnic i siostrom za ich "zsekularyzowanej mentalności [i]" feministycznym "ducha". Po Francis przejęła panowania Kościoła, że proces zawartej przez oferując grupę zakonnic jest "pozytywne przesłanie."

Podczas listopadowego Q & A Franciszka przyznała również, że nie jest "korupcja w Watykanie", ale jest on mimo to "spokój" przez "łaskę Boga".

za: www.lifesitenews.com/news/pope-francis-de…

___________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Franciszek - fałszywy prorok nakazał rewizję tłumaczeń tekstów liturgicznych ... !!!

FRANCISZEK DO KLERYKÓW: TRADYCYJNI KSIĘŻA SĄ ZNIEWIEŚCIALI ... ? ...UCZCIE SIĘ OD DOBRYCH KAPŁANÓW ...!

Bp.David Malloy: Msza trydencka jest zagrożeniem dla jedności

CZY TO PODSTĘP WATYKANU: blisko do porozumienia z lefebrystami ?!!!


Ks. Ray Blake'a Blog: SYTUACJA KAPŁANÓW NA MALCIE JEST ROZPACZLIWA

KOLEJNY TRADYCYJNY BISKUP ZDYMISJONOWANY PRZEZ FRANCISZKA


JEZUS: Orędzie do kapłanów, biskupów i kardynałów o fałszywym proroku

JEZUS: On został wysłany, aby zdemontować Mój Kościół i rozedrzeć go na strzępy

JEZUS: Jako pierwsze mają być zniszczone Sakramenty - potem Msza ....

JEZUS DO KAPŁANÓW: Zmiany wprowadzane w Kościele, będą sprzeczne ze Słowem Bożym

MATKA BOŻA: Fałszywy prorok wprowadzi potężną wiarę ekumeniczną, co zadowoli każdego heretyka.

RZYM STRACI WIARĘ I STANIE SIĘ SIEDZIBĄ ANTYCHRYSTA - ORĘDZIE MATKI BOŻEJ, LA SALETTE, r. 1846

I ZOBACZ:

WIERNI TRADYCJI - KAPŁANI NA NASZE CZASY

Franciszek zapomniał o świętych? Stawia za przykład komunistkę i Szwecję - Jacek Międlar (37)


Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Niewiasta i Nierządnica.