Jazyk
Pozretia
719
csk.news 4 2

Žiaden vtip: milovník Luthera Walter Kasper nazýva kardinála Müllera "nový Luther"

Bergogliov súdny teoĺog, kardinál Walter Kasper, 85, radikálny relativista, zaútočil na Manifestáciu Viery kardinála Ludwiga Müllera.

Kasperov text bol uverejnený v heterodoxom nemeckom biskupskom katholisch.de (10. február).

Kasper vo svojom útoku tvrdí, že kardinál Müller nazýva doktrínu Najsvätejšej Trojice "zásadným rozdielom", ktorý oddeľuje Cirkev od Židov a Moslimov. Pre Kaspera toto postavenie ohrozuje "svetový mier". Preto ho nazýva "polopravdou".

Taktiež nie je aj tvrdenie Müllera, že "kňaz pokračuje na zemi prácou vykúpenia" prijateľnou pre Kaspera, pretože - bez vtipu - takéto vyhlásenie by uškodilo pocitom obetí zneužívania.

Je samozrejmé, že Kasper je v rozpore s Katolíckou výučbou, znovu potvrdenou kardinálom Müllerom, že novomanželia, ktorí sa rozviedli, nemôžu dostávať Sväté Prijímanie.

Nakoniec Kasper hrá na emócie, keď hovorí, že je "úplne zhrozený", keď sa kardinál Müller zmieňuje o "podvode Antikrista" (2. Sol 2:10). Tento nevinný a pravdivý odkaz na svätého Pavla pripomína Kasperovi "takmer doslovne argumentáciu Martina Luthera". Ale prečo by mal citovať svätého Pavla "Luterán"?

Philo-Luteránsky Kasper dokonca naznačuje, že kardinál Müller je "Luther redivivus", "oživený Luther" - akoby prehlásenie Katolíckej viery bolo "Luteránske".

Obvinil ho, že sa zapája do reforiem "bez a proti" pápežovi. Nebol to Müller, ale Kasper, ktorý v júli 1993 verejne spochybnil Katolícku doktrínu a pápeža Jána Pavla II. tým, že dovolil cudzoložníkom prijímať Sväté Prijímanie.

Zostáva to len tajomstvom neprávosti, prečo o menej ako desať rokov neskôr urobil Ján Pavol II. z tohto nebezpečného liberála kardinála.

Obrázok: Walter Kasper, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsUdgqkopwca
csk.news zmienil tento príspevok v Biskup Schneider nazýva kardinála Kaspara "netolerantný", "agresívny".
Bohumila
Na Martina Luthera nedosáhne, obyčejný odpadlk.
Odpověď kard. Müllerovi na „Manifest víry“
ľubica
modlime sa za takých ako kard. Múller, aby vydržali vo svedectve....... JE TO DOBRY SIGNAL ked ho tento odpadlik Kasper takto uraža, to znači že ma jasný katolícky pohľad, že je MAJAK V TME A HMLE probergogliovskych modernistov..... DEO GRATIAS
VYDRRRRZ ....o. kardniál MULLER!!!!! Nech ti Matka Bozia FATIMSKA dá potrebnu vytrvalost!!!!! a nech sa k tebe pridaju konecne aj dalsi biskupi a knazi, … Viac
Mates5485
Kasper je slobodomurár a jemu to je jedno on už dávno patrí satanovi a Muller má pravdu veľkú vo všetkom