Jazyk
Pozretia
699
csk.news 24

Vatikánsky kardinál podporuje evanjelizačný antisemitizmus

Kardinál Kurt Koch, predseda Pápežskej Rady pre Podporu Jednoty Kresťanov, dal "antisemitizmus" a Misiu Židov na rovnakú úroveň,

"Pre mňa je dôležité, aby [...] nikto z Kresťanskej strany nemohol prísť s myšlienkou, že antisemitizmus a anti-judaizmus sú akokoľvek oprávnené a že Kresťanská misijná práca musí alebo mala byť vykonávaná" Koch napísal v komentári pre nemeckú biskupskú tlačovú agentúru KNA.

Koch odporoval Kristovmu mandátu obrátiť Židov [a všetkých ľudí] do Cirkvi pri komentovaní nedávneho nejednoznačného textu zverejneného bývalým Benediktom XVI.

Hovoriac za celé Kresťanstvo, Koch trvá na tom, že sa nemusia snažiť "evanjelizovať" ľudské bytosti Židovského pôvodu.

Tieto teórie sú antisemitské, pretože vylučujú Židov z Cirkvi a spásu v Kristovi a oponujú Cirkvi, ktorá sa začala evanjelizáciou Židov a odvtedy sa tak praktizovala.

Obrázok: Kurt Koch, © Andreas Faessler, CC BY-SA, #newsChpnbitmgq
Hoki
Jak už jsem uvedl - nějaká @Sulika a spol. spol. spol. mne nezajímá.
sulnadzlato
Nehraj si na animátora, tajtrlíku.Tvoje témata jsou vyčichlá. Nikoho to nezajmá.
Hoki
Informace o nějakých registracích jsou naprosto malicherné, ale co mne opravdu zajímá a poprosil bych případné čtenáře Gloria.Tv o zkušenost... Včera jsem byl upozorněn na jednu církev o které jsem neměl ani ponětí. Působí na mne naprosto nepatřičně. Kam na to ti lidé chodí? www.cek.sk/struktura/
Když jsem do Googlu zadával Pax Immanuel II. překlikl jsem se a napsal Pav Immannuel ...… Viac
Vilém
PŘESNĚ TAK !!! LÉPE BYCH TO NENAPSAL ...
NENÍ TOTIŽ NAD ZÍSKÁVÁNÍ OSOBNÍCH INFORMACÍ A POTÉ DRZÉ A VLEZLÉ " PŘEHRABOVÁNÍ VIDLEMI " V NEPŘEHLÉDNUTELNÉ AKTIVITĚ A HORLIVOSTI COŽ JEST PRAVDĚPODOBNĚ NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ VÍRY V BOHA, ŽE ??? :-)
ZAJÍMAVÉ :-)
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

O MÉ SELHÁNÍ NENÍ ZAPOTŘEBÍ MÍTI ONU OSOBNÍ OBAVU :-)
MYSLÍM, ŽE NAOPAK TVOJE DUŠE JE NASÁKLÁ VŮNI PEKLA VÍCE NEŽ -LI SI LZE UVĚDOMIT :-)
Hoki
Manipulátor i diagnosa mají jedno společné - ve finále se neodvratně sami představí druhým. Ne jinak je tomu i ve světě virtuálním. Takže, ať už lump píše v jakékoli registraci a skryt za jakoukoli clonou, píšící s jakýmkoli cílem, časem neodvratně dojde k jeho - selhání. Zlo má totiž pomíjivý charakter. Vždy. Naprosto vždy.
Vilém
A JEŠTĚ NĚCO ...

POKUD BY SES OSOBNĚ PŘECE JEN PŘÍLEŽITOSTNĚ ROZHODL MNE VYHLEDAT, NEBOŤ DLE MÉHO OSOBNÍHO NÁZORU NA TVOU ADRESU ZNAČNĚ " PŘILÉVÁM ONOHO OLEJE DO OHNĚ " , NEZAPOMEŇ SI OPĚT PRO OSOBNÍ JISTOTU VZÍT RODINNÉHO PŘÍSLUŠNÍKA V ROLI " BODYGUÁRDA " JAKO TOMU JIŽ PROKAZATELNĚ BYLO :-)
TOMU SE TOTIŽ " RYTÍŘI " - SRÁČI - S UPŘÍMNOSTI SRDCE … Viac
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

ANO MANIPULACE JSOU PROSTÉ :-) ZÁLEŽÍ OVŠEM OD KOHO TYTO MANIPULACE CÍLEVĚDOMĚ A S LIŠÁCKOU RAFINOVANOSTÍ DOSÁHNOUT ZA JAKOUKOLI CENU SVÝCH OSOBNÍCH CÍLŮ, V JAKÉKOLI OBLASTI : POCHÁZEJÍ :-(
A BÝT NA TVÉM MÍSTĚ TAK BYCH TÉŽ VE VŠÍ SLUŠNOSTECH OSOBNĚ SE ZDRŽEL HLASU S UKAZOVÁČKE… Viac
Zedad
@Hoki píšete tu o tvé nemoci. - s Vilémem. Hm. To by mnohé vysvětlovalo.
Nebo intriky?
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

ZKUS TO, ZA POKUS TO STOJÍ :-) ZVLÁŠTĚ KDYŽ SE JEDNÁ O TAJEMSTVÍ 13. KOMNATY :-) TVÉ CELOŽIVOTNÍ :- ) ) )
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

TOŽ PANE " DOKTORE " V BÍLÉM PLÁŠTI :-) NEBYLO BY VE TVÉM OSOBNÍM ZÁJMU
SI URČIT ONU NADE VŠE POTŘEBNOU DIAGNOZU NA TVOU NAPROSTO PROKAZATELNOU NEMOC - PORUCHU A SNAŽIT SE NAJÍT ONU OSOBNÍ PŘÍČINU ? :-)
JAK JINAK SI TOTIŽ LZE VYSVĚTLIT TVOU OSOBNÍ CELOŽIVOTNÍ " KŘESŤANSKOU " ZÁLIBU SI … Viac
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

TAKTÉŽ NA TOMTO VLÁKNĚ PRAVDIVÁ ODPOVĚĎ NA TVOU ADRESU ...
Vilém
MILÝ MIREČKU Z LA.  :-)

JE MI NAPROSTO JASNÉ, ŽE TVOJE OSOBNÍ OBHAJOBA ŘÍMSKO - KATOLICKÉ CÍRKVE " SVATÉ " A TO ZVLÁŠTĚ VRHAJÍCÍ NEGATIVNÍ SVĚTLO V JAKÉKOLI DANÉ OBLASTI --- COŽ MNE TÉŽ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ OSOBNĚ NEPŘEKVAPUJE :-)
JEST OKOUKANOU NEFUNKČNÍ STAROU ŠABLONOU :- ))) POSTRÁDAJÍCÍ ONÉ PROKAZATELNÉ / DOLOŽENÉ DŮKAZY KTERÉ BY MĚLI S PŘEHLEDE… Viac
Hoki
FILM MISE (MISIE) 1986
Krásný a jedinečný snímek, který rozhodně nestárne a je úchvatný, jak dějem, tak přírodními scenériemi... Věřit Kristu mělo a má smysl a rozhodně není na místě šablonovité myšlení, které se uplatňuje u některých kritiků Církve. Kdo chce, tak pochopí - velikost oběti, spor světské i duchovní moci a nakonec i osobní příběhy na pozadí velkolepého dějství... Doporučuji z … Viac
Zedad
@Vilém takže zkoumáš hřích jiných. Jistě, my se z historie můžeme a máme poučit, především však zkoumejme sami sebe, své hříchy.
Zedad
@Vilém no a nakonec se můžeme zamyslet nad tím, jaký řád dal světu Hospodin. Stvořil nás jako lidi, abychom byli lidští. První přikázání se tu stále cituje.
Zedad
@Vilém Pán Ježíš nás vede k pravému lidství, a to po celá staletí. Jestli jsi ty Viléme Jeho cestu pochopil jinak, neznamená, že tomu tak není. Nejsi sám.
Vilém
JE MOŽNÉ SI TÉŽ VELICE PŘIPOMENOUT NECHVALNĚ PROSLULÉ PRAVDIVÉ SVĚDECTVÍ Z POHLEDU EVROPSKÝCH A SVĚTOVÝCH DĚJIN A TO PŘEDEVŠÍM TÉ OBLASTI NÁBOŽENSKÉ KTERAK SI ŘÍMSKO - KATOLICKÁ CÍRKEV " SVATÁ " KTERÁ SI VÍCE NEŽ-LI JEDNO A PŮL TISÍCILETÍ VYKLÁDALA MNOHÁ KRISTOVA BIBLICKÝCH POSELSTVÍ, ODKAZŮ A TÉŽ PODOBENSTVÍ POUZE K VLASTNÍMU OSOBNÍMU PROSPĚCHU :- ( Viac
Hoki
PÁD NA DNO
Je možné si vzpomenout, jak měla registrace Vilém v ikonce Napoleona, nejdříve vojevůdcovsky ověnčeného a pak chátrajícího... Pád na dno bolí. A sám Napoleon sebekriticky pronesl:
"Nikdo jiný, jen já sám jsem příčinou svého pádu. Byl jsem svým hlavním nepřítelem, strůjcem svých neštěstí...."
sulnadzlato
Hokináři nepiš hovadiny. Můžeš být psychicky na dně, ale ne na dně osobnosti. Píšeš jenom abys něco napsal a podle toho to vypadá. Vážně jsi magor, jak psal Prokůpek.
Hoki
NA DNĚ
Někdy se lidé nacházejí na dně vlastní osobnosti a potřebují se o svou zlobu dělit, nakazit jiné, virtuálně šaškovat... Proč se takovými zabývat, dohadovat se s nimi, vhodnější je dívat se ze dna Macochy vzhůru a to je teprve úžasný pohled, který stojí za to. Jak říkal průvodce, mají tam ovšem jeden kámen u kterého končí sebevrazi a také záchytné sítě, aby voda tělo neodnesla a … Viac
sulnadzlato
Hokinář je mravně i psychicky narušená troska.
Hoki
DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY
Jednoho krásného dne jsme se vypravili do lokality, kterou jsem nalezl v doporučení jednoho periodika a nelitovali jsme... Krásné výhledy a pozoruhodné místo. procházela tudy historie v mnoha podobách.... Pozvánka do Českého ráje do Drábských světniček.... Dřevěné stavby se nalézt už nedají, ale stop historie jsou vyryty do skalních masívů a příroda je úchvatná....
drabske-… Viac
miňocraft
Iba viera v Ježiša Krista ako JEDINÉHO vykupiteľa a zmieriteľa s Bohom Otcom,pravého Boha a človeka,ukrižovaného a zmŕtvychvstalého,je zárukou spásy.Či pre žida alebo pohana.Iba nezavinená nevedomosť môže Boha “prinútiť” použiť iný spôsob spásy ale vždy cez Krista.
Evanjelium sa MUSÍ hlásať pohanom i židom až do druhého príchodu Krista!Nesmie sa zahmlievať ani obkecávať ale hlásať:Ježiš bol … Viac