Język
Wyświetlenia
4,5 tys.
Wiadomości Gloria.TV 27 7

Wiadomości Gloria.tv z dnia 11 lipca 2016 r.

1. Wzrasta krytyka Światowych Dni Młodzieży
2. Biskup Thomas J. Tobin z diecezji Providence w USA krytycznie o „Amoris Laetitia”
3. Kontrowersyjny biskup B. Cupich mianowany członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów

Wzrasta krytyka Światowych Dni Młodzieży
Daje się słyszeć zewsząd coraz więcej krytycznych uwag i głosów wobec zbliżających się ŚDM. Nie tylko w związku z różnymi aspektami organizacyjnymi tego przedsięwzięcia, ale także i przede wszystkim z troski o dobro duchowe udającej się tam młodzieży. Redakcja Gloria.tv zastanawia się, czy na Światowych Dniach Młodzieży Franciszek będzie mówił do młodych w sprawach małżeństwa z taką samą dwuznacznością jak w „Amoris Laetitia”. A może powie wprost o tym, że przyjmowanie Komunii Św. przez tzw. rozwodników żyjących w nowych związkach jest niedozwolone, bo jest to trwanie w grzechu ciężkim? Czy w swoich wypowiedziach, jak miało to miejsce ostatnio w przemówieniu w Rzymie, w Bazylice św. Jana na Lateranie w czwartek, 16 czerwca 2016 roku, będzie twierdził, że zamieszkiwanie ze sobą przez długie lata jedynie ze ślubem cywilnym, bez sakramentalnego małżeństwa, jest „prawdziwym małżeństwem”? Czego możemy się spodziewać po Franciszku na ŚDM?

Biskup Thomas J. Tobin z diecezji Providence w USA krytycznie o „Amoris Laetitia”

W minionych dniach w jednym z wpisów na facebooku biskup Tobin stwierdził między innymi: „Po refleksji staje się bardzo jasne, że «Amoris Laetitia», dokument papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie, nosi w sobie dwuznaczność, i jak mi się wydaje, taki jest zamysł ze strony Ojca Świętego. To tłumaczy dlaczego w ostatnich dniach mieliśmy zdecydowanie różne interpretacje tego dokumentu (...)”. Redakcja Gloria.tv gratuluje biskupowi Tobinowi odwagi wypowiedzi.

Kontrowersyjny biskup B. Cupich mianowany członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów

Franciszek mianował kontrowersyjnego arcybiskupa Chicago, Blaise J. Cupicha, członkiem bardzo ważnej kongregacji watykańskiej – Kongregacji ds. Biskupów. To daje prawo arcybiskupowi Cupichowi wpływania na nominacje nowych biskupów w USA i na całym świecie. Tymczasem sama jego nominacja na biskupa Chicago przyczyniła się do spadku powołań w tej archidiecezji. Biskup Cupich już przed kilkoma miesiącami twierdził, że osoby o skłonnościach homoseksualnych, nawet jeśli są aktywne seksualnie, mogą przystępować do Komunii Świętej, tak samo tzw. rozwodnicy żyjący w nowych związkach. Czy będzie promował na nowych biskupów kandydatów o takich samych poglądach jak jego?
BHP.
Trzeba by się tu pogrzebać w personaliach założycieli tego portalu.
To wiele może nam pokazać po co został założony, kto finansuje, i jaki ma cel.
BHP.
I kolejny wpis Rebeljusa wyskakuje jak na zawołanie.
BHP.
Nie ma się tu co czarować z neonamu.
Jest tu silne lobby pro modernistyczne na tym forum, co widać po wpisach lobbystów.
Już nie będę tu wymieniał po nickach, bo każdy inteligentny człowiek to przecież widzi.
BHP.
Franciszek ma już dawno pozamiatane.

.... Franciszek mówi każdemu, co on chce usłyszeć,..........
Εἰρηναῖος
Anty_modernista Franciszek mówi każdemu, co on chce usłyszeć, krok po kroku posuwając się naprzód w swoim kierunku. Nie może bardzo mocno mówić rzeczy liberalnych, bo to może szokować w Polsce. Także spodziewałbym się, że będzie raczej wyważony i przygotuje jakieś inne atrakcje i wybryki innej natury, bardziej akceptowalne w Polsce.
Anty_modernista
Czy w swoich wypowiedziach, jak miało to miejsce ostatnio w przemówieniu w Rzymie, w Bazylice św. Jana na Lateranie w czwartek, 16 czerwca 2016 roku, będzie twierdził, że zamieszkiwanie ze sobą przez długie lata jedynie ze ślubem cywilnym, bez sakramentalnego małżeństwa, jest „prawdziwym małżeństwem”? Czego możemy się spodziewać po Franciszku na ŚDM?
---
Raczej niczego dobrego...
adan2
VRS

Tu plecaki "miłosierdzia" dla pielgrzymów, na których symbole pewnie całkiem przypadkiem tworzą trzy szóstki:
www.youtube.com/watch
============================
toć to są kpiny z katolików ,ewidentnie jest to 666
hawaii
Powoli wychodzi na jaw kto jest kim na Glorii. Dobrze wiedzieć, że Redakcja Glorii krytycznie ocenia Franciszka I-go. No i wszystko jasne!
VRS
@Agnus
Jaka ekspiacja, gdy w teren ruszają "jeźdźcy miłosierdzia"?
www.youtube.com/watch
Tu plecaki "miłosierdzia" dla pielgrzymów, na których symbole pewnie całkiem przypadkiem tworzą trzy szóstki:
www.youtube.com/watch
Agnus
Niechaj Bóg Wszechmogący na w opiece młodzież nie tylko w czasie ŚDM! Pokuty, pokuty,pokuty...zakony zamiast tańcować niech powrócą do dawnych praktyk: praca i modlitwa. Gdzie ekspiacja? Episkopat nie wybrał prawdy, jego pozwolenie na sianie zamętu będzie z pewnością ukarane. Demoralizacja Krakowa idzie pełną parą, a kardynał zajmuje się ogłupianiem ludu Bożego. Żąda większej otwartości od … Więcej
m.rekinek
Biskup Thomas J. Tobin - znalezione w sieci :

W USA trwa kampania wyborcza. Z tej okazji biskup Thomas J. Tobin (diecezja Providence) skierował apel do katolików: „nigdy przenigdy nie głosuj na żadnego kandydata, który popiera aborcję”.

Działacze pro-life odbierają to jako wyraźny sygnał, że katolik nie może głosować na Hillary Clinton, która popiera nieograniczony dostęp do zabijania dzieci… Więcej
m.rekinek
Εἰρηναῖος

m.rekinek co racja, to racja, ten witający się z Franciszkiem w czerwonym ornacie to bp Cupich, alarmuj do gloria.tv by zmienili :)

----------------------------------------------------------

Zrobiłem to godzinę temu ...
Εἰρηναῖος
m.rekinek co racja, to racja, ten witający się z Franciszkiem w czerwonym ornacie to bp Cupich, alarmuj do gloria.tv by zmienili :)
m.rekinek
W ARTYKULE POMYLONO KOLEJNOŚĆ ZDJĘĆ 2 i 3 . POWINNY BYĆ ZAMIENIONE !
BHP.
Problem z Tobą jest taki że nie czytasz ze zrozumieniem logicznym co się do Ciebie pisze.
www.youtube.com/watch
Quas Primas
A ten, co go fałszywa prawda wyzwoliła i ten który walczy przeciw Tradycji Kościoła, jak zwykle pisze swoje bzdurne wywody.
Doniosłabym na ciebie do ABW, ale kto się tam takim chłoptasiem zabłąkanym zajmie?
Do biskupa Rzymu, czy heretyków pokroju Kaspera też nie doniosę, bo ględzisz to samo co oni.
Do niektórych polskich biskupów też nie, bo dmiecie w tę samą trąbę.
Pozostaje czuwać tutaj i przes… Więcej
BHP.
Jeśli Bóg dał Ci tylko emocje, a nie dodał rozumu i inteligencji, to znaczy że chce Cię ukarać Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix
BHP.
Oprócz emocji Bóg dał Ci jeszcze rozum.
Chyba że ja się mylę.
_______________________________
www.youtube.com/watch
BHP.
Tu na tym portalu jest silne loby neokatolickie.
Ale przecież nie należy im zabraniać tego że sami się tu odkrywają.
A tym samym kompromitują.
Dlatego krytykuje wypowiedzi takich userów jak Ora pro nobis,sancta Dei Genetrix
Gdyż sami napędzają tych neokatoli by nam tradolom dowalano jako oszołomom i frustratom.
BHP.
Młodzież nie jest głupia.
I widzi sprzeczności w tym co głosi Franciszek.
A tym co pisze w Bibli.
Quas Primas
A kto odważy się powiedzieć biskupowi Rzymu, że od pierwszego dnia swojego pontyfikatu prowadzi Kościół Chrystusa złą, bo NIE katolicką drogą?
Mało jest tak odważnych kapłanów jak Abp Marcel Lefebvr'e.
I właśnie dzięki niemu, dzięki jego kazaniom, książkom i przemówieniom, dzięki nieposłuszeństwu Kurii Rzymskiej a POSŁUSZEŃSTWU BOGU - dziś budzi się wielu katolików.
Jestem przekonana, że dla Pana… Więcej