Język
Wyświetlenia
99
Anty_modernista

Wiceszef PE (z SLD) chce wprowadzenia lekcji języka arabskiego w polskich liceach

Prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, uważa, że Polska powinna przyjąć uchodźców. Pomocą w integracji miałoby być wprowadzenie do szkół języka arabskiego.

Prof. Liberadzki w rozmowie z Fakt24 krytykuje rząd PiS za „niedostateczną elastyczność” w podejściu do problemu relokacji migrantów. Uważa, że polska dyplomacja nie prowadzi żadnego dialogu w tej sprawie z instytucjami Unii Europejskiej.
„Poważny problem może czekać dopiero rząd następny. Gdyby nawet doszło do procesu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, to zajmie to kilka lat i nie wiadomo jaki będzie rezultat” – twierdzi wiceszef Parlamentu Europejskiego.
Liberadzki proponuje, że w polskich szkołach mógłby zostać wprowadzony język arabski.
„Moim zdaniem można by przyjąć np. 200 studentów z Bliskiego Wschodu na studia w Polsce. Nie widzę też powodów, by nie rozważyć, aby w każdym powiecie – w dwóch czy trzech liceach na powiat – wprowadzić jedną godzinę języka arabskiego. Przecież ludzie jeżdżą do Egiptu, do Tunezji! Czy to byłoby coś złego? Nie chciałbym, by sprowadzać migrantów i skoszarować ich w Polsce, napiętnować.” – powiedział.

Fakt24

ndie.pl/wiceszef-pe-chc…

Patrz także:

„Małe” kalendarium "religii pokoju"

MSZ Węgier: Dość szantażów! Nie wpuścimy ani jednego imigranta!

Berlin: Są wyroki dla imigrantów, którzy podpalili bezdomnego Polaka

Michał Bilewicz składa skargę do KRRiT. TVP rzekomo rani uczucia religijne muzułmanów

Brytyjczycy sponsorują terrorystów. Lider zamachowców z Londynu żył z zasiłków

Organizacje „charytatywne” płacą przemytnikom za dostarczanie imigrantów

Soros apeluje o odebranie Polsce i Węgrom unijnych funduszy

Bp. Pieronek agituje za ściąganiem islamistów.
Nemo potest duobus dominis servire ! wspomniał ten post w Irlandia: 18-letni Egipcjanin zabił nożem obywatela Japonii i ranił dwie osoby "Prymas" Polski: „….