Jazyk
Pozretia
741
csk.news 1 2

Pozadie Viganóvho vyhlásenia

Taliansky novinár Aldo Maria Valli sa podieľal na uverejnení výbušného vyhlásenia bývalého amerického nuncia Carla Maria Viganò, ktorý Valli odhalil na aldomariavalli.it ,

Vo svojom vyhlásení Viganò svedčí o tom, že Pápež František a jeho liberálni kamaráti sa priamo podieľali na zmiernení homosexuálneho zneužívania kardinála McCarricka.

Valli hovorí, že ho Viganò pred časom kontaktoval na stretnutie. Nemalo by sa uskutočňovať v blízkosti Vatikánu a nemalo by zahŕňať telefonické hovory. Viganò navštívil Valli vo svojom byte, aby ho preskúmal. Po mesiaci sa Viganò vrátil a požiadal Valliho, aby zverejnil jeho vyhlásenie.

Viganò povedal Valliovi, že chce hovoriť "pretože praskliny, o ktorých Pavol VI. Hovoril, z ktorých hovoril, že dym Satana by prenikol do Božieho domu, sa stali priepasťou." Povedal tiež, že si kúpil letenku aby opustil Taliansko a skryl sa [strach o svoj život].

Iní boli zapojení do projektu. Novinár Marco Tosatti pomáhal ako redaktor textu. Viganò tiež zdieľal svoju prácu s americkým právnikom Timothy Buschom.

Bývalý poradca vo Vatikánskom veľvyslanectve vo Washingtone, Jean-François Lantheaume, potvrdil, že Viganò hovoril pravdu

Obrázok: Carlo Maria Viganò, #newsSdzypgpycn
csk.news zmienil tento príspevok v Vatikán tlačí na vydavateľa k omedzeniu kritickej knihy.