Wyświetlenia1,3 tys.
m.rekinek
12

„Pod serią książek o Harrym Potterze swój podpis złożył sam Lucyfer”

Egzorcysta ks. Marian Piątkowski: Pod serią książek o Harrym Potterze swój podpis złożył sam Lucyfer

Opublikowano 15 Styczeń 2015 by wobroniewiary
Ks. Sławomir Kostrzewa:

Nie wiem, jaki cel chce osiągnąć o. Adam Szustak, porównując Harrego Pottera do Ewangelii. Mam ogromny szacunek do jego nauczania, ale w tej sprawie ewidentnie pobłądził. Pamiętam zdanie ks. Mariana Piątkowskiego, egzorcysty, któremu
diabeł w trakcie egzorcyzmów powiedział: „Pod serią książek o Harrym Potterze swój podpis złożył sam Lucyfer”. Asystowałem przy egzorcyzmach pewnej dziewczyny, która, po uwolnieniu, przyniosła mi całą reklamówkę książek o Harrym Potterze z prośbą, bym je zniszczył.
Podobnie tę sprawę komentuje ks. Michał Olszewski SCJ, cytuję jego wypowiedź: „Tragedia… Bardzo mi przykro po wysłuchaniu tych kilku minut… Egzorcyzmowałem ludzi „po Harrym” i na jednej z modlitw, kobieta opętana miała w sobie ducha, który podawał się za Valdemorta - jednego z bohaterów powieści. Kobieta ta była nauczycielem i fanem Harrego. Zły duch nie chciał wyjść. Gdy zadałem pytanie dlaczego, usłyszałem odpowiedź, że „nie wyjdę, bo ona oddaje mi bachory, którym opowiada o Harrym” . Od tego momentu zrozumiałem jak wielkie to zło. Porównywanie Historii Zbawienia do Harrego jest niedopuszczalne i bardzo mi przykro, że robi to taki Autorytet jak o. Adam, rozmywając rzeczywistość duchową. Proszę nie czytajcie i nie oglądajcie Harrego! Nie igrajcie ze złem…
Z błog. + ks. Michał Olszewski SC”
www.stacja7.pl/…/Kundel+przydroz…

Harry Potter – 10 argumentów przeciw
„Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło ono w ogóle wyrosnąć” (list kardynała Josepha Ratzingera do Gabriele Kuby z 7 marca 2003 roku).

Gabriele Kuby pokazuje, że w książkach o Harrym Potterze zło jest stale obecne – z narastającą z tomu na tom intensywnością – a jego obraz bardzo starannie fałszowany. Lektura tych książek powoduje, że znika w świadomości naturalna bariera chroniąca przed magią i innymi praktykami okultystycznymi, zarówno u poszczególnych czytelników, jak i w całym społeczeństwie. Książka Harry Potter – dobry czy zły? jest precyzyjną analizą metod, za pomocą których ten proces się odbywa.
Książka Gabriele Kuby może pomóc tym wszystkim, którzy nie chcą się poddać tej szeroko zakrojonej manipulacji, oraz tym, którzy czują się odpowiedzialni za młodych ludzi – rodzicom, nauczycielom, wychowawcom.
10 argumentów przeciw Harry’emu Potterowi:

1.
Harry Potter jest globalnym długofalowym projektem, którego cel stanowi zmiana kultury. Próg obronny przed magią jest w młodym pokoleniu systematycznie niszczony. W ten sposób do społeczeństwa wdzierają się siły, które chrześcijaństwo kiedyś pokonało.
2. Hogwart, szkoła magii i czarodziejstwa, jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków, ideologii rasistowskiej i ofiar krwi, obrzydliwości i opętania.
3. Harry Potter nie walczy ze złem. W każdym kolejnym tomie coraz bardziej staje się widoczne jego podobieństwo do Voldemorta, który jest uosobieniem zła. W tomie piątym Harry zostaje opętany przez Voldemorta, co prowadzi do zniszczenia jego osobowości.
4. Świat ludzi jest poniżany, świat czarodziejów i czarownic gloryfikowany.
5. Nie ma żadnego pozytywnego transcendentnego wymiaru. To, co nadnaturalne, jest wyłącznie demoniczne. Boskie symbole są wynaturzone.
6. Harry Potter nie jest nowoczesną baśnią. W baśni czarnoksiężnicy i czarownice są jednoznacznie złymi postaciami. Bohater uwalnia się z ich mocy przez doskonalenie się w cnotach. W Harrym Potterze nie ma nikogo, kto pragnie dobra.
7. Czytelnik jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności odróżniania dobra od zła. Dokonuje się to przez emocjonalną manipulację i intelektualny zamęt.
8. Wykroczenie wobec młodego pokolenia stanowi to, że zwodzi się je z taką łatwością magią i wypełnia się jego wyobraźnię obrazami świata, w którym rządzi zło. Świata, który nie tylko jest bez wyjścia, ale w którym warto pozostać.
9. Każdy, komu zależy na różnorodności poglądów, powinien bronić się przed masowym zaślepieniem i dyktaturą opinii, narzucanych przez gigantyczną akcję multimedialną.
10. Wiara w kochającego Boga jest wypierana przez natłok magicznych obrazów, dlatego szkolna indoktrynacja Harrym Potterem stanowi atak na wolność religijną. Powinno się odmawiać udziału w szkolnych imprezach Potterowskich z powodów religijnych i ze względu na sumienie.
Za: egzorcyzmy.katolik.pl/…/545-harry-potte…
Dawid i jeden inny użytkownik lubią to.
Dawid lubi to.
wojownikChrystusa lubi to.
mkatana
ks. Michał Olszewski SCJ, cytuję jego wypowiedź: „Tragedia… Bardzo mi przykro po wysłuchaniu tych kilku minut… Egzorcyzmowałem ludzi „po Harrym” i na jednej z modlitw, kobieta opętana miała w sobie ducha, który podawał się za Valdemorta - jednego z bohaterów powieści. Kobieta ta była nauczycielem i fanem Harrego. Zły duch nie chciał wyjść. Gdy zadałem pytanie dlaczego, usłyszałem odpowiedź, że „…Więcej
ks. Michał Olszewski SCJ, cytuję jego wypowiedź: „Tragedia… Bardzo mi przykro po wysłuchaniu tych kilku minut… Egzorcyzmowałem ludzi „po Harrym” i na jednej z modlitw, kobieta opętana miała w sobie ducha, który podawał się za Valdemorta - jednego z bohaterów powieści. Kobieta ta była nauczycielem i fanem Harrego. Zły duch nie chciał wyjść. Gdy zadałem pytanie dlaczego, usłyszałem odpowiedź, że „nie wyjdę, bo ona oddaje mi bachory, którym opowiada o Harrym” . Od tego momentu zrozumiałem jak wielkie to zło