Clicks6

Wiadomości Tradycji Katolickiej

Warszawa: Różaniec pod Szpitalem Bielańskim
Opublikowano 24 września 2018, autor: pjj

Różaniec pod Szpitalem Bielańskim
W czwartek 20 września członkowie warszawskiego koła młodzieży Rycerstwa Niepokalanej – wraz z innymi wiernymi – zgromadzili się pod Szpitalem Bielańskim, aby wziąć udział w antyaborcyjnej pikiecie współorganizowanej przez Fundację Pro – prawo do życia. Modlitwy prowadzili księża i bracia Bractwa Św. Piusa X. Zgromadzeni wspólne odmówili różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywane w tym szpitalu oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za nie odpowiedzialni. Poszczególne tajemnice różańca poprzedzały rozważania i wspólny śpiew.

Szpital Bielański przoduje w statystykach, jeśli chodzi o dokonane aborcje w Polsce. Tylko w 2017 r. zamordowano tu 131 nienarodzonych dzieci, głównie zagrożonych niepełnosprawnością (w tym zespołem Downa).


Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej gorąco zaprasza na następny publiczny różaniec przed Szpitalem Bielańskim w niedzielę 14 października o godz. 19.00.
Aktualizacja 1.12.2018 r.
Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej oraz Fundacja Pro – prawo do życia gorąco zachęcają wszystkich, a szczególnie całe rodziny, do udziału w publicznej modlitwie różańcowej w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywanych w Szpitalach Bielańskim i prof. W. Orłowskiego oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za to odpowiedzialni. Różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 19.00. (zobacz poniżej)
Różaniec 18.11.2018 r.

Aktualizacja 25.02.2019 r.
Od marca 2019 r. nastąpi zamiana miejsc: różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą czwartą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą drugą niedzielę miesiąca.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Apostolat i oznaczony tagami Fundacja Pro, różaniec wynagradzający, Szpital Bielański, Warszawa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.