Clicks45
lv.news

Benedikts XVI: ekskluzīvs raksts par homoseksuālu vardarbību

Seksuālās morāles sabrukums, ko sauc par „seksuālo brīvību”, ko veicināja valsts, sākās 1960. gados. Tas bija konteksts homoseksuālu pārkāpumu izplatīšanai Baznīcā, Benedikts XVI raksta garā rakstā , kas publicēts Bavārijas izdevumā Klerusblatt. .

Viņš atzīmē, ka „pedofilija tika diagnosticēta kā atļauta un piemērota”, bet katoļu morālā teoloģija „cieta sabrukumu”, bet Baznīca „aizstāvēja pret šīm pārmaiņām sabiedrībā”.

„Dažādos semināros tika izveidoti homoseksuāli perēkļi,” piebilst Benedikts. Un, „Viens bīskaps, kurš iepriekš bija semināru rektors, organizēja semināristiem pornogrāfisku filmu skatīšanos.”

Viņš atgādina, ka „nereti semināros skolēni, kas bija lasījuši manas grāmatas, tika uzskatīti par nepiemērotiem priesterībai. Manas grāmatas bija slēptas un tika sauktas, piemēram, par sliktu literatūru, un tās tikai lasīja zem galda. ”

Benedikts uzsver, ka homoseksuālie nepilngadīgo vardarbības gadījumi (Ratzingers izmanto maldinošu terminu „pedofilija”) nebija kļuvuši akūti līdz 1980. gadu otrajai pusei.

Un “jaunā [Kanona likuma] kodeksa“ apzināti brīvi veidotā krimināllikuma ideoloģija problēmu neatrisinās.

Saskaņā ar Benediktu, homoseksuāļu ļaunprātīgo izmantošanu veicināja „Dieva prombūtne”, kas pat iestājās liturģijā. Benedikts sniedz piemēru,

„Euharistija ir devalvēta par vienkāršu ceremoniju, kad tiek uzskatīts par pašsaprotamu, ka pieklājība prasa, lai tā tiktu piedāvātas ģimenes svinībās vai īpašos gadījumos, piemēram, kāzas un bēres visiem, kas tiek aicināti ģimenes dēļ.”

Tomēr viņam šķiet, ka pats Ratzingers atrod Dieva Baznīcu ne liturģijā, bet gan „daudzos cilvēkos, kas pazemīgi tic, cieš un mīl”.

Viņš izsaka pateicību pāvestam Franciskam par visu, ko viņš dara, lai atkal un atkal parādītu Dieva gaismu, kas vēl nav pazudusi. Paldies, Svētais Tēvs! ”

Attēls: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsIowezsfodj