Język
Wyświetlenia
746
pl.news 5

Franciszek: "w seminariach nie ma miejsca dla homoseksualistów" – naprawdę tak myśli?

Homoseksualizm wśród księży i osób konsekrowanych "jest czymś, co mnie martwi" i "bardzo poważną sprawą", powiedział papież Franciszek w wywiadzie-rzece z o. Fernando Prado ("Siła Powołania").

Według PeriodistaDigital.com z 30 listopada, Franciszek stwierdza, że nie ma miejsca na tendencje homoseksualne w zgromadzeniach i wśród księży.

Osoby z takimi inklinacjami "nie powinny być przyjmowane" do kapłaństwa ani życia konsekrowanego.

Podkreśla, że tendencje homoseksualne mogą pojawić się nawet po latach formacji. W takich przypadkach homoseksualny ksiądz powinien raczej opuścić stan kapłański, a nie żyć podwójnym życiem.

Franciszek krytykuje homoseksualizm widziany na Zachodzie jako "modny" i jako tendencję, która "wpływa na życie Kościoła". Jednak sam przyczynił się do takiego stanu rzeczy.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsBmakxjalyf
Napisz komentarz
predex
Franek sie obudziłcha cha cha,
Napisz komentarz
Annasz19
Franciszek Jest niewiarygodny- jedno mówi a co innego robi
Napisz komentarz
Za poprzednich papieży to ,,lobby,, nie wypłynęło tak na powierzchnię i nie rozpanoszyło się tak bezczelnie jak obecnie, siejąc zarazę zepsucia i deprawacji wewnątrz Kościoła.
Napisz komentarz
Tylko ze strony papieża nie ma jak na razie żadnych działań, aby robił z tym porządek. Widać, że lobby homoseksualne jest silniejsze od papieża.
Napisz komentarz