Jazyk
Pozretia
114
Peter(skala) 1

Unesené nigérijské sestry za ktoré intervenoval pápež sú už na slobode

Ilustračná snímka - REUTERS
09/01/2018 19:22
POSUŇ ĎALEJ:

Nigéria 9. januára – Šesť unesených nigérijskych rehoľníčok, za prepustenie ktorých počas decembra dvakrát verejne sk.radiovaticana.va/…/1355314 pápež František pri modlitbe Anjel Pána, je už na slobode. Informovala o tom misijná agentúra Fides.

Ako uviedla generálna predstavená Sestier Eucharistického Srdca Kristovho, jedna ich ašpirantka bola prepustená 6. januára a ďalšie tri sestry a dve ašpirantky v nasledujúci deň. „Všetky sú v poriadku a nachádzajú sa v nemocnici kvôli vyšetreniam“, uviedla ďalej ich predstavená. Zároveň potvrdila, že únoscom nebolo zaplatené nijaké výkupné, hoci ho pôvodne požadovali ako podmienku prepustenia.

Rehoľníčky, ktoré násilne odvliekli z kláštora ozbrojení muži v meste Iguoriakhi (v štáte Edo) na juhu Nigérie 13. novembra, sa dostali na slobodu vďaka zásahu polície. Policajná jednotka obkľúčila miesto ich zadržiavania a únoscovia boli nútení sestry prepustiť.

Všetky unesené ženy boli zapojené v globálnej sieti rehoľníčok bojujúcej proti obchodovaniu so ženami a proti ich zotročovaniu. -zk-
Napísať komentár