언어
클릭 수
2천
tomo

Lekcje seksu dla czterolatka.

Edukacji seksualnej powinny być poddane już małe dzieci – wynika z konferencji współorganizowanej przez MEN.
Już sześciolatek powinien rozumieć pojęcie „akceptowalny seks", a 12-latek potrafić „komunikować się w celu uprawiania przyjemnego seksu" – takie wnioski płyną z konferencji naukowej, którą współorganizowały resorty edukacji i zdrowia. I choć przedstawiano podczas niej jedynie propozycje zmian w edukacji seksualnej, przedstawiciele obu resortów opowiedzieli się za ich popularyzacją.
Konferencja odbyła się wczoraj w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Razem z PAN i dwoma ministerstwami organizowała ją agenda ONZ ds. Rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Była poświęcona prezentacji „standardów edukacji seksualnej w Europie", które WHO opracowało z niemieckim Federalnym Biurem ds. Edukacji Zdrowotnej.
Prezentował je konsultant krajowy w dziedzinie seksuologii prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Dużą część wykładu poświęcił seksualności dzieci. Wywodził, że nie są one aseksualne, bo z badań wynika, że już niemowlęta doznają orgazmów.
Podobne wnioski płyną z opracowania WHO. Wynika z niego, że „rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia", więc edukację należy rozpocząć przed czwartym rokiem życia. W tym okresie dziecko należy nauczyć umiejętności, takich jak „rozmowa dotycząca prokreacji z wykorzystaniem określonego słownictwa". Dziecko powinno umieć też „wyrażać własne potrzeby, życzenia i granice, na przykład w kontekście zabawy w lekarza".
Standardy WHO określają, co w dziedzinie seksu powinny umieć dzieci w kolejnych przedziałach wiekowych. Między 9. a 12. rokiem życia dziecko powinno nauczyć się już „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości". Powinno też umieć „brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne".
WHO radzi, by dziecko miedzy 12. a 15. rokiem życia potrafiło samo zaopatrywać się w antykoncepcję. Zdaniem WHO młodzieży w wieku powyżej 15. roku życia można dodatkowo wpoić „krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.".
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele resortów zdrowia i edukacji. – Nie są to standardy, które będą wdrażane w szkołach. To jedynie dyskusja na ten temat – powiedziała „Rz" po konferencji wiceminister edukacji Joanna Berdzik. W trakcie dyskusji mówiła jednak, że chce „rozpowszechnić ten raport wśród nauczycieli i rodziców" , a inna z przedstawicielek MEN opowiedziała się za publikacją opracowania na jednym z portali dla nauczycieli.
Standardy pozytywnie oceniła też Dagmara Korbasińska z Ministerstwa Zdrowia. – Chcemy popularyzować ten przewodnik – zaznaczyła.
Profesor Zbigniew Lew-Starowicz tłumaczy, że celem konferencji nie było zachęcanie 12-latków do seksu. – Optymalny wiek rozpoczęcia takiej aktywności to około 20 lat. Co natomiast zrobić z tymi, którzy decydują się na to o wiele wcześniej? – pyta.
Jednak zdaniem konserwatywnych polityków standardy, które zachwalali wczoraj przedstawiciele rządu, w praktyce zachęcają do wczesnych eksperymentów z seksem. – W ten sposób jedynie rozbudza się wyobraźnię seksualną, zamiast ją kształtować – tłumaczy Jacek Żalek z PO.
Podobnie uważa były minister edukacji narodowej Ryszard Legutko z PiS. – To wprowadzanie seksu w świadomość bardzo młodego człowieka. Eksperci WHO to szkodliwi durnie – oburza się w rozmowie z „Rz".
Po drugiej stronie sporu staje wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, która złożyła w Sejmie projekt ustawy zakładającej edukację seksualną od pierwszej klasy podstawówki (obecnie wychowanie do życia w rodzinie są zajęciami nadobowiązkowymi od piątej klasy). – Nie chcę się odnosić do szczegółów. Jednak generalnie założeniem edukacji seksualnej jest to, że wiedza musi wyprzedzać doświadczenia. Zanim wtargnie się na jezdnię, trzeba wiedzieć, czym jest czerwone światło – tłumaczy Nowicka.
Rzeczpospolita

댓글 쓰기…
alanowa
Czy jest coś co wstrząśnie episkopatem???? "Daniel Cohn Bendit, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli "nowoczesnej, postępowej, europejskiej lewicy":

"Od dawna miałem ochotę pracować z dziećmi. W 1972 r. złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad dwa lata. Mój nieustanny flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe … 더보기
alanowa
"To nie rodzice mają ostatecznie decydować, czy chcą w przedszkolu podobnych eksperymentów, gdyż "często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami"

UE na program, którego częścią jest "Równościowe przedszkole" przeznaczyła 1 mln 400 tys. zł.Scenariusz zajęć w ramach projektu przewiduje m.in. przebieranie chłopców w spódniczki oraz peruki z długimi … 더보기
aaa
Engel44 — 2013-04-25 00:10:29:
i
alanowa — 2013-04-25 00:31:03:
jesteście przyjaciółmi, ale jakie idee was łączą?
alanowa
czy naiwność jest grzechem? Jeżeli nie jest skutkiem upośledzenia umysłowego to chyba jest? ;)
Engel44
no to narzekaj, zalam rece i placz..???
Ja wierze, ze ludzi normalnych i dobych, z dobra wola dzialania jest wiece..
Posluchaj na dobranoc: ♥ BÓG JEST MIŁOSCIĄ ♥
i zaufajmy Bozej opatrznosci...
alanowa
"Ludzi dobrej woli jest wiecej..."..na pewno nie jest ich więcej w (nie)polskim rządzie bo gdyby tak było to za sam pomysł demoralizacji najmniejszych autorzy projektów siedzieliby w kryminale i na pewno nie wsród hierarchii kościelnej ,bo byśmy to czuli sercem ,słyszeli i widzieli...Który katecheta przeciwstawi sie dyrektorowi szkoły?? Który dyrektor przeciwstawi się kuratorium?? Ilu rodziców … 더보기
Engel44
Ludzie Kosciola-to nie tylko hierarchia-ale zwykli ksieza, katecheci, swiecy,z przygotowaniem pedagogicznym, lekarze..ci ktorzy moga wydawac odpowiednie broszury, organizowac odczyty, konferencje dla rodzicow itp.Ale i kazdy z nas- wyczulajac rodzicow na ten problem i inni - chociazby wybierajac takich politykow-ktorzy zapobiegna lub cofna niestosowne decyzje.
"Ludzi dobrej wol jest wiecej...". przy Bozej pomocy.
alanowa
ludzie Kościoła to znaczy kto ? Prymas ,kardynałowie? biskupi???Czy staną w obronie najmniejszych???Czy zmobilizują proboszczów ,zakonnice ,żeby murem ,z krzyżem w ręku chronili rodziny przed szatańską demoralizacją..Wierzycie ,że się doczekamy,bo ja niestety nie wierzę.Tak jak nie wierzę w ich dobre intencje do obrony Radia Maryja..
Engel44
To zgorszenie, jesli tak sie stanie,jak jest w planie- beda musieli prostowac Rodzice. Wiele jednak dzieci pozostawionych bedzie samym sobie -Dobrze by bylo, azeby ludzie Kosciola pomogli rodzicom w prostwaniu tego,co napsuje "edukacja" powszechna i zapewne pozostawi jakas skaze w psychice dzieci.
andromeda421
Mat. 18:6" Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza"
Piotr2000
"Zgorszenia muszą przyjść,lecz biada tym przez których przychodzą."

i biada SPIACYM,
ktorzy choc slysza glos wojennych -szatanskich tarabanow mowia :
NIC TO.
NIC SIE NIE STALO.
INNI ZA NAS ZAREAGUJA,
INNI NIECH WALCZA
O NAROD, O POLSKE .
BIADA WAM SPIACYM,
BO MOZE SIE OKAZAC,
ZE ZA MOMENT
PRZYJDA PO WAS,
DRODZY RODACY !!!
더보기
alanowa
Skoro w UE oficjalnie zaczynaja działać partie broniące praw pedofilów ,to trzeba tym pedofilom ,którzy wywalczą sobie prawa przygotowac materiał do realizacji ich namietności
alanowa
takie mamy czasy ,że dzieci nie mogą liczyć na ochronę rodziców i kościoła..Coś nas sparaliżowało
alanowa
"Standardy zgodne są w wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zgodnie z nimi już 4-latki powinny być zapoznawane z tematyką seksu. W tym wieku maluchy powinny "wyrażać własne potrzeby, życzenia i granice, na przykład w kontekście zabawy w lekarza". Przedszkolaki powinny umieć też rozmawiać na temat prokreacji z użyciem właściwego słownictwa."www.sfora.pl/Lekcje-seksu-ju…
gruhus
Sprzedawanie wyrobów tytoniowych, jest też grzechem. Bo wzbogacamy się rozprzestrzeniając truciznę.
malgorzata__13
Zgorszenia muszą przyjść,lecz biada tym przez których przychodzą.
A my musimy zrobić rachunek sumienia na ile z tymi gorszycielami współpracujemy na co dzień. Nasze kioski są jawnymi gorszycielami,wystawiając na widoku pisma gorszące,pytam,czy handlem w tych kioskach zajmują się loże jakieś tam,czy też nasi poczciwi dobrzy znajomi?A jak reagują na uwagę że gorszą dzieci? - "Nas chroni prawo!"
더보기
stanislawp
W parafii obok mojego domu po Mszy zawsze odmawiamy Modlitwę do Archanioła Michała.
===
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom Złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, Szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
annaaurelia
skubany szatan, wszędzie go pełno, gdzie jeszcze wlezie???

Boże Wszechmogący miej nas w swojej opiece.
alanowa
"Między 9. a 12. rokiem życia dziecko powinno nauczyć się już „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości". Powinno też umieć „brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne".
WHO radzi, by dziecko miedzy 12. a 15. rokiem życia potrafiło samo zaopatrywać się w antykoncepcję. " Chyba nie musimy się martwić bo mam nadzieję ,że Episkopat nigdy … 더보기
jutrzenka2012
Pan już jest blisko -
Przesłanie dla Pelianito z 21 kwietnia – „Nadchodzi czas kiedy cała ludzkość będzie musiała wybrać – czy jest ze Mną, czy przeciw Mnie.”

wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/…/przeslanie-dla-…
fr_parvus
Teraz sprawdziłem - to prawda:Lekcje seksu dla czterolatka | rp.pl

Nie pozwolimy tym nikczemnym deprawatorom z tytułami naukowymi zabijać dusze naszych dzieci i niszczyć ich człowieczeństwo!


Posłuchajcie Wy, którzy planujecie do końca zepsuć niewinne dusze dzieci - posłuchajcie co mówi do Was Jezus Chrystus. Ten, który jest samą Dobrocią i Miłosierdziem:

"Lecz kto by się stał powode… 더보기
tomo
To nie jest artykuł o Holandii, Niemczech czy innych krajach Zachodniej Europy. To artykuł o Polsce! Musi w Polsce powstać ruch społeczny sprzeciwiający się obecnej władzy! Trzeba walczyć o prawo do życia w chrześcijańskim kraju. Niestety wszystkie orędzia i przepowiednie o prześladowaniu Kościoła zaczynają się sprawdzać.