Pozretia755
csk.news

Odstúpený otec nazýva obvinenia "nepravdivými"

Otec Hermann Geissler, bývalý kapo ufficio vo Vatikánskej Kongregácii pre Náuku Viery, vyhlásil, že obvinenia proti nemu sú "nepravdivé" , podľa oznámenia zverejneného Kongregáciou.

Geissler bol obvinený z návrhov bývalej sestre Doris Wagner počas spovede v roku 2009. Obaja patrili k rovnakému inštitútu "Das Werk".

Teraz Geissler požiadal o pokračovanie už začatého kanonického procesu a vyhradzuje si právo na občianskoprávne konanie.

Wagner je naštvaná, že pravdivosť jej obvinenia je sporná. Poskytla antikatolíckemu NcrOnline.org list z roku 2014 od jej kanonického právnika, ktorý obsahoval zhrnutie reakcie Kongregácie, v ktorom sa uvádza:

"Kvôli svojim nerozvážnym gestám pri dvoch príležitostiach, ktoré [Geissler] priznal a na ktoré žiadal opomeniue, bol napomenutý a navyše bol inštruovaný, aby bol v budúcnosti ostražitý a obozretný."

Avšak, záležitosť bola vyšetrená pred šiestimi rokmi monsignorom Charlesom Sciclunou a výsledok bol v prospech otca Geisslera, píše Die- Tagespost.de.

Doris Wagner je teraz zosobášená a je vedená pod menom Reisinger. Jej manžel je bývalý kňaz, ktorý zdanlivo tiež patril do "Das Werk".

Obrázok: Hermann Geissler, © wikicommons, CC BY-SA, #newsNnvhrupccb